Klaipėdoje situacija kaista: laisvų lovų COVID-19 pacientams nebeliko

Klaipėdos regione koronaviruso situacija aštrėja – laisvų lovų COVID-19 pacientams uostamiesčio universitetinėje ligoninėje jau nebeliko. Ligoninės vadovybė šaukiasi mažesnių regiono gydymo įstaigų pagalbos – Kretingos, Tauragės, Šilutės. Koronaviruso pacientų, gulinčių ligoninėse, daugėja ir Vilniaus regione.

Pasak medikų, beveik visi į ligonines patekę koronavirusu užsikrėtę asmenys yra nepasiskiepiję. O vakcinuotis nenorintys žmonės šokdina šeimos gydytojus – reikalauja jų įrašyti diagnozę, kad šie negali skiepytis, prašo atleisti nuo testavimo. 

Sveiko gyvenimo būdo propaguotoja, žinoma sporto trenerė Rasa Vilkienė dėl koronaviruso komplikacijų atsidūrė reanimacijos palatoje. Fiziškai stipri ir aktyvi moteris apie tai, kad serga koronavirusu sužinojo prieš darbą pasidariusi COVID testą. Tiesa, moteris dar kurį laiką delsė namuose, ji kentė koronaviruso sukeltus skausmus ir aukštą, beveik 40 laipsnių, temperatūrą.

Dabar Rasa pripažįsta, kad jos gyvybei buvo kilęs pavojus ir moteris vos išsigelbėjo iš koronaviruso gniaužtų: „Man namuose greitoji pajungė deguonį ir lašelines ir mane išvežė į reanimaciją, nes deguonies kiekis turi būti 94, o pas mane buvo 85. Kaip gydytoja sako – galėjo būti paskutinė jūsų para. Čia negalima juokauti, pas mane buvo abipusis plaučių uždegimas, kaip pasekmė.“

Lietuvos ligoninės sparčiai pildosi

O šalies ligoninės sparčiai pildosi koronavirusu užsikrėtusiais ir neskiepytais pacientais. Klaipėdos regione prastėjanti koronaviruso situacija įgauna pagreitį – laisvų lovų universitetinėje ligoninėje jau nebeliko. Dėl gyvybės reanimacijoje kovoja net 16 žmonių, kuriems diagnozuota sunki plaučių pneumonija. Medikų jau nebestebina ir jauni – vos 30 metų sulaukę pacientai, kurie į ligoninę atvyksta jau sunkios būklės.

„Miršta nepaskiepyti, reanimacijos skyriuje guli nepaskiepyti. O šiaip iš 88 pacientų, turime 8 paskiepytus, iš jų vienas tiktai viena doze“, – sako ligoninės vadovas Vinsas Janušonis.

Situacija įtempta. Pasak ligoninės vadovo, vos per vieną parą atgabenus 16 koronaviruso pacientų užsipildo ir visas kovidinių lovų rezervas. Tad augant COVID-19 pacientų srautams Klaipėdos universitetinė ligoninė prašo pagalbos mažesnių gydymo įstaigų.

„Pakankamai turi pacientų ir Respublikinė ligoninė ir nuo sekmadienio aktyvuojame dar Kretingos, Šilutės ir Tauragės ligonines“, – sako V. Janušonis. 

Ketvirtąją pandemijos bangą ir augančius COVID-19 pacientų srautus pasitinka ir Santaros klinikos. Šiuo metu nuo koronaviruso ten gydosi 39 suaugę pacientai, iš kurių 7 guli reanimacijos skyriuje. Iš viso reanimacijoje yra 9 lovos skirtos sunkiai sergantiems ligoniams, tad matyt, kad ir likusios 2 netrukus užsipildys.

Pasak Santaros klinikų vadovo Felikso Jankevičiaus, hospitalizuojamų pacientų skaičius nuolatos auga, daugiau nei 90 procentų jų yra užsikrėtę delta atmaina, nevakcinuoti: „Vienareikšmiškai visi hospitalizuojami pacientai yra nepaskiepyti, beveik 100 procentų.“

REKLAMA

Kasdien daugėja užsikrėtimų koronavirusu

Ir nors ruduo dar neprasidėjo, tačiau koronaviruso situacija prastėja visoje šalyje. Per vakar dieną nustatyti 548 nauji užsikrėtimo atvejai. O 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkstančių gyventojų pakilo iki 226 atvejų.

Ir, pasak specialistų, šie skaičiai tik didės, mat nuo rudens vis daugiau žmonių sugrįš į darbus, vaikai į darželius ir mokyklas. Jau dabar  per parą į ligonines paguldoma apie pusšimtį naujų COVID-19 užsikrėtusių asmenų.

„Situacija sparčiai blogėja ir ligonių hospitalizuotų skaičius COVID skyriuose yra perkopęs 300 – tai buvo rodiklis ir Vyriausybėje, kada verta priimti griežtesnius ribojimus. Neneigsiu, prasta situacija siejama su vykusiais renginiais Klaipėdoje. Ir skiepijimas nepaisant didelių pastangų, vyko lėčiau“, – sako ministro patarėja Justina Aleksaitė.

Tiesa, kai kurios šalies ligoninės yra priverstos mažinti teikiamas paslaugas. Užsipildžius Kauno ligoninės infekcinių ligų skyriui, koronaviruso pacientai perkeliami į kardiologijos skyrių.

Kauno ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas tvirtina: „Infekcinių ligų skyrių jau turime užpildytą, ten apie 50 vietų, tai jisai kaip ir užsipildė. Jau dabar teikia paslaugas medikai tik šios ligos gydymui. Ir toliau numatyta persikelti į kitą – kardiologijos skyrių. Ten jau guli keli ligoniai.“

Apie užpildytas koronaviruso pacientams skirtas lovas prabyla ir Šiaulių Respublikinės ligoninės medikai. Jie koronaviruso pacientų sulaukia ir iš Klaipėdos, Mažeikių, Plungės. O dėl didėjančio pacientų srauto ir vėl plečiasi infekcinių ligų skyrius.

Infekcinių ligų gydytoja Zinaida Kovaliova teigia: „Teko atidaryti ir antrą poskyrį, labai gaila, kad teko uždaryti ką tik atsidariusi Pulmonologijos skyrių. Šiuo metu dar nesam epilni, bet skyrius pusiau užpildytas.“

O kol greitosios į ligonines gabena COVID-19 sergančius žmones, aktyvūs skiepų priešininkai šokdina šeimos gydytojus ir reikalauja įrašyti diagnozę, kad šie negali skiepytis, taip pat prašo atleisti nuo testavimo.

REKLAMA

„Jie prisigalvoja, kad turi daug lėtinių ligų, Prašo, kad mes išduotu me pažymą, kad jam negalima testuotis, kad jį pykina, jisai vemia, labai ilgai buvo peršalimas, siauros landos“, – sako šeimos medicinos skyriaus vedėja Natalija Šertvytienė.

Tiesa, skiepijimo tempai šalyje paspartėjo. Per vakar dieną pirmą skiepo dozę gavo 13650 žmonių. Iš viso Lietuvoje jau paskiepyti beveik 65 procentai 18 metų sulaukusių ir vyresnių asmenų.


Rašyti komentarą...
D
Danutė ė
2021-08-13 21:47:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
O nuotraukas galėjote pakeisti, jos beveik metu senumo.
Atsakyti
-4

K
Kristina
2021-08-13 21:34:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu kada buvo filmuota coronke sergantys ligoniai ligoninėje, nes jeigu atkreipiant dėmesį į visas detales kurios yra filmuotos patalpoje. Galiu pasakyti kad tai pernai rudenį buvę įvykiai
Atsakyti
-7

J
Jonas
2021-08-13 21:49:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apsišaukeliai kas jus taip meluoti primokyno šimonitė?
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (46)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų