Ieties metikui Matusevičiui olimpinė svajonė vos nenuplaukė dėl koronaviruso

Į Japoniją ruoštis svarbiausiam savo startui išvyksta vis daugiau Lietuvos olimpiečių. Tačiau vieno iš jų istorija išskirtinė. Ieties metikui Edžiui Matusevičiui olimpinė svajonė debiutuoti vos nenuplaukė dėl staiga prieš pat kelionę jį užklupusio koronaviruso. Olimpietis TV3 žinioms pasakojo, kad susirgimas gerokai kirto sportinei formai, tačiau svarbiausia – pavyko išvykti laiku.

Lietuvai Tokijo olimpinėse žaidynėse atstovaus 41 mūsų šalies sportininkas. Iš jų 16-ai tai bus olimpinis debiutas. Pirmas startas ryškiausiame pasaulio sporto renginyje – itin jaudinantis ir visą karjerą lauktas.

Štai ieties metikas Edis Matusevičius apie būsimą svajonės išsipildymą sužinojo beveik lygiai prieš dvejus metus. Kai jis Lietuvos čempionate ietį numetė beveik 90 metrų, taip ne tik pagerindamas Lietuvos rekordą, bet ir įvykdęs olimpinį normatyvą.

Tačiau olimpinės svajonės išsipildymas pakibo ant plauko likus visai nedaug iki išvykos. Liepos pradžioje susirgo koronavirusu – laukė ilgos nerimo valandos, tačiau spėjo pasveikti ir sėkmingai vakar išskrido į Japoniją.

„Buvau formos tikrai geros. Net po Lietuvos čempionato treniruotėje dar mėtėme. Jau atrodė, kad einame į gerą formą, į tą piką. Bet taip atrodo, kad COVID’as pagavo mane, galima sakyti“, – sako E. Matusevičius.

Matusevičius pasakoja, kad saviizoliacijos metu mėgino palaikyti sportinę formą, tačiau liga nualino organizmą – numetė beveik 4 kilogramus.

„Svoris nukrito, tai reiškia, kad dingo jėga, jėgos rodikliai. Tas labiausiai nukentėjo. Tiesiog kirto per visą formą. Tikrai, treniruotėje jaučiasi, kad sunkiau“, – sako E. Matusevičius

Tiesa, 25-erių sportininkas susirgo nepaisant to, kad buvo paskiepytas dviem vakcinos dozėmis. Jis kartu su kitais olimpiečiais kaip prioritetinė grupė buvo pradėti skiepyti dar vasarį.

„Astra Zeneca“ gavau. Kadangi pas mane delta korona, nežinau, ir vakcinuotiems ji kerta“, – atskleidė sportininkas. 

O kur galėjo pasigauti koronavirusą – net neįsivaizduoja. Tačiau sportininkas įžvelgia pozityvą – bent jau spėjo pasveikti ir sėkmingai sulaukė prieš skrydį privalomų neigiamų koronaviruso testo atsakymų. Jam pasisekė – neseniai persirgusiems gali būti ir teigiamas atsakymas, o tai būtų apsunkinę lietuvio galimybę išskristi laiku.

„Manau, kad pasisekė, kad laiku dar susirgau ir spėjau pasveikti, laiku išskrisiu. Tai dėl to labai džiaugiuosi, bet aišku, nesidžiaugiu dėl tos formos. Negalėjau treniruotis, bet ačiū dievui, išskrisiu“, – sako E. Matusevičius.

Matusevičius į Japoniją išvyko kartu su sportinio ėjimo atstovais Brigita Virbalyte, Mariumi Žiūku ir Arturu Mastianica, taip pat šuolininke į aukštį Airine Palšyte. Pats ieties metikas savo olimpinio debiuto sulauks rugpjūčio 4-ą dieną Tokijo olimpiniame stadione.

Visus svarbiausius įvykius olimpinėse žaidynėse galite stebėti TV3, TV6 kanalais ir naujienų portale tv3.lt.


Rašyti komentarą...
A
Asi
2021-07-23 16:59:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodel asiliukas nepasiskiepijo laiku??
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų