Išsiilgę barų ir restoranų tautiečiai nepabūgo vėsesnių orų ir užsėdo staliukus

Lietuvoje vėl veikti pradėjo lauko kavinės, barai, restoranai. Nors šaltas oras atbaido dalį klientų, ištikimiausi įstaigų lankytojai prie staliukų sėdo jau nuo ankstyvo ryto. Dirbti pradėjo ne visi verslininkai. Kol vieni atsidaro negalvodami apie pelną, kiti laukia geresnio oro ir švelnesnių karantino sąlygų, leidimo klientus aptarnauti ir patalpose.

Lietuvoje nuo ketvirtadienio vėl pradeda veikti lauko kavinės, barai, restoranai. Tiesa, sostinėje Vilniaus gatvėje oras nėra pats geriausias dėl to pirmųjų lankytojų nėra labai daug:

„Truputį šilčiau pasipuošus, lūpas padažiau, kad geriau jaustis lauke. Žmonės ateis nesvarbu, koks oras, ar lyja, ar sninga kaip praneša artimiausiomis dienomis.“

„Žinojom, kad atsidarys. Sakėm eisim būtinai.“

„Nėra toks šiltas oras ir tiek daug tų kavinių atsidarę, bet jau laukėms šitos dienos.“

„Džiaugiamės, kad atsidarėm, kad galim pradėti veiklą, tiesiog esame laimingi, tikimės, kad toliau viską greičiau atlaisvins, galėsim dirbti kaip anksčiau“, – sako „Plus, plus, plus“ baro administratorė Rūta.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kavinės, restoranai, barai ir vėl laukia žmonių

Šalčio neišsigando ir dalis kitų miestų gyventojų. Pirmųjų klientų sulaukė ir Kauno, Palangos verslininkai:

„Klaustrofobiškai gyvenam uždaryti, norisi ir lauke, ne taip pavojinga, kaip būtų viduje.“

„Labai laukiau, svajojau, dėl tuo nuo pat ryto nesulaukus pietų kavos atėjau.“

„Ir kavos ir bendravimo, kažkaip norisi pasėdėti grynam ore.“

„Išsinešimui yra išsinešimui, vietoj valgyti restorane yra kitas malonumas, šiandien pirmą klientą gavom prieš 11-ą, kai atidarom, nes jis sakė buvo labai pasiilgęs“, – pasakoja „Mtevanis“ padavėjas Davit Kldiashvili.

O štai, ką pasakoja Palangos gyventojai:

„Ir šildytuvas yra, ir žmonių aplinkui nėra, jau ženkliai anksčiau buvo galima visą šitą reikalą atidaryti.“

„Va, gimtadienį švenčiam, laukiam savaitgalio, laukiam geresnio oro negu dabar.“

„Jeigu yra laikomasi atstumų, galima grįžti į gyvenimą.“

„Kolektyvas buvo labai patenkintas, sakė neturėjo, ką veikti, visi priaugo labai daug svorio, nes visi tinginiavo, šiandien tiesiog pirma nuostabi diena, kur galime sutikti tą mūsų svečią, bet, deja, vėlgi lietus“, – teigia „Decuba“ vadovė Ala Kretschmann.

REKLAMA

Verslininkai pasakoja, kad šaltą savaitgalį atsidaryti planuoja ne visi barai, restoranai, kavinės.

„Tikrai ne visi atsidarys, pagal šias oro sąlygas gali eiti į minusą, o ne pliusą, gali ir taip būti, visi bijo“, – kalbėjo „Floros simfonija“ savininkas Henrikas Tautkus.

„Lauko kavinės paprastai Lietuvoje atsidaro ženkliai vėliau, tai yra gegužės vidurys, gegužės galas. Lauko kavinės tai nėra tos pajamos, tai arba nulis, arba minusas“, – sako viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Eglė Ližaitytė.

Situaciją apsunkina ir tai, kad dalis buvusio personalo karantino metu susirado kitus darbus.

„Dauguma jau susirado darbus ir kituose sektoriuose, nes pamatė, kad tai yra labai nestabilus verslas“, – pasakoja E. Ližaitytė.

„Net jeigu nuo rytojaus pradedam, dangus su žeme maišysis, oras bus pasakiškai blogas, mums nusišvilpti, mes šildytuvus turim“, – teigia „In Vino“ steigėjas Kristupas Baublys.

Nors oras šaltokas, dalis verslininkų klientams rezervavo kiekvieną siūlomą lauko staliuką. Kadangi lauko kavinės, barai, restoranai gali veikti tik iki 21-os valandos, kiekvienas verslininkas lygina prognozuojamas pajamas ir išlaidas.

„Labai priklauso nuo pačios vietos geopolitinės padėties, kiek jie turi lauke galimybių, jeigu tau telpa trys, keturi staliukai žinoma, reikia labai gerai pagalvoti, ar personalo kaštai nėra smarkiai didesni negu tau trys keturi staliukai gali sunešti pajamas. Jau beveik visus staliukus esam rezervavę šiandienai, o savaitgalis parodys, nes čia orų prognozė šaiposi iš mūsų ir toliau“, – kalbėjo K. Baublys.

Karantino taisyklių yra ir daugiau. Staliukai negali būti per arti pėsčiųjų takų, prieš prisėdant reikia dėvėti ir apsaugines kaukes. Prie vieno staliuko gali sėdėti ne daugiau nei du žmonės, išskyrus vieno šeimos ūkio nariai.

Vyriausybė ragina gyventojus net ir būnant lauke neužsimiršti, neprarasti budrumo ir paisyti visų taisyklių. Mat sergamo rodikliai Lietuvoje ir toliau prastėja.

REKLAMA

„Panašiai tiek pat užsikrėtusiųjų buvo praėjusį antradienį. Mes pastarąsias dvi savaites turime daugiau mažiau aplink 1200-us atvejų skaičių, tai tikrai neturime kažkokio dvigubo šuolio, bet skaičiai nėra džiuginantys. Atsipalaiduoti negalime. Mane daug labiau neramina ne atvejų skaičius, o tai kas klostosi ligoninėse. Ligoninių lovos pilnėja, ypatingai Vilniaus ir Kauno apskrityse, žmonės tiesiog privalo išlikti budrūs, vengti rizikos užsikrėsti“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Per vakar Lietuvos laboratorijos aptiko 1344-ias naujas infekcijas, mirė 14-a žmonių.


Rašyti komentarą...
A
Anupras
2021-04-22 20:24:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol Europa mokes pinigus stumdama i skolas ir kabins makaronus nieko gero nebus ir neleis dirbt
Atsakyti
0

d
dhdh
2021-04-22 21:54:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokiu oru tai cia panasiai, kaip bomzai renkas pagert ir po kebaba uz parduotuves.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų