Karštai su tv3.lt: kodėl Lietuvoje taip staigiai kyla nekilnojamojo turto kainos?

Pastaruoju metu nekilnojamojo turto rinka Lietuvoje yra tokia įkaitusi, kad neretai lietuviai šluoja butus nežiūrėdami nei kokybės, nei kainų, šovusių į kosmines aukštumas. Statytojai vos spėja tenkinti lietuvių poreikį nekilnojamajam turtui – dėl to ne tik prasidėjo lenktynės, bet ir psichologinis karas. Kodėl kainos kyla, o dėl buto kartais tenka pakovoti dar su keliais konkurentais? Laidos „Karštai su tv3.lt“ pašnekovai šį vakarą TV3 žiūrovams bando atsakyti į ne vienam kylančius klausimus.

Laidoje savo nuomonėmis dalinasi „Hanner“ valdybos pirmininkas ir didžiausias statytojas Lietuvoje Arvydas Avulis ir nekilnojamo turto rinkos nepriklausomas ekspertas bei analitikas Arnoldas Antanavičius.

Avulis sako, kad kitaip nei galėtų pagalvoti paprastas žmogus, statytojų pelnas rekordų  šiomis dienomis tikrai nemuša. Priežastis paprasta – jei būsto kainos nuo metų pradžios pakilo maždaug 15-20 proc., statybos kaštai padidėjo net 30 proc.

Nepriklausomo turto ekspertas A. Antanavičius su tuo nesutinka ir laikosi kitokios nuomonės. Pašnekovo manymu, nėra teisinga teigti, kad būsto kainos kyla tik dėl to, jog statybų kaštai taip pat išaugo. „Man asmeniškai šis argumentas labai nepatinka. Statybų kaštų argumentas yra labiau tinkantis monopolinei rinkai. Rinkos ekonomikoje viskas vyksta kitaip“, – atkreipia dėmesį jis.

A. Avulis sako, kad tai – ne vienintelis veiksnys, darantis įtaką pakilusioms buto kainoms. „Reikėtų paminėti, kad pasiūla Vilniuje yra ženkliai sumažėjusi. Jeigu dar prieš metus turėjome apie 5000 butų pasiūlą rinkoje, iš kurių galėjo rinktis pirkėjas, šiandien turime truputį daugiau kaip 3000 butų. Tai akivaizdžiai daro įtaką kainai“, – sakys jis.

Ir tai – tikrai ne viskas.

Dėl ko šitaip staigiai kyla būsto kainos? Ar normalu, kad žmonės dėl svajonių būsto turi dalyvauti aukcionuose arba apsispręsti juos įsigyti vos per 15 minučių? Galiausiai, ar statytojai esant tokiai NT situacijai tikrai neišlošia?

Visi atsakymai į šiuos klausimus – laidoje „Karštai su tv3.lt“, kurią rasite straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19.30 val. per TV3!


Rašyti komentarą...
s
st
2021-09-27 21:17:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Staigiai kyla vadinasi dar staigiau grius )))) ir vel žmones liks kvailiu vietoi o bankai juoksis!!!!!!
Atsakyti
0

G
Godumas
2021-09-27 20:47:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
kyla beryjant-norisi daug ir greitai.Todėl pinigai brangesni,nei žmogaus gyvenimas.
Atsakyti
0

E
Emigrantas
2021-09-27 21:11:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ir durniai yra kad šluoja tokiom kainom,nepirktu ir nupigtu,ir kaip taip žmonės nesupranta.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų