JAV protestai dėl nužudyto juodaodžio tampa nevaldomi: padegė policijos nuovadą

Jungtinėse Amerikos Valstijose neramumai dėl pareigūno nužudyto juodaodžio George’o Floyd’o tęsiasi. Protestuotojai Mineapolyje įsilaužė į policijos nuovadą ir ją padegė. Amerikos prezidentas sako, kad demonstrantai tokiais veiksmais teršia nužudytojo atminimą, o į miestą jau siunčiami Nacionalinės gvardijos kariai.

Protestuotojai Mineapolyje reikalauja teisingumo dėl policijos pareigūno nužudyto beginklio juodaodžio George’o Floydo. Įsiutę žmonės ne tik plėšė parduotuves, bet įsiveržė ir į policijos nuovadą ir ją padegė.

Neramumai Jungtinėse Valstijose nesiliauja jau tris dienas ir, panašu, kad jie greitai nesibaigs. Tad į Mineapolį išsiųsta ir penki šimtai Nacionalinės gvardijos karių. Už tai pasisakė ir Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas, kuris teigia, kad protestuotojai tokiais veiksmais žemina Floydo atminimą, tad jei tik reikės, ten bus dislokuota kariuomenė, o pareigūnai imsis ir šūvių.

Ir tviteryje parašė „Kai prasideda plėšikavimas, prasideda ir šaudymas“, – o „Twitteris“ žinutę iškart pažymėjo, kaip šlovinančią smurtą.

Protestai vyksta ir kituose Amerikos miestuose – Niujorke, Denveryje. O tuo metu prokurorai ramina, esą jie atlieka kruopštų baudžiamąjį tyrimą dėl pareigūnų veiksmų, kai vienas jų keliu uždusino nesipriešinantį juodaodį.

„Teisingumo departamentui ši byla yra prioritetas. Ją tirs patys geriausi. Tirti bylą geriausiems paskyrė ir FTB. Tyrimą prižiūri ir prezidentas Donaldas Trumpas bei generalinis prokuroras Williamas Barras“, – sako prokurorė Erica Macdonald.

Nors visi keturi su įvykiu susiję pareigūnai buvo atleisti, visuomenė toliau reikalauja juos teisti už nužudymą ir skirti griežčiausias bausmes. Esą šis įvykis yra dar viena pavyzdys, rodantis Amerikos policijos brutalumą afroamerikiečių atžvilgiu.


Rašyti komentarą...
A
Aidas
2020-05-30 17:59:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip cia taip tokioje taikingoje ir nuostabioje salyje tokios riauses,tokie dalykai tik rusijoje gali vykti bet tik ne amerikoje Nauseda turbut verkia dabar del amerikos demokratijos lopsyje nuo koronos dvesia o dar ir riauses
Atsakyti
-1

J
Julen
2020-05-31 10:27:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bumerangas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų