REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Covid-19 pandemijos bangos atsispindėjo ir ligoninėje. LSMU ligoninės gydytojas TV3 laidai „Būk sveikas“ papasakojo, kaip per visą pandemiją ligoninėje keitėsi sunkių ligonių amžius ir bendra ligoninės situacija.

Covid-19 pandemijos bangos atsispindėjo ir ligoninėje. LSMU ligoninės gydytojas TV3 laidai „Būk sveikas“ papasakojo, kaip per visą pandemiją ligoninėje keitėsi sunkių ligonių amžius ir bendra ligoninės situacija.

REKLAMA

LSMU ligoninės Kauno klinikų Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriaus vadovas Tomas Tamošuitis teigė, kad pirmosios bangos metu vyravo garbaus amžiaus sunkūs ligoniai. 

„Pirma banga buvo tiesiog chaosas, bet antra banga, kuri prasidėjo vėlai rudenį, ji jau turėjo dėsningumus. Pagrindiniai sunkių būklių pacientai buvo vyresnio amžiaus, labai daug gretutinių ligų turintys ir dažnai iš ligoninių neišeinantys asmenys.

Jei jie užsikrėsdavo tuo virusu, tai jie buvo tą pacientų grupė, kuri sirgo sunkiausiomis formomis“, – sakė T. Tamošuitis. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau prasidėjus vakcinacijai labai greitai pasimatė pirmieji pokyčiai ir ligoninėse. 

„Kai gruodžio pabaigoje prasidėjo vakcinacija ir pirmiausiai buvo skiepijami rizikos grupėse esantys asmenys, mes labai greitai, jau kovo mėnesį, pamatėme, kad sunkių būklių pacientai patenkantys į intensyvios terapijos skyrių pradėjo jaunėti. 

REKLAMA

Matome labai nedaug pacientų virš 70 metų. Dabar, nuo balandžio vidurio ir per visą gegužę mūsų pacientų amžiaus vidurkis tarp 52 ir 55 metų. Tai vidutinio amžiaus žmonės, kurie dažniausiai neturi daug gretinių ligų“, – pasakojo gydytojas. 

Tokio amžiaus sunkiais Covid-19 ligoniais dažnai tampa tie, kurie turi viršsvorį, arterinė hipertenziją arba imuniteto problemos. 

„Jų ir eigos yra labai agresyvios. Paskutiniu metu žiūrint į paprastų skyrių veiklą, kur yra gydomi lengvesni pacientai, kuriems reikalingas tik deguonis ar stebėjimas, tų pacientų ženkliai mažėja“, – teigė T. Tamošuitis.

REKLAMA
REKLAMA

Tokios tendencijos pasireiškia dėl vakcinacijos. 

„Vyresnių žmonių dėl vakcinacijos suserga mažiau. Kadangi ji ir toliau plečiasi – į kitas amžiaus grupes, tai tų pacientų, kurie serga lengva ar vidutine eiga, mažėja, bet tų, kurie suserga ir suserga sunkiomis formomis, kiekis nepasikeitė. 

Pasikeitė tik amžius, o tai reiškia, kad jų dar neužkliudė vakcinacija“, – aiškino vadovas.

Gydytojas teigė, kad negalima sakyti, jog jauni žmonės serga tik lengvomis formomis. 

„Turime ir 40, vos peržengusius 30 ar net nesiekiančių 30 metų, kurie patenka į intensyvios terapijos skyrių ir serga tikrai sunkiomis formomis. Jų nėra daug, bet tikrai tokių būna ir niekas nėra nuo to apsaugotas“, – teigė T. Tamošuitis.

Daugiau informacijos ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Būk sveikas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų