Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš 20 metų pirmą kartą besilankydamas Lietuvoje tuometinis Jungtinių Valstijų prezidentas Džordžas Bušas pasakė reikšmingus mūsų šaliai žodžius: „Jūsų priešas bus mūsų priešas“. 

Prieš 20 metų pirmą kartą besilankydamas Lietuvoje tuometinis Jungtinių Valstijų prezidentas Džordžas Bušas pasakė reikšmingus mūsų šaliai žodžius: „Jūsų priešas bus mūsų priešas“. 

REKLAMA

TV3 žinių „Dienos komentare“ Jungtinių Valstijų ambasadorius Robertas Gilchristas atsakė, ar po sprogimų Lenkijoje galime tikėtis daugiau Amerikos karių Lietuvoje.

Kiek Jungtinės Valstijos yra pasiruošusios realiai ginti mūsų šalį?

Prezidentas Bidenas neseniai pasakė, kad Jungtinės Valstijos gins kiekvieną NATO colį. Tą sakydamas jis galvoje turėjo ir Baltijos šalis, Lietuvą. NATO yra kertinis akmuo Amerikos saugumo politikoje ir turi didelį palaikymą Jungtinėse Valstijose.

Tai yra svarbus kelias, rodantis, kad Jungtinės Valstijos yra pajėgios apginti savo interesus ir skleisti savo galią. Tai taikoma ne tik Jungtinėms Valstijos, bet ir visai demokratijai. NATO – tai vertybių aljansas. Jungtinės Valstijos remia NATO, yra NATO dalis ir yra įsipareigojusi ginti kiekvieną NATO narį.

REKLAMA

Kaip jūsų šalis mano, kiek realu, kad NATO šalis gali būti užpulta?

Na, tikimės, kad ne. Aišku, aljansas visada turi būti pasiruošęs ir mes esame pasiruošę, Jungtinių Valstijų kariai yra ir čia, kur jie treniruojasi su Lietuvos kariais. Mes tęsiame bendradarbiavimą su Lietuva ir teikiame pagalbą gynybai, nes visada yra užpuolimo galimybė, todėl laikomės kartu.

Jūsų prezidentas NATO viršūnių susitikime sakė, kad Europoje bus dislokuota daugiau Jungtinių Valstijų karių. Kaip manote, kada tai gali būti?

REKLAMA
REKLAMA

Jų yra, jie pasiruošę. Jungtinės Valstijos padidino 20 tūkstančių karių po brutalių Rusijos atakų Ukrainoje. Mes esame Europoje, šiame regione. Tai jau vyksta.

Po incidento Lenkijoje pasienyje su Rusija ir Baltarusija esančios NATO narės siekia dar didesnės oro gynybos. Tą galėtų suteikti tik Jungtinės Valstijos, kokia tikimybė, kad oro gynyba bus sustiprinta?

Ukrainą Jungtinės Valstijos aprūpino „Nasams“ sistemomis, taip pat 1400 „Stinger“ oro apsaugos  sistemų skyrėme iki šiol ir ieškome papildomų sistemų, kurias galėtume nusiųsti į Ukrainą.

Mes įsipareigoję ir visa tai tęsime, bet šitame regione Jungtinės Valstijos taip pat padidino įsipareigojimus Lietuvai iki 140 milijonų, nuo 30 milijonų pernai. Kongresas pripažįsta, kad saugumo poreikiai didėja ir tai apima ir oro apsaugą.

Ar galime tikėtis didesnio Jungtinių Valstijų karių skaičiaus Lietuvoje?

Jungtinių Amerikos Valstijų karių skaičiai ir pagalba išaugs. Mes ties tuo dirbame, dar yra daug ką nuveikti, mes ir toliau tęsime amerikiečių kariuomenės pagalbą. Seimas ir Jungtinės Valstijos yra sutarusios, todėl dirbame su Lietuvos pajėgomis visomis išgalėmis.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų