Iš globėjų atimtą mergaitę grąžino į namus, kuriuose – ją išprievartauti bandęs jaunuolis

Kilus įtarimams, kad vienos ilgametės Aukštaitijoje šeimynos galva galėjo išnaudoti globotines seksualiai, pareigūnai ėmėsi ilgo ir kruopštaus tyrimo. Ikiteisminiam tyrimui tęsiantis vaiko teisių tarnyba suskubo teismo keliu nušalinti įtariamus globotojus nuo pareigų, o nepilnamečius vaikus nedelsiant perkelti kitur. Tačiau vienai globotinei globos centras turėjęs tapti saugia aplinka tokia toli gražu netapo. Paaiškėjo, kad ten 14-metė jau patyrė seksualinę prievartą, kai į ją pasikėsino paauglys globotinis.

Prie Panevėžio apylinkės teismo atėjusią Aukštaitijoje gerai žinomą šeimynos motiną pasitinka būrelis jau užaugintų globotinių ir draugų. Jie aiškina, kad iki šiol negali patikėti kaltinimais, kurie krito ant šios šeimynos globėjų.

„Tai yra absurdas. Įsivaizduojat, na, logiškai pamąstykim, gerai, nueinu aš į policiją ir parašau pareiškimą, kad prieš 10 metų jisai mane prievartavo, čia ne absurdas“, – sako kaunietė Aurelija Grabštienė.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. TV3 Žinios. Iš globėjų atimtą mergaitę grąžino į namus, kuriuose – ją išprievartauti bandęs jaunuolis

Šeimynos tėvas – įtariamas seksualiniu išnaudojimu prieš kelias mažametes ir nepilnametes mergaites, o šeimynos motinai pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo globėjos pareigomis bei teisėmis. Įtarimai pareikšti ir sūnui, kurio šeima taip pat turi budinčio globėjo statusą.

„Gauta informacija ir ji pradėta tikrinti ir pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiuo metu jis vyksta ir apklausta nemažai asmenų. Šiuo metu įtarimai pareikšti 5 asmenims. Iš jų 2 pareikšti įtarimai dėl seksualinio pobūdžio prieš mažamečius ir nepilnamečius asmenis“, – pasakoja prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė.

Teisėsaugai pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl galimai šeimynoje vykusių seksualinio pobūdžio nusikaltimų į teismą kreipėsi ir vaiko teisių specialistai. Panevėžio apylinkės teismo prašoma nuo pareigų nušalinti ilgamečius globėjus, nes pilnametystės dar nesulaukę vaikai iš šeimynos buvo paimti.

„Iš manęs atimami vaikai kaip iš degradavusios, taigi aš nieko neesu nusikaltus. Niekam nieko blogo padarius“, – teigia šeimynos motina.

REKLAMA

„Pas mane atvažiavo irgi mobili komanda, atėmė vaikus. Jūs neįsivaizduojat, kaip jie atima, akys stiklinės tyliai kalba“, – kalbėjo budinti globėja.

„Šiai dienai teismo sprendimas nėra priimtas, bet vaikai jau perkelti į saugią aplinką, bet aš pasikartosiu, privalom paklusti teisės aktams. Tam, kad vaikai galėtų augti saugiai“, – sako Panevėžio apskrities vaiko teisių patarėja Jurgita Varanauskienė.

Seksualinio pobūdžio nusikaltimų įtarimus šeimynos motina neigia. Užgriuvusiais kaltinimais netiki ir suaugę, bet kartu šeimynoje dar gyvenantys globotiniai.

„Viskas normaliai, niekad neesu matęs, kad kažkas panašaus būtų buvę, kad pliki, kaip sakoma, vaikščiotų“, – pasakoja globotinis.

„Vienas iš įtariamųjų buvo kuriam laikui suimtas, dabar yra skirtos švelnesnės kardomosios priemonės, vyksta, kaip ir sakiau, ikiteisminis tyrimas, kur bus ir išsiaiškintos visos aplinkybės, kaip iš tiesų viskas vyko“, – teigia R. Stundžienė.

Teisme kaltinamos moters giminaitė aplaidžiais vadina už vaikų gerovę atsakingus rajono specialistus. Ir pasakoja, kad į saugią aplinką turėjusi patekti globotinė buvo perkelta ten, kur ją iš tiesų bandė seksualiai išprievartauti:

„Ji atėjo pas mane 13-kos metų, tiek žinau, kad buvo seksualinė prievarta. Bet žinau, kad buvo byla ir žinau, kad ji turėjo išeiti iš tų namų dėl to, kad ten berniukas yra paauglys, o ji 13-metė.“

Rajono vaikų globos namų, į kuriuos grįžo paauglė, direktorė nepaneigė, kad tokia byla vyko, jų globotinis buvo nuteistas lygtinai.

„Nekomentuosiu. Problema išspręsta, tie vaikai nesusitinka ir tai mergaitei buvo ieškota kita vieta. Ji turi iškeliauti į nuolatinę vietą“, – kalbėjo vaikų globos namų direktorė Jūratė Pagojienė.

Direktorė tikina, kad mergaitė į namus, kuriuose gyvena ją seksualiai išprievartauti bandęs jaunuolis, grįžo tik laikinai, kol bus surasta kita vieta. Esą vėliau ji bus perkelta į bendruomeninius namus.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-07-02 21:29:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaikų įsiteisinę prekeiviai, o ne vaikų teisės. Čia jokiom teisėm net arti nekvepia. Antai vokiečiai pradėjo didelį tyrimą, neabejoju, kad ir iki čia daeis.
Atsakyti
0

N
Netikiu
2020-07-02 21:47:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netikiu tomis globomis. Arba del pinigu,arba uzsitikrinti globa senatveje, arba isnaudoti darbui ar seksualiai.
Atsakyti
-4

L
Lietuvis
2020-07-03 02:21:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seniai aišku kad vaikų teisių globa yra pasipinigavimas kai reikia jų nėra vaikus išnaudoja įvairiais būdais gaila jų o tėvai yra tėvai kokį jie bebūtų ar neturtingi arvisai vargšai o vaikams tai traumą visam gyvenimui tai nuo noriu nukopijuotas įstatymas ir nereikia kabinti makaronus
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų