Katkus pasakė, kaip Nausėda savo metine kalba galėjo nuvilti Karbauskio lūkesčius

Prezidentas Gitanas Nausėda savo metinėje kalboje pasirinko nuostatą būti virš valdžių, o jos sėkmingai ėmėsi tiek Valdas Adamkus, tiek Dalia Grybauskaitė, sako komunikacijos ekspertas Mykolas Katkus. Anot specialisto, prezidento metinė kalba galėjo nuvilti opoziciją, ypač Ramūną Karbauskį, kuris tikėjosi, kad G. Nausėda imsis griežčiau kritikuoti Vyriausybės problemas. 

Apie prezidento metinį pranešimą komunikacijos ekspertą M. Katkų TV3 Žinių „Dienos komentare“ kalbino žurnalistas Vladimiras Laučius.

Ponas Katkau, jūsų manymu, kokie yra pagrindiniai prezidento kalbos akcentai ir kas jums labiausiai užkliuvo šioje kalboje?

Nelabai kas užkliuvo – truputėlis populizmo, truputėlis kritikos ir tokios net sakyčiau panikos politikams, neišskiriant nei vienos, nei kitos Vyriausybės, ir truputėlis pačiam prezidentui svarbių iniciatyvų, ir reikia pasakyti stipri ir teisinga dalis apie užsienio politiką, kuri yra prezidento pagrindinė atsakomybė.

Iš tokių mažesnių dalykų užkliuvusių, tai prezidentas bandė subalansuoti tarp jaunos ir vyresnės auditorijos, tai jis tarsi nusižemino šeimos maršo dalyviams, paremdamas jų siekį padidinti referendumo parašų rinkimo laiką, bet nesutiko su jų iniciatyvomis, kad reikia mažinti referendumui sušaukti reikiamų parašų skaičių iki 100 tūkstančio. Kita vertus pritaria liberalų iniciatyvai, kad į Seimą galėtų būti renkami asmenys, kuriems sukako 21 metai.

Tai jeigu daug kas tikėjosi, kad po šeimos maršo prezidentas užims aiškesnę poziciją, galbūt kaip opozicijos dabartinei Vyriausybei poziciją, kaip tam tikro opozicijos lyderio poziciją, tai to neatsitiko.

Girdėjome pasisakymus apie galios žaidimus. Jūsų manymu, tai buvo skirta abiem Vyriausybėms?

Aš manyčiau, kad galios žaidimai čia vienareikšmiškai yra skirta dabartinei Vyriausybei. Čia turbūt prezidentas jam nebūdingai subtiliai pasisakė apie bandymus, kad jis neatstovautų Lietuvai Europos Vadovų Taryboje, kuri dabar vyksta. Bet tarp eilučių skaitant, kai jis kalbėjo apie įstatymus, kuriuos jis vetavo, tai ten buvo, kad jis kalbėjo ir bendrai apie politikus neišskirdamas nei Ingridos Šimonytės, nei Sauliaus Skvernelio, nei Aurelijaus Verygos, nei Arūno Dulkio. Galima sakyti, kad tas kažkoks karantino taisyklių kaitaliojimas pono Dulkio nuopelnas, bet ir ponas Veryga panašiai darė.

REKLAMA

Na, jis pasirinko nuostatą, kurią sėkmingai darė tiek ponas Adamkus, tiek ponia Grybauskaitė, būti virš valdžių ir per daug stipriai nesivelti į tuos žaidimus. Nors pastaruoju metu opozicija, ypač ponas Karbauskis, tikėjosi, kad prezidentas Nausėda griežčiau pasisakys apie dabartinės Vyriausybės problemas, bet to tikrai neatsitiko.

Tai jūs manote, kad kritikos valdantiesiems šioje kalboje buvo mažiau nei mes esame įpratę girdėti Dalios Grybauskaitės metiniuose pranešimuose?

Ponia Grybauskaitė yra apskritai nuostabų žanrą išradusi, kuris yra kritikuoti visus. Kita vertus ponia Grybauskaitė visuomet pateikdavo daug visokių naujų šviežių minčių. Dėl to jos pranešimai buvo tam tikras riboženklis Lietuvos politiniame gyvenime. Tu gali mylėti, gali nemylėti, bet į jos pranešimus reaguodavo tiek pozicija, tiek opozicija. Galbūt tik ponas Karbauskis paskutiniuose pranešimuose kažkaip sugebėjo į juos visiškai nebekreipti dėmesio.

Visą pokalbį su Mykolu Katkumi žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
V
Vitas
2021-06-08 19:33:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš kur Katkus žino , ko nori Karbauskis .Katkus kaip visada politikuoja .
Atsakyti
-4

J
Jau
2021-06-08 17:48:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau pradeda lysti visokie katkei, čia buvę visi tie kur viauksejo daugiausia, konservatorių šestiorkes
Atsakyti
-6

N
Na na
2021-06-08 18:37:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai šiaip prezidentas ir yra prezidentas, o ne pozicija ar opozicija. Čia turbūt tas pats propagandistas Katkus turėtų nusivilti, nes Nausėda nors ir nedaužė konservš ūdų, bet taip pat jų ir nepaglostė
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų