JAV – gedulas dėl šaudynių: ryškėja užpuoliko portretas

Jungtinėse Amerikos Valstijose gedulas dėl antrų šaudynių vos per savaitę. Kolorado gyventojai atsisveikina su 10 aukų, kurias užpuolikas viduryje baltos dienos nužudė atidengęs ugnį prekybos centre. Ryškėja ir žudynes surengusio jaunuolio portretas. Dar vaikystėje kentęs patyčias, pasak artimųjų jis kentėjo nuo paranojos ir turėjo psichikos sutrikimų. O prezidentas Joe Bidenas, ragina griežtinti ginklų kontrolę.

Kolorado Boulderio miestelyje gedulo nuotaikos. Vakar prekybos centre užpuolikas čia šaltakraujiškai nušovė 10 žmonių. Parduotuvės darbuotojų akyse, stovėjimo aikštelėje, jis viena po kitos leido kulkas į vyresnio amžiaus vyro kūną.

Tuomet žengė į vidų, kur nušovė dar 8 žmones. Tarp aukų yra vos 20-ties parduotuvės darbuotojas, kavos aparatą sutaisyti atvykęs vos vyresnis mechanikas. Ramiai apsipirkti atvykę miesto gyventojai ir parduotuvėje dirbę vyrai ir moterys. Galiausiai, 7 vaikų tėvas — policijos pareigūnas Ericas Talley pirmas atvykęs į susišaudymo vietą ir netrukus planavęs pereiti prie mažiau pavojingo darbo.

„Pareigūnai atvyko per kelias minutes ir nedelsiant įžengė į parduotuvę bei susidūrė su užpuoliku. Apsikeista ugnimi, kurios metu įtariamasis buvo sužeistas“, – sako Boulderio policijos viršininkė Maris Herold.

Įtariamasis, vos 21-erių Ahmadas Alissa, po valandos konfrontonacijos policijai pasidavė. Ankstyvoje vaikystėje su šeima jis atvyko gyventi iš Sirijos. Vaikinas, pasak jo šeimos narių, kelerius paskutinius metus buvo persekiojamas paranojos. Dar mokykloje sulaukdavęs patyčių dėl savo kilmės ir moteriškai skambančios pavardės sunkiai rado kalbą su bendraamžiais ir buvo užsisklendęs savyje.

Vėliau dažnai pasakodavo, kad jį persekioja, neva kažkas vis įsilaužia į jo telefoną. Užbaigęs žudynes prieš pasiduodamas policijai jis nusirengė visus drabužius ir liko stovėti tik su šortais. Jis nebuvo pamaldus, o šeima nežinojo, kad prieš mėnesį jis įsigijo pusiau automatinį ginklą AR-15.

REKLAMA

„Kodėl tai įvyko? Mes vis dar neturime atsakymo. Tyrimas dar ankstyvoje stadijoje. Pareigūnai sunkiai dirba, kad gautų atsakymus“, – pasakoja Boulderio apskrities advokatas Michael Dougherty.

Baltuosiuose rūmuose, dėl masinių žudynių vėliava nuleidžiama jau antrą kartą per savaitę. Praėjusį antradienį Atlantoje žudikas nušovė 8-nis žmones. Pandemijos metu masinės šaudynės Amerikoje buvo aprimę, tačiau grįžtant prie įprasto gyvenimo, panašu, kad daugelį metų šalį kamuojanti problema niekur nedingo. Joe Bidenas ragina nedelsiant griežtinti ginklų kontrolę ir sustiprinti ginklus perkančių asmenų patikras.

„Man nereikia laukti nė minutės, jau nekalbant apie valandą, kad žengčiau sveiko proto žingsnius, kurie išgelbės gyvybes ateityje, ir paraginčiau savo kolegas Atstovų rūmuose ir Senate veikti. Galime ir vėl uždrausti kovinius ginklus ir didelės talpos šovinių dėtuve“, – teigia JAV prezidentas Joe Bidenas.

Prieš 25-erius metu J. Bidenui vadovaujant Teisės komitetui Senate jau buvo pavykę pasiekti tokį ginklų draudimą, tačiau jis tegaliojo 10metį ir pratęstas nebuvo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų