Kaimynai prabilo apie sprogusio namo šeimininkę: mano, kad įvykis – tyčinis

Sprogimas Žagarėje nušlavė dalį gyvenamojo namo. Driokstelėjo nutekėjusios dujos. Nukentėjusioji, viena iš namo savininkių išvežta į ligoninę. Kitos namo dalies savininkė pastaruoju metu gyveno kitur. Vietiniai kalba, kad nukentėjusioji buvo nesugyvenama ir sprogimą galėjo sukelti tyčia. Policija ir ugniagesiai aiškinasi aplinkybes.

Štai taip atrodo gyvenamasis namas Žagarėje po šį rytą driokstelėjusio sprogimo. Pranešimas gautas pusę devynių. Įvykio vietoje iki pietų dirbo policijos tyrėjai, kieme matyti dujų balionai. Nuolaužos ir stiklo šukės pažirę už kiemo ribos. Kaimynai apie įvykį kalbėti vengia. Pasakoja išgirdę stiprų bumbtelėjimą:

„Dujos ir sprogo. Pagalvojau, pas mus ant posūkio fūros važiuoja, panašūs garsai būna. Aš ten už kokia 300 metrų gyvenu, tai gerai girdėjosi. Tiesa, prieš mėnesį gerą laukuose sprogdino, negalėjo išvežti, tai irgi buvo garsas, čia biškį duslesnis.“

Namo vienoje dalyje gyveno moteris. Gyventojai kalba, kad ji ir galėjo sukelti sprogimą. Nukentėjusioji namo savininkė išvežta į ligoninę. Neoficialiais duomenimis kitos namo dalies savininkė neapsikentusi nesugyvenamos kaimynės išsikėlė kitur. Įvykio vietoje buvusi savininkė žurnalistams situacijos nekomentavo. Žagarės seniūnas sako, kad nukentėjusioji yra žinoma, prekiaudavo miestelio turguje.

„Ten viena moteriškė gyveno, nors pastatas šiaip turi du savininkus, kitas savininkas šiuo metu gyvena su mama, tai prižiūrėjo mamą sergančią, tai negyveno, taip sakant, tik viena ta moteriškė buvo. Šiaip žinokit nekomentuosim šito. Šiaip žinoma seniūnijai moteriškė, prekiaudavo kiemturgy mūsų“, – sako Žagarės seniūnas Saulius Kužmarskis.

Ugniagesiai gelbėtojai pasakoja, kad atvykę į vietą rado dujas leidžiantį dujų balioną ir silpnai rusenančią ugnį. Įtariama, kad namuose susikaupusios dujos ir galėjo sukelti sprogimą. Bet kol vyksta tyrimas, pareigūnai daugiau nieko nekomentuoja.

REKLAMA

„Galėjo tenais įvykti susikaupusių dujų sprogimas, dėl kurio išgriuvo pastato sienos, išdužo langai. Ugniagesiai atvykę pastato viduje dar rado dujų balioną, iš kurio dar veržėsi dujos, tačiau gaisras ten buvo labai nežymus, užsidegimas ir neišplito ugnis“, – teigia Joniškio ugniagesių gelbėtojų tarnybos atstovas Mindaugas Kvietkauskas.

Kaip informavo Šiaulių apskrities policijos komisariato atstovai, laukiama oficialios ugniagesių išvados, dėl ko kilo sprogimas. Jeigu paaiškės, kad sprogimas buvo sukeltas tyčia, bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes nuostoliai padaryti didžiuliai.

„Mes aptversim teritoriją tą, užkalsim tą vietą, sakykim, kažkokius įspėjamuosius ženklus ten pastatysim, nes matėt, jeigu buvot toje vietoje, ten yra pavojinga pakankamai, ten gali griūti, kažkas gali susižaloti, ir, aišku, padėsim kitam nukentėjusiajam asmeniui, lygiai taip pat apsaugoti jo turtą“, – sako S. Kužmarskis.

Nė vienas iš kalbintų pašnekovų negalėjo prisiminti panašaus įvykio – gyvenimas Žagarėje pakankamai ramus. Todėl anksti ryte įvykęs sprogimas ant kojų sukėlė visus. Sprogęs namas yra šalia miestelio mokyklos, tad po pietų, pasibaigus pamokoms, moksleiviai buriavosi prie apgriuvusio pastato.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų