Įpykę lenkai dėl abortų uždraudimo paralyžiavo šalies sostinę, sutrikdė parlamento darbą

Lenkijoje nerimsta aistros dėl šalies Konstitucinio Teismo sprendimo šalyje praktiškai visiškai uždrausti abortus. Įpykę lenkai paralyžiavo šalies sostinę, sutrikdė parlamento darbą bei žada nenurimti, kol valdžia savo sprendimo nekeis.

Varšuvoje dešimtys tūkstančių žmonių pirmadienio vakarą ir naktį blokavo centrines miesto gatves, protestuodami prieš dar labiau griežtinamas ir taip bene griežčiausias abortų taisykles Europoje. Nepaisant griežtų ribojimų dėl koronaviruso pandemijos, protestai visoje šalyje vyksta dar nuo praėjusios savaitės.

Iki šiol abortai Lenkijoje buvo leidžiami tik tais atvejais, kai nėštumas yra išžaginimo ar incesto pasekmė, kai jis kelia pavojų motinos gyvybei arba kai vaisius yra apsigimęs. Tačiau praėjusią savaitę Konstitucinis Teismas nusprendė, kad leidimas vykdyti abortus įgimtų ydų atveju pažeidžia Konstituciją. Dėl šios priežasties Lenkijoje įvykdomi beveik visi abortai. Dėl sprendimo kai kurie demonstrantai Lenkiją jau vadina tikru pragaru moterims ir iš gatvių trauktis neketina.

„Man labai apmaudu, kad turiu kautis dėl savo dukros ateities, tačiau neįsivaizduoju, kaip galėčiau čia nebūti“, – sako 37-erių protestuotoja Justyna.

„Būsiu čia iki pabaigos, nesvarbu ar tai užtruks savaitę, mėnesį, tris mėnesius ar tris metus. Protestuosiu, kiekvieną dieną“, – pasakoja 31-erių protestuotojas Piotr Wybanski.

Čia jaunimas keiksmus laido prie valdančiosios „Įstatymo ir teisingumo“ partijos būstinės. Ši partija palaiko itin stiprius ryšius su Katalikų bažnyčia ir kritikų laikoma atsakinga už abortų griežtinimus Lenkijoje. Demonstrantai niršta, kad pokyčiai įvedami pandemijos metu, nepasitarus su visuomene ir net nesurengus svarstymų parlamente.

Antradienį jame taip pat darbą sutrikdė demonstrantai. Konstitucinio teismo sprendimą griežtinti abortus pasmerkė ir Europos Sąjungos bei tarptautinės žmogaus teisių organizacijos. Baiminamasi, kad sprendimas paskatins nelegalius nėštumo nutraukimus.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-10-27 20:55:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip gali Lenkijos diktatura liesti vargsus protestuotojus?
Lenkijos valdzia turi atsistatydinti ir paklusti demonstrantams.
Atsakyti
-1

n
nu ir
2020-10-27 21:59:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
saują ekstremistų (peržiūrėjau užsienio agentūrų medžiagą) "mūsų"(?) propagandistai vadina dešimttūkstantiniais mitingais ? Gal apsirūkė pas Armona ...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų