Jūrų vilkai: iš laivo iškritęs ir vandenyne 16 valandų išgyvenęs klaipėdietis toks ne vienas

Laimingai pasibaigusi nelaimė. Taip jūrininkai vadina iš užsieniečių laivo Ramiajame vandenyje iškritusio, ten inžinieriumi dirbusio, 52-iejų metų klaipėdiečio Vadimo istoriją. Kol buvo išgelbėtas, lietuvis vandenyne praleido apie 16 valandų. Kokia dabar vyro būklė vis dar nėra aišku, tačiau gelbėtojai pasakoja, kad klaipėdietį ištraukė sąmoningą, tik sušalusį.

Iš krovininio į mokslinių tyrimų laivas perdarytas „Silver Supporter“ vasario 16-osios naktį plaukia Ramiajame vandenyne, kai staiga pastebėjo, kad nėra įgulos nario – inžinieriumi dirbančio 52-iejų klaipėdiečio Vadimo. Kokiomis aplinkybėmis jis iškrito ir kada įvyko nelaimė, laivo įgula tiksliai pasakyti negali.

Spėja, kad lietuvis į atvirus vandenis nėrė tarp 2 ir 4 valandos nakties. Laivas tuo metu plaukė iš Naujosios Zelandijos į Pikternų salas. Kapitonas apsuko laivą. Prasidėjo paieškos ir gelbėjimo operacija. Jas atliko tos šalies, šalia kurios įvyksta nelaimė, tarnybos. Šiuo atveju lietuvio ieškojo Prancūzų Polinezijos salų gelbėtojai.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jūrų vilkai: kaip vandenyne 16-ka valandų išgyveno iš mokslinio laivo iškritęs klaipėdietis

„Operacijoje dalyvavo atitinkamos tarnybos. Tai buvo ne vieno laivo atlikta operacija, bet tai buvo gelbėjimo tarnybų, valstybės gelbėjimo tarnybų, atliekama operacija. Ir ji truko, kaip matot, ne vieną valandą“, – sako Jūrų laivų avarijų ir incidentų tyrimų vadovas Mindaugas Česnauskis.

Vyrą gelbėtojai vandenyne pastebėjo apie 18 valandą vietos laiku. Vadinasi klaipėdietis vandenyje praleido nuo 14 iki 16 valandų. Kadangi laivas plaukiojo su Gibraltaro vėliava, šios Jungtinės Karalystės užjūrio teritorijos atstovai šiuo metu aktyviai bendrauja su mūsų šalies specialistais ir aiškinasi tiksliais nelaimės priežastis ir aplinkybes.

„Kadangi įvykis įvyko ne Lietuvos vėliavos laive, įvykis įvyko Gibraltaro vėliavos laive, tai pagrindinė valstybė, kuri atsakinga dėl šio įvykio tyrimo yra Gibraltaro administracija“, – pasakoja M. Česnauskis.

REKLAMA

Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža laivuose praleido beveik visą savo gyvenimą. Išmaišė daugybę jūrų ir vandenynų. Iš patirties sako, kad priežasčių, kodėl klaipėdietis persisvėrė per bortą gali būti ne viena.

„Gal jam reikėjo pasižiūrėti, kas už borto yra, kadangi, kiek žinau, inžinierius irgi. Ten ar koks vanduo neteka lauk, ar kas. Galbūt persilenkė ir įkrito į vandenį. Čia įvairiausių priežasčių. Gal paslydo ant denio ir išlėkė už borto. Visko gali būti“, – teigia Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža.

Kokia šiuo metu lietuvio būklė, vis dar nėra aišku. Gelbėtojai atskleidžia, kad nuo 14 iki 16 valandų vandenyje praleidusį vyrą ištraukė sąmoningą, tačiau sušalusį. 

„Jeigu žmogus fiziškai pasirengęs, sveikata stipresnė yra. Vandens temperatūra apie 30 laipsnių, 20 su viršum laipsnių, tai pilnai gali tokį laiko tarpą išsilaikyti ir išbūti. Svarbiausia nereikia panikuoti – vienas iš pagrindinių dalykų. Nusimesti batus, sunkesnius drabužius, kad galėtum išsilaikyti vandenyje“, – kalbėjo P. Bekėža.

Seni Lietuvos jūrų vilkai tokių istorijų, kaip išgyvena per bortą iškritę ir daugybę valandų vandenyne praleidę tačiau išgelbėti tautiečiai, žino ne vieną.

„Valytoja dulkindama kilimėlius už borto iškrito. Pasigedo truputėlį vėliau laive, tai ją išgelbėjo už 10 valandų, kažkur surado jūroje, ištraukė“, – sako P. Bekėža.

Stebuklingai išsigelbėjo ir kitas Lietuvos jūrininkas.

„Štormo metu vieną jūreivį išmetė už borto, o kita banga užmetė į laivą vėl atgal. Tai labai laimingas toks atsitikimas buvo“, – pasakoja P. Bekėža.

Ilgiausiai vandenyne išgyveno kinų tautybės jūrininkas. Per Antrąjį pasaulinį karą vokiečiams nuskandinus britų laivą, kuriame jis tarnavo, vyras ant nuolaužų Pietų Atlante dreifavo net 133 dienas. Iš gelbėtojų laivo ant kranto jis išlipo savomis kojomis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų