Indijoje dramblio šukuosena tapo tikra sensacija

Pamatyti gražuolio gyvūno ir jo išpuoselėtų plaukų į šventyklą plūsta gausybė smalsuolių. Tuo metu Kanadoje, netoli Arkties gyvenantys mokslininkai rado išradingą būdą apsisaugoti nuo šimtų apylinkėse slampinėjančių alkanų lokių. 

Maudynėmis besimėgaujanti dramblė vardu Sengamalan pietrytinėje šalies Tamil Nadu provincijoje esančioje šventykloje – tikra žvaigždė. Pamatyti jos neįprastos šukuosenos indai traukia iš visos šalies. Tuo metu dramblės prižiūrėtojai neriasi iš kailio ją puoselėdami. Dramblė maudoma, o jos galva plaunama mažiausiai du kartus per dieną. Tuomet ji šukuojama ir gauna kitas procedūras.

Sengamalan indus žavi ne tik nematyta šukuosena, bet ir savo talentais. Ji moka groti bent keliais instrumentais ir mielai tą daro prieš susirinkusius žiūrovus. Drambliai Indijoje – labai gerbiami. Šis gyvūnas siejamas su viena populiariausiu induistų dievybe – Ganeša, kuri neša laimę. Indijoje gyvena apie 26 tūkst. šių iki 6-ias tonas sveriančių gyvūnų. Tiesa, dėl nykstančių natūraliai jiems gyventi tinkamų plotų dramblių populiacija Indijoje mažėja.

Tuo metu Kanadoje, netoli poliarinio rato esančio Čerčilio miestelio slampinėja baltieji lokiai. Šimtai jų čia esančioje pakrantėje laukia, kol Hadsono įlankoje susidarys ledas ir jie galės traukti toliau į šiaurę medžioti ruonių. Tačiau kol šie plėšrūnai tą galės padaryti – 900 miestelio gyventojų stengiasi gerai apsidairyti prieš eidami iš namų ar lipdami iš automobilio.

„Arktyje ir toliau šiltėjant, ledas čia tirpsta vis greičiau, todėl pakrantėse matome vis daugiau lokių, kurie čia užsibūna vis ilgiau“, – sako baltųjų lokių išsaugojimo specialistas Geoff York.

Siekdami apsaugoti miestelio gyventojus, mokslininkai sugalvojo į pagalbą pasitelkti kariniams tikslams skirtą radarą. Jis veikia dirbtinio intelekto pagrindu ir gali padėti išvengti alkanų lokių tiek ilgomis tamsos valandomis, tiek siaučiant pūgoms. Šiuo metu programa tobulinama, kad užfiksavusį gyvą padarą atpažintų – tai baltasis lokys ar kitas gyvūnas. O jau tuomet netoliese esantiems žmonėms būtų perduotas signalas apie šio keturkojo buvimo vietą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų