Havajuose gyvenanti Rykštaitė – apie motinystę ir nelengvą trečią nėštumą: šis vaikas neplanuotas Laida „Pasikalbėkim“

„Pasikalbėkim“ laidoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina rašytoją Vaivą Rykštaitę. Iš Kauno kilusi kūrėja jau aštuonerius metus gyvena Havajuose, nors, kaip pati sako, svajoja vėl pagyventi Lietuvoje. Dvi dukras su vyru amerikiečiu auginanti moteris pripažįsta, kad ilgą laiką rojumi žemėje laikomi Havajai nepatiko. Iki šiol jų negali pavadinti namais ir tik paaugus dukroms atsirado daugiau laiko pažinti salas ar pasimėgauti poilsiu paplūdimyje.

„Aš net nežinau, ar dėl pačių Havajų man jie buvo nemieli, ar kad aš labai jaučiausi izoliuota motinystės. Kai turi du mažus vaikus vieną po kito, o vyras dirba visą laiką, tai ar Havajai, ar Antarktida, ar Lietuva yra juk ta pati rutina, tie patys kasdieniški reikalai ir ta pati buitis.

Ji mane buvo taip įtraukusi, kad kurį laiką Havajų negalėjau patirti iš esmės. Dabar dukros jau paaugusios, todėl pasidarė lengviau ir būtent pernai aš pradėjau jausti pilnatvę Havajuose, pradėjau labiau juos pažinti“, – atvirai pasakoja Vaiva.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. V. Rykštaitės gyvenimo akimirkos

Moteris tikina, kad auginti vaikus šiose salose patogu, bet ji norėtų, kad dukros labiau patirtų Europą ir dėl to svajoja pagyventi su šeima Lietuvoje arba kurioje nors kitoje senojo žemyno šalyje.

„Aš pati vyrą spaudžiu įsikurti Lietuvoje, bet suprantu, kad dabar Havajuose mes turime namą, turime verslą ir esame pusiaukelėje tos gerovės kūrimo, todėl viską palikti, nutraukti ir atvykus vėl viską pradėti nuo nulio, kai nežinai, kaip toliau seksis, yra sudėtinga.

Kita vertus mano vyras niekur kitur nėra gyvenęs – tik JAV Oregono valstijoje ir Havajuose, o aš esu tokia klajoklė širdyje. Kažkada vyras klausė manęs: „Tai ko tu nori? Namo ar keliaut?“. Aš atsakiau, kad keliauti ir kad tą namą gali parduoti nors rytoj“, – juokdamasi sako Vaiva.

Visgi bent jau kol kas rašytojos šeima lieka Havajuose, nes į pasaulį atkeliauja trečias vaikelis. Vaiva atvirai sako, kad šis nėštumas buvo neplanuotas, nors apie dar vieną atžalą su vyru yra kalbėję.

„Man buvo labai sunku psichologiškai priimti šitą vaiką. Mes norėjome turėti daugiau vaikų, bet truputį vėliau, todėl pirmi trys mėnesiai, kai sužinojau, kad esu nėščia, man buvo tikrai sunkūs ir emociškai, ir fiziškai. Aš pasijutau lyg būčiau kažkoks portalas ateiti kūnams, sieloms, gyvybei, tarsi be mano atsiklausimo viskas vyktų.

Kai žmonės mane sveikino su trečiuoju nėštumu, aš taip pykau ant jų, nes galvojau – juk ne tu nešiosi, ne tu gimdysi, ne tu naktimis nemiegosi, tai ko čia sveikinat? Su pirmo vaiko laukimu tikrai patyriau euforiją, o dabar jau gerai žinau, kas laukia. Tačiau viliuosi, kad su trečiu vaiku būsiu brandesnė mama ir neleisiu jam visiškai uzurpuoti manęs“, – sako rašytoja.

REKLAMA

Ar Vaiva jau žino, kokios lyties vaikelį nešioja po širdimi? Ką jai apskritai reiškia būti mama? Kodėl rašytoja džiaugiasi, kad augina būtent dvi dukras? 

Visą interviu su V. Rykštaite žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt laida, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.

„Pasikalbėkim“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 17 val. portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą rasite ir TV3 televizijos „Facebook“ paskyroje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų