naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaišiadorių valdžia piktina gyventojus. Aiškėja, kad daugiau nei dvidešimt metų valdininkai dirbo pastate, kurio stogas yra nelegalus, mat nėra nei leidimo rekonstrukcijai, nei užbaigto stogo įteisinimo.

Kaišiadorių valdžia piktina gyventojus. Aiškėja, kad daugiau nei dvidešimt metų valdininkai dirbo pastate, kurio stogas yra nelegalus, mat nėra nei leidimo rekonstrukcijai, nei užbaigto stogo įteisinimo.

REKLAMA

Valdininkai tikina, kad dokumentai pasimetė, o viską įteisins, įvykdę naują pastato modernizavimo projektą. Tačiau situacija jau domisi teisėsauga.

Stogas virš galvos gerai, tik bėda, jei jis nelegalus. O taip ir nutiko Kaišiadorių rajono savivaldybei. Ten valdininkai jau daugiau kaip dvidešimt metų dirba pastate, kurio stogas neįteisintas. O pagal galiojančius įstatymus tokiame statinyje dirbti nevalia.

„Oficialiai šiandienos teisės aktais tai negalima dirbti“, – teigia statybos ir ūkio plėtros skyriaus patarėja Vita Kupčiūnienė.

REKLAMA

Šis kuriozas paaiškėjo, kai Kaišiadorių valdžia sumanė už milijoną eurų modernizuoti pastatą, kad jame būtų jaukiau ir pigiau dirbti.

„Rengiam visų atitvarų, stogo apšiltinimo darbus, energiją taupančias priemones ir tuo pačiu pamatėm, kad yra neįteisintas stogas paprasčiausiai“, – kalba V. Kupčiūnienė.

REKLAMA

Valdžia dievagojasi, esą ją tai pribloškė, puolė ieškoti dokumentų. Bet rado tik dalį. Statybos inspekcija taip pat aptiko tik dalies dokumentų kopijas, bet pačių svarbiausių – statybų leidimo ir jų įteisinimo – net kopijų nėra.

Valstybinės teritorijų ir statybos inspekcija situaciją vertina taipp: „Kaišiadorių savivaldybės administracijoje yra išlikusios tik projekto, projekto ekspertizės, projekto derinimo Nuolatinėje statybos komisijoje, atliktų pastato rekonstravimo darbų statybinės perdavimo dokumentų kopijos. Dokumentų originalai nėra išlikę. <...> Patikrinusi turimus archyvinius dokumentus, Valstybinė teritorijų ir statybos inspekcija duomenų apie statybą leidžiantį dokumentą nerado.“

REKLAMA

Statybos inspekcija pastato rekonstrukcijos, kaip savavališkos statybos, nefiksuoja, tad ir baudos Kaišiadorių savivaldybė greičiausiai negaus. Savivaldybės specialistė rodo visą šūsnį dokumentų ir sako, kad leidimas tikrai buvęs, tai galima numanyti iš kai kurių raštų. Spėja, kad dokumentai pasimetė panaikinus apskričių viršininkų administracijas apie 2010-uosius.

„Kažkur dingę, mes užsiklausėme archyvuose, archyvuose jų nėra iš viso, archyvuose to meto dokumentų išvis nėra – tai ir tų leidimų neturim“ – aiškina V. Kupčiūnienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaišiadoriečiai, išgirdę, kad valdžia tiek metų dirbo po nelegaliu stogu, žodžių į vatą nevynioja:

„Eilinį užtrumpintų, o valdžiai dzin.“

„Aplaidumas, aišku, kad aplaidumas, namuose kiekvienas stengiasi susitvarkyt, čia irgi kaip rajono šeimininkas.“

„Tai blogai, aš taip dirbčiau, iš manęs pareikalautų kas nors.“

„Tvorą pastatė, paskui verčia, kelią išasfaltuoja, paskui griauna, čia irgi... Čia gi pinigų plovimas.“

Situacija domisi ir teisėsauga. Kaišiadorių savivaldybės pastato stogo remonto aplinkybes aiškinasi Kauno prokurorai.

REKLAMA

„Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai dėl Kaišiadorių rajono administracijos stogo, Kauno apygardos prokuratūroje prokurorai savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo ir šiuo metu renkama informacija“, – komentuoja viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Marijus Šalčius.

O savivaldybės atstovai sako, kad tai tėra nesusipratimas ir viską įteisins pradėję įgyvendinti naują projektą.

„Vienas iš etapų bus šlaitinio stogo įrengimo projektas, kuris nebus naujai daromas, bet bus pasinaudojama tuo, ką turime, nes yra atlikta ir ekspertizė, bet tik bus išduotas leidimas – tada ir įregistruosim“, – sako V. Kupčiūnienė.

Kiek šios procedūros gali užtrukti, kol kas nežinia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų