Klaida turto pirkimo sutartyje gali baigtis teismais: ekspertai paaiškino, į ką atkreipti dėmesį

Statybos yra gana konkretus procesas – pradėjus nuo projekto ar pamatų jį pabaigti norisi įkurtuvėmis. Tačiau realybėje situacijų būna įvairių ir ne visada palankių būsto šeimininkui. Kaip tinkamai pasirašyti būsto pirkimo sutartį, kad vėliau netektų abiem šalims santykių aiškintis teisme, aiškino TV6 laida „Statybų gidas“.

Pirkėjas pirkdamas nekilnojamąjį turtą dažnai nesusimąsto, kad susitarimo, jog rangovas projektą užbaigs iki pabaigos, gali neužtekti. 

„Šiai dienai kyla teisminių ginčų, nes pasirašomos sutartys, kuriose iškyla pakankamai didelė problema dėl to, kad nebuvo išskirta, kokia tiksliai sutartyje yra numatyta kaina už nekilnojamą turtą ir kiek sudaro statybos rangos darbai iki tol, kol bus užbaigti darbai“, – TV6 laidai „Statybų gidas“ teigė statybos teisės ekspertė Rasa Vaicekauskytė. 

Turto pardavėjams ši situacija gali atnešti labai daug naudos.

„Po pardavimo praėjus keletui mėnesių jie išsikelia bankroto bylas, arba kažkas jiems iškelia, ir tokiu būdu byloje jau būna sunku atsekti, kiek iš tiesų sudarė iš visos tos sumos rangos darbai“, – sakė R. Vaicekauskytė.

Jei bankroto byla nėra iškeliama, bet darbai nėra atliekami iki galo arba atliekami su defektais, iš teisinės pusės kyla ginčai ir sunku viską apskaičiuoti.

Ekspertės teigimu, norint viską išsiaiškinti, reikės pasitelkti statybos ekspertus, advokatus ir teisminė byla truks ne vienerius metus. 

„Tam, kad išvengtumėte tokių situacijų, kuriose viskas yra taip supainiota, tai iš tiesų reikėtų pirkimo–pardavimo sutartyje padaryti aiškų išskyrimą – kainą už turtą ir kainą už darbus.

Arba galima pasirašyti atskirą susitarimą, kur parašyta aiški lokalinė sąmata – kas, kiek kainuoja, kokie darbai atliekami“, – teigė statybos teisės ekspertė. 

Daugiau patarimų, kaip tinkamai pasirašyti pirkimo–pardavimo sutartį, ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Statybų gidas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 9:30 per TV6 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV6 laidą „Statybų gidas“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų