Jonavos stadione „nusileido ateiviai“: liko nurudusios žolės žiedai

Jonavoje ką tik už milijonus eurų atnaujintame stadione – akibrokštas. Jonavos meras įtūžo pamatęs, kad išskirtine natūralia veja turėjęs garsėti stadionas virto pajuokos objektu – danga išdžiūvo ratilais ir profesionaliam sportui dabar nebetinka.

Stadiono prižiūrėtojai teisinasi, kad kalta užsitęsusi kaitra. Purkštukai esą nepajėgė drėkinti vejos. Meras net nenori to girdėti ir už aplaidumą žada reikalauti atsakomybės.

„Ir gėda, ir aplaidu, ir sarmata visai Jonavai. Šaržuojant galima sakyt, kad ateiviai nusileido“, – sako Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius.

Tokią Jonavos mero rūstybę sukėlė išdegę žolės ratilai ką tik už milijonus eurų atnaujintame miesto stadione.  

Sinkevičius pratrūko, kad visada garsėjęs išskirtine natūralia veja dabar centrinis Jonavos stadionas virto pajuokų objektu. Ir žeria priekaištus juo besirūpinančiam Kūno kultūros ir sporto centrui.

„Kai kas ragina padovanoti po laistytuvą, jei nesugebam technologiškai spręst. Darbuotojas ne vienas, ne viena dešimtis, tegu daro talką ir eina su laistytuvais laistyt“, – sako M. Sinkevičius.

Matyti, kad dar birželio vidury po kapitalinės rekonstrukcijos, kuri atsiėjo pusšešto milijono eurų, atidarytame stadione danga buvo žalutėlė. Beje, remonto metu veja neliesta, darbai vyko aplink.

Žolę stadione drėkina 12  purkštukų. Prižiūrėtojai sako, kad dėl nurudusių apskritimų kalčiausia kaitra – tokių karščių niekad nebuvę. 

„Tokios sausros nebuvo ir mums nebuvo, kur išbandyti, ar jie bus ant tiek galingi ir, kaip ūkiškai sakoma, paveš“, – sako centro direktorė Regina Stupurienė.

„Tuos rutulius, ne olimpinių žaidynių turbūt žiedus, padarė ne vien tik saulė, o žmogiška klaida, žmogiškas aplaidumas, ir nenoras matyti, arba matant nereaguoti, tai tas piktina“, – teigia M. Sinkevičius.

Centro atstovai teisinasi, esą stadiono laistymo sistema pastarosiomis naktimis veikia visu pajėgumu, o dienomis net statomi papildomi laistymo įrenginiai.

REKLAMA

„Esant mažam siurblio galingumui, kuris išpučia vandenį vieno ir kito purkštuko sistemos nepersidengia, kur reikia rankiniu būdu prilaistyti“, – tvirtina pavaduotojas ūkio reikalams Vidmantas Šidlauskas.

„Į kvadratinį metrą reikia 5 litrų vienu metu išpilt, kad būtų nauda, jei ten liejasi po truputį tai išgaruoja ir jokio efekto nėra, o rankiniu būdu sunku tai padaryti – tai mes tik meldžiamės, gal reiks į bažnyčią nueiti ir prašyt, kad ateitų lietus“, – sako R. Stupurienė.

Specialistai sako, kad 14 metų veikiančią, kadaise buvusią unikalią dangos laistymo sistemą, būtina rekonstruoti. Šiemet dėl apkrovos jau sugedo visa rezervinė įranga.

„Ji buvo patikrinta, veikianti ir dar visada turim medžiagų, kad sezonui užtektų, tai turėjom vieną siurblį ir tris purktštukus ir mes esam juos išnaudoję, nes sudegė“, – teigia sporto bazių administratorius Darius Chachlauskas.

„Jau gegužės mėnesį buvo teikta savivaldybei, dabar yra pradėtas projektas daryti, dėl stiprinimo sistemos“, – sako R. Stupurienė.

Jonavos valdžia tikina, kad jokių signalų iš prižiūrėtojų, dėl stadiono vejai jau kylančios grėsmės- iki šiol nebuvo girdėję.

„Dar sakyčiau, kad kažkas iš vadovybės ar darbuotojų būtų sakę, trūksta pinigų, trūksta etatų žmonių, vandens slėgis per mažas, kažką technologiškai neįmanoma padaryt – tai būtumėm neatidėlioję ir sprendę“, – sako M. Sinkevičius.

Dabar išdžiūvusiems ruožams darbuotojai skiria ypatingą dėmesį, jau net naują žolę pasėję. Esą kelios dienos ir ji vėl sužaliuos, tad liepos 30-ąją čia susirungsiantys Jonavos ir Marijampolės futbolininkai diskomforto nepajus.

„Ji nėra visai mirus žolė, viršūnė yra nudegus, mūsų samanynas labai stiprus, pusė procento gal galėjo išdegti, va ten akivaizdžiai matosi, kad laistant ji jau atsigauna“, – teigia D. Chachlauskas.

Damoklo kardas pakibo virš įstaigos vadovų. Direktorė artimiausiame tarybos posėdyje kaip tik turi pristatyti veiklos ataskaitą. 

„Mes paklausim, tai kas atsitiko – ar trūko kažko, ar kažkas atsitiko, ar trūko proto, technikos ar žmonių ir tikimės, kad atsakymai bus aiškūs ir suprantami“, – sako M. Sinkevičius

Meras sako, kad dėl tolimesnio įstaigos vadovų likimo teks apsispręsti miesto politikams.


Rašyti komentarą...
V
VLADAS
2021-07-22 20:42:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
MATAI KAIP BULVIU LAUKAI NEVELTUI AGRONOMAI VALDE JIE IPRATE PRIE LAUKU TO ISDAVOJE VISOS KOMANDOS PRALOSIA LIETUVOS NEISGALI PASISTATYTI BENT 1 STADIJONA PO 20 METU STATO
Atsakyti
-2

M
Matau
2021-07-22 22:49:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vladai a tamstai viskas gerai? Nenusibosta? Daug už tai gauni? Rubliais ar doleriais?
Atsakyti
0

V
Vadas
2021-07-24 21:02:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laikas siaubt miesta. Verciam valdzia lauk! Patys nesupranta ka daro. Nori baust kad nesiskiepyjam bet nesugeba paskiepyt tu kurie nori
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų