REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Griežtas kaimynų latvių ultimatumas Lietuvai.  Jei iki penktadienio sergamumas koronavirusu nesumažės ir sieks darbartinį 16 atvejų 100-ui tūkstančių gyventojų rodiklį – jokių išimčių nebus – Lietuviai pateks į raudonąjį sąrašą ir atvykus pas kaimynus teks dvi savaites saviizoliuotis. Nyksta ir kitos galimos kelionių kryptys – jų organizatoriai atšaukia paskutines likusias išvykas į Italiją.

Griežtas kaimynų latvių ultimatumas Lietuvai.  Jei iki penktadienio sergamumas koronavirusu nesumažės ir sieks darbartinį 16 atvejų 100-ui tūkstančių gyventojų rodiklį – jokių išimčių nebus – Lietuviai pateks į raudonąjį sąrašą ir atvykus pas kaimynus teks dvi savaites saviizoliuotis. Nyksta ir kitos galimos kelionių kryptys – jų organizatoriai atšaukia paskutines likusias išvykas į Italiją.

REKLAMA

Baltijos kelionių burbulas bliūkšta. Lietuvai viršijus 16 per dvi savaites koronaviruso atvejų 100-ui tūkstančių gyventojų, latviai artimiausiu metu skelbs verdiktą – įves lietuviams ribojimus ar ne. Pagal dabartines kaimyninės valstybės, o ir visos Europos Sąjungos taisykles – tautiečiams kirtusiems Latvijos sieną jau tektų dvi savaites saviizoliuotis.

Apie tai dar vakar kalbėjosi trijų Baltijos šalių sveikatos ministrai, tačiau išlygų Lietuvai bent kol kas išprašyti nepavyko. Aurelijus Veryga sako, kad kaimynai taiko automatinį mechanizmą, tad tvarką reikėtų keisti Latvijos Vyriausybei.  Pats ministras mano, kad Lietuva išimčių, deja, nesulauks ir bus įtraukta į paveiktų šalių sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano nuojauta sako, kad latviai nekeis, bet tai mano nuojauta, o kaip bus iš tikrųjų – pamatysime“, – sako ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

Ir ministro nuojauta pasitvirtino. Latvijos ministrų kabinetas gana griežtai pasisakė apie COVID-19 situaciją Lietuvoje ir paskelbė ultimatumą. Jei šį penktadienį rodiklis mūsų šalyje viršys 16 atvejų 100 gyventojų – jokių išimčių nebus – lietuviam Latvijoje teks izoliuotis.

Dabar rodiklis jau siekia 16 su puse. Tiesa, sienų kontrolės kaimynai negriežtins, kiekvieno tautiečio negaudys – esą pasitikės sąmoningumu.

REKLAMA
REKLAMA

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad tokiu atveju prie stalo teks sėsti visai Europai ir taisykles peržiūrėti ir rodiklį kilstelti iki 20 ar 25 atvejų, mat šiai dienai žemyne beliko vos penkios šalys su mažesniais susirgimų rodikliais – Latvija, Estija, Norvegija, Suomija ir Vengrija.

„Tų valstybių atsiranda vis daugiau ir tas skaičius 16 praranda prasmę, nes liks viena ar dvi valstybės, tai tas turi būti peržiūrėta, apie tai kalba ir Europos Sąjunga, kad ieškotumėme naujų sprendimų, nes su šia pandemija mes gyvensime dar ne vieną mėnesių, tad turime ieškoti sprendimų, nes užsidaryti nėra išeitis“, – pasakoja premjeras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei duris tautiečiams užvers ir latviai, poilsiauti tikrai teks gimtinėje, mat didieji kelionių organizatoriai skelbia, užveriantys paskutinę kelionių kryptį. Pastarieji sulaukė griežto užsienio reikalų ministerijos įsako stabdyti išvykas į Italiją, kur pastaruoju metu ir vėl šoktelėjo susirgimų skaičius. Ankstyvą rudenį į šią saulėtą šalį planavo vykti nemažai Lietuvos gyventojų, tad dabar verslininkai pataria tiesiog atidėti kelionės datą. „Novaturo“ vadovė Audronė Keinytė sako, kad rugsėjį jau nebeplanuojamos jokios kelionės, o per pastaruosius mėnesius teko atsisakyti jau 12 atostogų krypčių. Ji priduria, kad itin griežtos Lietuvos valdžios taisyklės dėl dviejų savaičių saviizoliacijos grįžus net ir iš saugesnių regionų, atgrasina klientus.

REKLAMA

„Neįsiklausimas į verslo poreikius, turizmo sektoriaus specifiką mūsų šalyje ir neįsigilinimas ar neieškojimas lankstesnių kompromisinių sprendimų žlugdo verslą, tad kelionių agentūros šiuo metu yra tikrai nepavydėtinoje padėtyje“, – teigia „Novaturo“ vadovė Audronė Keinytė.

Turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė tikina, kad Vyriausybei reikėtų permąstyti ribojimus ir pasekti estų pavyzdžiu. Koronaviruso testai bus atliekami iškart atvykus į Estiją – oro ir jūrų uostuose. O saviizoliuotis reikės tik septynias dienas. Taip pat Gavelienė siūlo ir atleisti vadeles bent dėl dalies kurortinių teritorijų.

REKLAMA

„Saulėto rudens dar galima būtų paieškoti. Matome, kad ir Kipre situacija taisosi ir paskutinėmis dienomis fiksuota labai mažai arba išvis nefiksuota atvejų, taip pat ir Kanarų, Graikijos salos yra saugios. Ten tikrai būtų galima turistams keliauti ir pratęsti vasarą“, – kalbėjo asociacijos prezidentė Ž. Gavelienė.

Į šiuos siūlymus Vyriausybė dėmesį atkreipė. S. Skvernelis užsienio reikalų ministerijai pavedė ieškoti sprendimų dėl atskirų autonominių zonų Pietų Europoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ruošime sprendimus dėl trumpesnės izoliacijos. Bus siūloma dešimties dienų izoliacija atvykus iš tų vadinamų paveiktų šalių, bet tik tokiu atveju jei bus gautas neigiamas testas, praėjus tam tikram laikui – praėjus ne anksčiau septynių dienų“, – sako A. Veryga.

Na, o bent dalis tautiečių, kurie per pandemiją jau spėjo prarasti atostogas užsienyje situaciją vertina realistiškai:

„Mes visi su tuo virusu susidūrėme, bet ne visi vienodai reaguojame. Tiesiog žmonės turėtų būti sąmoningi ir šiek tiek palaukti.“

REKLAMA

„Labai daug besipiktinančių žmonių, kurie nepagalvoja kodėl taip yra daroma, kad tai daroma jų pačių labui, bet sienos tai nėra uždarytos, žmonės gali keliauti.“

„Žiūrima į tai, kur židiniai labiausiai plinta ir pagal tai sprendžiama. Kiekvienas gali spręsti jei jam reikia važiuoti, tai jis ir važiuoja, o paskui izoliuojasi. Manau, kad viskas yra gerai.“

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje nuspręsta, kad į Lietuvą gali atvykti trečiųjų šalių užsieniečių, susituokusių ar sudariusių partnerystės sutartį su Lietuvos piliečiais, vaikams. Taip pat be kliūčių atvykti į artimųjų laidotuves.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų