Išskirtiniai vaizdai: Italijoje sėkmingai atskirtos Siamo dvynės

išskirtiniai vaizdai iš vienos Italijos ligoninės, kur per 18 valandų trukusią operaciją sėkmingai atskirtos pakaušiais suaugusios Siamo dvynės. Mergaitės jau sveiksta ir net su dainomis atšventė savo antrąjį gimtadienį.

Prieš operaciją galvomis suaugusios, beveik dvejų metukų Siamo dvynės iš Centrinės Afrikos Respublikos. Tačiau gavę mamos leidimą, mažyles Erviną ir Prefiną Italijoje prižiūrintys medikai birželio 5-ąją ryžosi itin sudėtingai operacijai – dvynių atskyrimui.

Siamo dvynių atskyrimas nėra retenybė, tačiau pastarąjį kartą pakaušiais, o ne kitomis kūno dalimis suaugusius Siamo dvynius medikai Jungtinėse Valstijose atskyrė net prieš 33-ejus metus.

Tiesa, operacija tuomet buvo nesėkminga. Jie liko neįgalūs ir galiausiai paniro į komą. Kad toks likimas neištiktų mergaičių, medikai šiai operacijai ruošėsi beveik dvejus metus, o didžiausias iššūkis jiems buvo sėkmingai atskirti pakaušinės ir momentinės srities smegenis bei jas raizgančias kraujagysles.

Operacinėje darbavosi net 30 medikų ir medicinos seserų. Sudėtinga, maksimalaus medikų susikaupimo ir preciziško chirurgų darbo reikalaujanti operacija trunka net 18 valandų.

Po operacijos praėjus daugiau nei mėnesiui, medikai pagaliau dalijasi džiugiomis prognozėmis. Anot jų, atskirtos seserys sparčiai taisosi ir galės gyventi normalų gyvenimą. Tačiau jos visad išliks unikalios, nes tikimybė gimti su tokia patologija – vos viena iš dviejų milijonų.

Beje, sveikstančios dvynės ligoninėje atšventė ir antrąjį savo gimtadienį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų