REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lietuvą su nelegalų banga galimai atvyko ir ryšių su teroristais turintis irakietis. Mūsų šalies žvalgyba nustatė pavojų nacionaliniam saugumui, todėl jis artimiausiu metu turėtų būti išsiųstas iš šalies. Vis tik tūkstančiai kitų nelegalų vis dar leidžia laiką apgyvendinimo centruose, bet jų kantrybė senka – Rūdninkuose vėl surengtas protestas su reikalavimais paleisti juos į laisvę.

Į Lietuvą su nelegalų banga galimai atvyko ir ryšių su teroristais turintis irakietis. Mūsų šalies žvalgyba nustatė pavojų nacionaliniam saugumui, todėl jis artimiausiu metu turėtų būti išsiųstas iš šalies. Vis tik tūkstančiai kitų nelegalų vis dar leidžia laiką apgyvendinimo centruose, bet jų kantrybė senka – Rūdninkuose vėl surengtas protestas su reikalavimais paleisti juos į laisvę.

REKLAMA

O šalies valdžia jau svarsto, ką reikės daryti su visais, kurie negaus pabėgėlio statuso, bet ir nepavyks jų deportuoti į gimtąsias šalis.

Jau tradiciniu tampantis protestas Rūdninkų stovykloje – pasigaminę plakatus, nelegalūs migrantai ėmė šaukti ir skanduotėmis reikalauti juos paleisti.

„Tai nėra tikrai riaušės, mums šita situacija žinoma ir stovyklos vadovas informavo, kad situacija valdoma“, – sako vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius. 

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje iš viso yra apie 4 tūkstančiai nelegalų, dabar jie visi laikomi apgyvendinimo centruose, jų palikti negali. Tačiau vienam teks, nori jis to, ar nenori, nes mūsų žvalgyba besiaiškindama, kokie žmonės atklydo į Lietuvą, nustatė vieną irakietį, kuris gali kelti grėsmę mūsų valstybei.

REKLAMA

„Tai tiesiog buvo neigiama išvada jo atžvilgiu, kad jis yra nepatikimas žmogus, ir tuo pagrindu buvo priimtas neigiamas sprendimas“, – tikina Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė. 

„Šiuo atveju apie tai aš daugiau negalėčiau atskleisti. <...> Negalėčiau dabar pasakyti, manau, kad jis yra Lietuvoje“, – aiškina A. Abramavičius.

Tiesa, viceministras pažymi, kad Irakas nors ir nenori susigrąžinti ten įstrigusių savų ekonominių migrantų, žmones, kurių biografijose yra dėmių, jie susigrąžina: „Dėl šito asmens, manau, yra laiko klausimas.“

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik kitų ekonominių migrantų Irakas taip lengvai nepasiims, tad Lietuva jau dabar svarsto, ką su jais reikės daryti, kai pabėgėlio statuso nesuteiksime, bet ir deportuoti negalėsime. Tartis dėl deportavimo su Iraku kol kas sekasi sunkiai.

„Įtikinti Iraką priimti deportuotus žmones kol kas yra iššūkis, nepaisant to, kad ES ir turi susitarimą su Iraku dėl deportacijos, Irakas tiesiog kitaip vertina tą susitarimą. Dėl to čia yra labai svarbus mūsų Europos partnerių palaikymas“, – tikina užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. 

Šiomis dienomis Irake turėtų pradėti dirbti ir mūsų šalies diplomatas. Jeigu ir jam nepavyks susitarti su irakiečiais dėl tautiečių susigrąžinimo iš Lietuvos, mūsų politikai jau ruošia įvairius variantus, kaip atsisveikinti su irakiečiais. Vienas iš variantų – sukurti sąlygas, kad jie patys savo noru pasiprašytų pargabenami į gimtinę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu mes pratęsime tą buvimo apribotoje laisvėje, judėti laisvėje apribojimus pratęsime nuo 6 mėnesių iki metų, ar galbūt neribotai, arba visokie variantai, 2–3 metam, tada tas savanoriškas grįžimas irgi gali didėti ir noras grįžti“, – kalba Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

O Vidaus reikalų ministerija svarsto įteisinti naują nelegalaus migranto statusą. Su juo svetimšalis išliktų nelegalu, bet įgautų daugiau laisvių.

„Galbūt jie galėtų tada jau pretenduoti ir į darbo rinką tam tikru laikotarpiu, išlaikyti patys save, bet kitą vertus, šitas statusas nesuteiktų galimybės jiems judėti į antrinę šalį“, – tikina A. Abramavičius.

REKLAMA

Kol kas ši idėja dar svarstoma, ministerija neatskleidžia, ar tokiu atveju nelegalams valstybė mokėtų pinigus, suteiktų būstą. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė sako, kad integruoti tūkstančius nelegalų Lietuva kol kas neketina.

„O integruoti žmones galima tada, kai jie tą statusą, ir jeigu jie tą statusą turi. Kol kas turėti statusą nelegaliems migrantams aš nematau jokių aplinkybių“, – sako Monika Navickienė.

O Vidaus reikalų ministerija pripažįsta – nelegalai, jei bus paleisti į laisvę, galbūt ir spruks iš Lietuvos. Bet jeigu įklius kitos šalies pareigūnams, ilgai ten neužsibus.

„Galimybė jiems išvykti egzistuos, bet kadangi jie bus identifikuoti, tai tos kitos ES šalys be didelių kliūčių juos grąžins“, – teigia A. Abramavičius. 

Migracijos departamentas šiuo metu yra išnagrinėjęs apie pustrečio šimto prieglobsčio prašymų, bet kol kas pabėgėlio statusas nesuteiktas nė vienam atvykėliui. Daugiau nei 50 nelegalų susigundė 300 eurų išmoka ir nemokamais bilietais namo.

Ar Jūs išsikraustėte iš proto? "Apsaugoti" neteisėtus migrantus ir leisti jiems likti Lietuvoje? Kuris ministerijos darbuotojas pasiūlė tokią idėją?

Net negalvokit apie tokias nesąmones, įjunkit prokuratūrą, BK 291 str. 3 d. leidžia deportuoti asmenis. Jei Irakas nepriima nenusikaltusių, paskirkite baudžiamąją atsakomybę pagal BK 291, taip pat už riaušes, už visus kitus nusikaltimus ir bye bye tik tai namučio.

Net nejuokaukit su tais leidimais likti, prisileidot teroristų, o dabar dar jiems dar ir laikinas pilietybes duosit?? KURIA KŪNO VIETA JŪS MĄSTOTE??
Europolo 2020 m. ataskaita
Europolo 2020 m. ataskaita
Europolo 2020 m. ataskaitoje minima, kad prieglobsčio prašytojai 2020 m. ES įvykdė 5 terorizmo aktus. Kiek dar galima teroristus priiminėti kaip kažkokius išrinktuosius??
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų