JAV sukrėtė paauglio mirtis: pareigūnas 9 minutes laikė prispaudęs prie žemės

Autizmu sirgusio 16-mečio Eriko Parsos mirtis praėjusių metų sausio 19 dieną sukrėtė JAV Luizianos valstiją. Naujojo Orleano priemestyje savo tėvą automobilio stovėjimo aikštelėje pradėjęs mušti ir kandžioti neįgalus vaikas žuvo į konfliktą įsikišus policijos pareigūnams.

Lazerių arenoje lankiusis šeima ją nutarė palikti prasidėjus su liga susijusiam paauglio protrūkiui. Lazerių arenos vadybininkei pasiteiravus, ar reikia iškviesti policijos pareigūnus, berniuko tėvas tokiam siūlymui neprieštaravo.

Vos po kelių minučių į iškvietimą atskubėję pareigūnai autizmu sergantį šešiolikmetį parvertė ant žemės ir prispaudę keliais tokioje padėtyje pralaikė 9 minutes.

Visą tėvo ir vaiko konfliktą, o vėliau ir atvykusių policininkų veiksmus užfiksavo prekybos centro, kuriame lankėsi šeima, vaizdo stebėjimo kameros. Berniuko tėvai po incidento teigė, kad sūnaus įtūžį sukėlė su liga susijęs protrūkis, sąlygotas vaiko neurologijos, o pareigūnų veiksmus vertina kaip neadekvačius situacijai dėl panaudotos jėgos. 

Po tragiško įvykio praėjus metams pauglio tėvai Džefersono apygardos policijos nuovadai pateikė kaltinimus dėl sūnaus uždusinimo.

Vaikino tėvų advokatai teigia, kad buvo pažeistos jų sūnaus pilietinės teisės. Ieškinys, kuriuo siekiama atlyginti žalą pagal Amerikos neįgaliųjų įstatymą, buvo pateiktas sausio 14 d. federaliniame teisme.

„Niekada negalvojome, kad mūsų šešiolikmetis neįgalus sūnus kada nors mirs priešais mūsų akis tokiame amžiuje, teisėsaugos rankose“, – JAV žiniasklaidai apmaudą liejo berniuko motina Donna Lou.

Byloje minima, kad viršsvorį turintis pareigūnas taip pat uždėjo paaugliui antrankius, o veidą laikė prispaustą prie žemės. 

Ieškinyje sakoma, kad per 9 minutes ir 6 sekundes pareigūnai nesugebėjo pasodinti Eriko į „atsigavimo padėtį“ po to, kai jį parvertę paguldė ant žemės, kas būtų užkirtę kelią jo uždusimui.

REKLAMA

Džefersono apygardos nuovada kaltinimus dėl tyčinio vaiko nužudymo atmeta, teigdama, kad incidento metu gynė jo tėvą nuo neprognozuojamo paauglio elgesio. Pareigūnams tramdant paauglį berniuko tėvas visą laiką buvo prie vaiko ir bandė jį raminti. 

Netrukus Eriką greitosios pagalbos automobilis nuvežė į vietos ligoninę, kur jam sustojo širdis.


Rašyti komentarą...
V
Valbi
2021-01-19 13:42:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tėvai džiaugiasi atsikrate neįgaliu vaiku, o po metų dar sugalvojo iš to užsidirbti. Patys išsikvietė policiją į pagalbą, patys buvo šalia ir galėjo sutrukdyti jeigu matė, kad naudojama perteklinės priemonės. Bet kai tėvą gynė nuo smurtaujančio sūnaus buvo gerai, o po metų advokatų patarti, užsimanė užsidirbti. Kaip paskui laukti iš policijos pagalbos.
Atsakyti
-12

Šiaip
2021-01-19 14:35:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
9 Minutes laikė prispaustą prie žemės, o tėvai stovėjo šalia, ir žiūrėjo tarsi nieko nebūtų?
Dalbajobai tėvai, kurie atsikratė vaiku kaip naštos...
Ne vienas normalus tėvas negalėtų ramiai žiūrėt kaip dusinamas jo vaikas.
Po metų dar dėl to įvykio ir uždirbs... Tiesiog fantastika.
Atsakyti
-4

B
Boba
2021-01-19 10:41:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bandymas pasipelnyti is savo sunaus , kuris tikriausiai ir taip buvi gyva beda , tramdykit patys tuomet ,
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų