REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lietuvą vėl užklydo rudoji meška. Plėšrūnę Rokiškio rajono miške užfiksavo žvėrių šėrykloje pastatyta medžiotojo kamera. Manoma, kad meška atkeliavo iš Latvijos ir greičiausiai čia tik trumpam pasivaišinti grūdais.

Į Lietuvą vėl užklydo rudoji meška. Plėšrūnę Rokiškio rajono miške užfiksavo žvėrių šėrykloje pastatyta medžiotojo kamera. Manoma, kad meška atkeliavo iš Latvijos ir greičiausiai čia tik trumpam pasivaišinti grūdais.

REKLAMA

Medžiotojų kamerų užfiksuotuose vaizduose matyti, kaip rudoji meška godžiai vaišinasi grūdais miško gyvūnų šėrykloje. Prisivalgiusi apsidairo ir patraukia savo keliais. Ši rudoji meška užfiksuota Meškabalos miške, šalia didžiulio miškų masyvo Rokiškio rajone. Vos už kelių kilometrų jau Latvijos teritorija.

„Kaimyninėse šalyse tų meškų populiacija auga, didėja, jos atitinkamai teritorijos ieškodamos užsuka ir į Lietuvos respublikos teritoriją, pasižiūrėt kaimyninių plotų“, – komentuoja Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Marius Kazlauskas.

Žinovų teigimu, rudoji plėšrūnė greičiausiai Lietuvos miškuose neužsibus.

„Dažniausiai jos į Lietuvos teritoriją atkeliauja iš Latvijos, iš Baltarusijos, į Latviją galbūt didžioji dalis patenka iš Estijos, kur, pavyzdžiui, meškos yra medžiojamos ir jų populiacija pakankamai nemaža yra. Jos yra viešnios“, – sako Panevėžio medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Rimantas Misevičius.

REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausia tos meškos pasirodo pavasario metu, būna išimčių pasitaiko ir kitu metų laiku, bet jos pasirodo Lietuvoj, kažkurį laiką pabūna tarpą, dar pasifotografuos kitose šėryklose ir greičiausiai pasitrauks iš kur atėjusios“, – kalba M. Kazlauskas.

REKLAMA

Per kelias dienas, greičiausiai tą pačią rudąją mešką užfiksavo ir kito medžiotojo kamera tuose pačiuose plotuose.

„Rudosios meškos Lietuvoje nėra nuolatiniai gyventojai, jos daugiau yra užklystančios, bet paskutinių metų statistiką jeigu žiūrėti, tai rodo, kad jų vis daugėja. Yra net fiksuota prieš keletą metų atvejis Šilutės rajone – pastebėta meška su dviem meškiukais. Tai va gali būti, kad joms čia tikrai patinka“, – sako R. Misevičius.

Tad nereikia atmesti galimybės, kad rudąją plėšrūnę gali užfiksuosi ne tik vaizdo stebėjimo kameros, bet ir sutikti gyvai. Juolab, kad tokių atvejų Lietuvoje jau yra buvę.

REKLAMA
REKLAMA

„Pamačius tokį gyvūną reiktų nestresuoti, netriukšmauti ir negąsdint jo, o tiesiog tyliai ramiai nuo jos pasitraukt ir netrukdyt jai keliaut savo puse, jūs keliaukit į savo pusę jei sutiksit mešką. Nereikia gyvūnui įvaryt streso, reikia ramiai pasitraukt ir bus viskas gerai“, – aiškina M. Kazlauskas.

Žinovu teigimų, Lietuvos miškuose gali būti ir ilgam apsigyvenusių meškų. Tačiau jų galbūt vos viena kita. O štai užklystančių medžiotojai pastebi po kelias kasmet.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų