Klaipėdiečių pora kartu jau 70 metų: pasakė, kaip vienas kitam nenusibosta

70 metų santuokoje. Tiek laiko kartu jau gyvena klaipėdiečiai Domininkas ir Ona. Laiminga pora vis dar guvi ir mielai dalinasi paslaptimi, kaip per tiek metų vienas kitam neatsibodo. Civilinės metrikacijos darbuotojai spėja, kad ši santuoka – viena ilgiausių pajūryje.

Domininkas ir Ona rodo savo santuokos liudijimą. Jis išduotas 1949-ais metais, tad sutuoktiniai šiomis dienomis mini savo 70-tąsias santuokos metines. Tai vadinamoji palaimintoji santuoka. Gegužę Domininkas švęs savo 90-ąjį gimtadieni, o Onai dabar 88-neri. Laiminga pora vis dar atsimena savo pirmą susitikimą. Tuometinė 16-metė ir 17-metis susipažino vakarėlyje:

„Biškutį išgėrėm, po taurelę, ir kaimyną palydėjom į namus, nes jis ne kaip laikėsi. Ir ji prisiglaudė prie manęs, padėjo va taip galvelę ir aš pajutau, kad čia jau viskas.“

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Klaipėdiečių pora jau 70-metų kartu

Po karo pora atsikraustė gyventi į Klaipėdą, čia kukliai susituokė. Abu dirbo vandentiekio įmonėje. Gyvendami kartu sukūrė didelę šeimą:

„Vaikų, tai du sūnus užauginom. Anūkų – 5. O proanūkių net nebežinau, kiek čia yra. Šeši.“

Poros sūnus pasakoja galintis tik pavydėti tokios laimingos santuokos, kuri jiems – tikras pavyzdys.

„Išskirčiau meilumą žmonėms. Man retai tenka išgirsti, kad žmogus neapsimesdamas sako „brangusis“, „mielasai“. Ir tai pasako ir tarp savęs, ir tarp šeimos narių, ir kaimynui, ir kitiems. Aš manau, tai viena iš paslapčių, kuri padeda žmogui gyventi“, – sako sutuoktinių sūnus Rimantas.

70-ąsias vestuvių metines švenčianti pora išduoda ir tokios ilgametės santuokos paslaptį – svarbiausia nenueiti miegoti susipykus:

„Kada žmogų mylį, kada yra kokios klaidos, nesutarimai ar kas, viską supranti, pagalvoji, gal ir pats dėl visko esi kaltas ir vienas nusileidi, ir kitas, ir gyveni.“

Sutuoktiniai turi savo nuomonę ir apie tai, kodėl šiais laikais tiek daug porų išsiskiria:

„Jauniems žmonėms per daug gerai, kaip paukštukams į lizdą sulipdytą. Tupdo tik ir gyvenk. Nieko nebrangina. Sugalvoja – galim skirtis, galim gyventi, o kai pagalvoji, ką jau čia geriau rasi.“

REKLAMA

Domininkas vis dar vairuoja, o ir Ona turi savo automobilį – lazdą, kurią vadina mersedesu. Kol jos vyras darbuojasi sode, moteris kuria eiles.

Klaipėdos civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus vedėja varto seną santuokų registrą. Čia užfiksuotas ir svarbiausias Domininko bei Onos žingsnis gyvenime. Gali būti, kad jų santuoka ilgiausia Klaipėdos krašte.

„Turime jau eilę metų deimantinių vestuvių, kiekvienais metais ateina po vieną, dvi, tris poras, kur gyvena kartu 60 metų. 70 metų išgirdau ir pati šiemet, kad dar kartu, abu sveiki ir guvūs žmonės“, – pasakoja Civilinės metrikacijos sk. vedėja Gražina Misevičienė.

1949-aisiais, kuomet susituokė Domininkas ir Ona, Klaipėdos metrikacijos darbuotojai užregistravo per 900 santuokų. Dabar tokių per metus daugiau nei tūkstantis. Išsiskiria pusė jų. 1949-aisiais skyrybų užfiksuota penkiolika.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų