Kalifornija muša karščio rekordus: termometro stulpelis šoktelėjo iki 54 laipsnių

Nors žemiausioje Jungtinių Valstijų vietoje – Kalifornijos Mirties slėnyje – viskas aplinkui svyla nuo 54 laipsnių karščio, čia atvykę turistai su šypsena fotografuojasi prie temperatūrą rodančios švieslentės. Čia net nusidriekė lankytojų eilė – visi nori nusifotografuoti prie kuo aukštesnės temperatūros. Šiemet Mirties slėnyje, kuris garsėja rekordiniais karščiais, oras pirmąkart įšilo iki 54 laipsnių.

„Tokiai karšto bangai dar ankstoka. Taip yra buvę ir anksčiau, tačiau šiuo metu tai nėra įprasta“, – sako Mirties slėnio atstovė spaudai Abby Wines.

Tiesa, dabartinė temperatūra šioje vietovėje užfiksuoto karščio rekordo dar nepasiekė – prieš 108-erius metus čia užfiksuotas 57 laipsnių karštis. Tačiau kaip, kad ir tokiame, nerekordiniame, karštyje jaučiasi  lankytojai?

„Kai atkeliauji ir tinkamai apsirengi, viskas nėra taip blogai. Nuostabūs slėnio peisažai atsveria karštį“, – teigia parko lankytojas Chris Foster.

Karštis turistams netrukdė keliauti pėsčiųjų takais ir kitose slėnio lankytinose vietose. O štai šis vyras su žmona čia atvyko švęsti savo 25-ųjų vestuvių metinių. Esą atsiveriantys vaizdai buvo verti kiekvieno prakaito lašo.

„Mes atvykome iš Vermonto, kur klimatas labai skiriasi. Retai būna taip karšta. Tačiau ši vieta, vaizdai, jos istorija verta kiekvienos minutės“, – kalba turistas Doug Cummings.

Rekordiniai karščiai pasiekė ir kitas šalies valstijos dalis – ypač vakarinę dalį. Štai, pavyzdžiui, Arizonos mieste Finikse termometro stulpelis šoktelėjo iki 46 laipsnių, Nevadoje – daugiau nei 47.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų