• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasklido kalbos, kad Kauno ligoninė ketina atsisakyti reabilitacijos paslaugų Kačerginėje ir ten esantį skyrių uždaryti. Įstaigos vadovybė net uždraudė darbuotojams apie tai kalbėtis su žiniasklaida. Sunerimo ne tik pacientai, bet ir vietiniai gyventojai.

Pasklido kalbos, kad Kauno ligoninė ketina atsisakyti reabilitacijos paslaugų Kačerginėje ir ten esantį skyrių uždaryti. Įstaigos vadovybė net uždraudė darbuotojams apie tai kalbėtis su žiniasklaida. Sunerimo ne tik pacientai, bet ir vietiniai gyventojai.

REKLAMA

Šie baiminasi, kad sklypus patrauklioje vietoje kažkas ketina parduoti statybininkams, kad šie statytų kotedžus. Sveikatos apsaugos ministras tikina, jokių uždarymo planų akyse neregėjęs.

Kačerginėje veikiančio, bet LSMU Kauno ligoninei priklausančio, vaikų reabilitacijos skyriaus „Žibutė“ darbuotojai šoke. Pasakoja, kad atvykę ligoninės vadovai pareiškė, kad skyrių uždarys. Deja, kalbėti apie tai su žiniasklaida vadovybė personalui uždraudė, tad išdrįsusių vienetai.

„Jie pasakė, kad metų laikotarpyje, daugiausia dviejų, uždarys tą sanatoriją, kad nėra vaikų, paklausos ir viskas. Pasakė, kad nenorėtų, kad išeitų į viešumą per žiniasklaidą“, – teigia „Žibutės“ ūkio darbuotojas Rimantas Čiulkinys.

REKLAMA
REKLAMA

Daug darbuotojų graudinasi, bet viešai nekalba. Jie stebisi, kad pagrindinis akcentas – ne vaikų gerovė, o pinigai.

„Man tai graudu darosi, kad taip žmones galima nubraukt viską, džynkt... Priskaičiuota, reikia investuoti 3 milijonus, jie taip aiškina, mes tai nesuprantam, kur ten galima investuoti“, – sako R. Čiulkinys.

REKLAMA

Pacientų artimieji, išgirdę, kad jie negalės gauti paslaugų unikalioje vietoje, esančioje pušų apsuptyje, neslepia pykčio.

„Mums tai būtų labai gaila, jei taip iškeltų kažkur kitur. – Kiek čia gerai? – Ir procedūros, ir mankštelės, raumenų stimuliacija, o pati aplinka čia pasaka“, – kalba paciento mama Dana Mockienė.

„Stebuklinga, čia mums gražiau, kaip namie“, – tvirtina paciento močiutė Rūta Jasaitienė.

„Labai blogai, nes vaikams reikalinga ir mačiau daug vaikučių atvažiuoja“, – sako pacientės mama Daiva Treinienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kauno ligonės vadovas Albinas Naudžiūnas visuomenei paaiškinti situaciją reikalo nemato – su žiniasklaida nebendrauja. Bet per atstovą bando švelninti kaistančią atmosferą.

„Nesinori labai leistis į tuos svarstymus ir aitrinti aistras dėl to, kad nėra jokių sprendimų. Ir visi pasvarstymai nėra niekuo nepagrįsti, nes nėra jokių protokolinių sprendimų“, – teigia LSMU Kauno ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas.

Tiesa, reabilitacijos paslaugas ligoniai gautų. Bet ne kurortinėje zonoje, o ligoninėje Šilainiuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes turim vaikų kliniką. Čia, Baltijos gatvėje, tai daug paslaugų teikiame šitame korpuse, kur yra ir vaikų priėmimas, intensyvios terapijos skyrius, vaikų poliklinika ir vaikų ligų skyrius. Darbuotojams mes bet kokiu atveju užtikriname vietas, nes mes neatsisakome tų reabilitacijos paslaugų“, – aiškina S. Tvirbutas.

Bet tokią alternatyvą ligoniukų tėvai peikia. Vaikams esą svarbu ne tik procedūros, bet ir aplinka. Kačerginėje juos supa miškai ir jaučiasi kaip sanatorijoje, kuri čia ir veikė 60 metų iki reorganizacijos, o Šilainiuose viskas primins ligoninę.

REKLAMA

„Šičia ir medžiai, pušynas, grynesnis oras, o ten tas užterštumas, daugiau automobilių“, – kalba D. Treinienė.

„Turi žmonės kažkaip kitaip galvot, nenori padėt vaikams šitokiem, čia smagu. Labai gerai“, – sako R. Jasaitienė.

Sunerimę ir patys Kačerginės gyventojai. Mat nereikalingus pastatus ligoninė perduotų Turto bankui. Tad juos įsigytų bet kas. Žmonės baiminasi, kad patrauklioje, bemaž 4 hektarų teritorijoje, ims dygti privatūs namai.

REKLAMA

„Sklando gandai, kad tai bus kotedžai. – Tai to labiausiai ir baiminasi? – Taip, be abejo, nes tai kurortinė teritorija ir mums svarbu turėti sanatoriją, ir gyventojams, ir vaikams gauti sveikatinimo paslaugas“, – tvirtina Kačerginės seniūnė Aistė Ivanovaitė-Petraitienė.

Per pora dienų gyventojai surinko virš pusės tūkstančio parašų ir su jais atkeliavo pas Kauno rajono merą, kad savivaldybė imtųsi gelbėti buvusią sanatoriją. Rajono valdžia sako, prie įstaigos išlaikymo prisidėtų ir finansiškai

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Parengėm tokius pasiūlymus LSMU, kad galėtume kartu esant sunkiai situacijai būti partneriais ir išlaikyti šitą „Žibutės“ filialą, kad jis tarnautų vietos bendruomenei, jis būtų paliktas vaikams, jų gydymui reabilitacijai, kad jis būtų mūsų – Kauno rajono“, – sako Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Kauno ligoninės steigėjai du – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Sveikatos apsaugos ministerija. Ministras Dulkys dievagojasi, kad jokių pasiūlymų dėl „Žibutės“ uždarymo akyse neregėjęs.

REKLAMA

„SAM nėra gavusi tokio pasiūlymo, ir pati ministerija nėra teikusi tokio pasiūlymo. Paprastai tokie klausimai, kurie liečia turto atsisakymą, ar esminiai struktūros dalykai, jie būna aptariami metiniuose dalininkų susirinkimuose, tai tokio klausimo darbotvarkėje nėra buvę“, – tikina Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Ar tai Kauno ligoninės valdžios savivalė, ar steigėjai slepia planus, kol kas nežinia. „Žibutėje“ Kačerginėje, per metus stacionarias reabilitacijos paslaugas gauna apie 500 mažųjų pacientų, kurie čia praleidžia apie mėnesį, gyvena, mokosi, ir gydosi, dar apie 1000 vaikų ir suaugusių atvyksta ambulatorinių paslaugų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų