Gyventojai Kupiškyje gyvena baimėje dėl dujų: visas daugiabutis buvo išprašytas nakčiai

Kupiškyje prieš savaitę sprogus dujoms Krantinės gatvės 8-tame daugiabutyje apdegė dvi moterys, sudegė dviejų kambarių butas ir liko suniokota dalis laiptinės. Plačiai nuskambėjusi nelaimė sukrėtė kupiškėnus, kurie dėl šio įvykio kaltina aplaidžiai dujų ūkį prižiūrinčius dujininkus. Pastarieji – gyventojus nerūpestingumu.

Praėjusią savaitę iš namų naktį dėl nugriaudėjusio sprogimo į lauką bėgę šio daugiabučio Kupiškyje Krantinės gatvėje gyventojai ir vėl priversti išgyventi košmarą.

Žmonės jau patys telefonais fiksuoja viską, kas vyksta. Matyti, kad prie 8-tu numeriu pažymėto namo pavakarę atskubėję ugniagesiai ir vėl evakuoja visus daugiabučio gyventojus.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gyventojai Kupiškyje gyvena baimėje dėl dujų: visas daugiabutis buvo išprašytas nakčiai

Dėl dujų nuotėkio išprašyti lauk žmonės išsigandę būriuojasi kieme. Nors gaisro nėra, pavojų kelia per nesandarią sklendę tekančios dujos. Netrukus užsukti dujų atvyksta avarinė tarnyba. Prie namo pasirodo ir meras:

„Aš siūlau žmonėms, kurie neturi kur, vėl nakvoti verslo mokykloj, sudarom sąlygas, pamaitinam. Žodžiu, va taip, aš nerizikuosiu ir nepriimu sprendimo leisti jums grįžti.“

Nuspręsta nerizikuoti ir keliasdešimties butų gyventojams neleisti grįžti į namus. Prisiglausti nakčiai ir vėl žmonės prašosi pas gimines, draugus, o tiems, kas neturi, kur apsistoti, leista nakvoti verslo ir technologijos mokyklos patalpose.

Bet vos tik išaušus rytui gyventojai vėl skuba grįžti prie namo:

„Nu, baisu, dėl to ir kvietėm gaisrinę, nes dujininkai padėti negali, nes neturi reikiamų detalių.“

„Čia reikia ir patirties turėt, dujos čia gi bomba atominė, čia gelbėja tik gaisrininkai kupiškėnus, jeigu bėda ištinka, nebėra, kur kreiptis. Čia pas mus gaisrininkai du viename: ir dujininkai, ir gaisrininkai angelai.“

Gyventojai piktinasi, kad grįžti į savo butus negali kol nebus išspręsta nekokybiško centralizuotų dujų tiekimo problema. Bet blogiausia, kad po sprogimo nugriaudėjusio pirmame aukšte, gyventojai dujininkus iki šiol mato kaip savo ausis. Esą nors dujų nuotėkiai ir toliau šokdina namą, tai niekam nerūpi:

REKLAMA

„Dujininkai atvažiuoja, bet teigia, kad mes patys nemokam eksploatuoti, naudotis. Bet mes suaugę asmenys, tikrai žinom, kaip saugiai naudotis dujiniais prietaisais.“

„Šiaip po sprogimo vien kokia įtampa buvo, dabar baimė tiesiog yra miegoti, nors tos dujos užsuktos.“

Prie namo pasirodo ir meras su administracija, vyrai patikina, kad situacijos spręsti atvažiuoja suskystintų dujų atstovai ir Energetikos inspekcija. Deja, sutartą valandą prie namo taip niekas ir nepasirodo.

„Patys matot akivaizdžiai, kas darosi, tarnybos, ypač dujininkai, jeigu nesumokėsi, tik atjungs dujas, o jei tik pasižiūrėti, tai nerūpi, jokios atsakomybės“, – sako Bronius ir Algimantas.

„Turėjo atvažiuoti Energetikos inspekcijos atstovai ir suskystintų dujų atstovai, kurie turėjo pradėti čia darbus. Jie turėjo pradėti keisti vidinį čiaupą, eiti per butus, laiptines ir pan.“, – pasakoja Kupikšio rajono meras Dainius Bardauskas.

Na, o susisiekus telefonu su bendrovės „Suskystintos dujos" vadovu, šis suskubo paaiškinti, kad speciali brigada prie namo neva pasirodė. Tik žmonės šįkart be reikalo esą sukėlė paniką.

„Vyksta darbai šiuo metu, nu, nesulaukėt, bet vyksta darbai intensyvūs. Nebuvo nesaugu, buvo patikrinta, tiesiog baimė buvo visų, kai nieks niekuo nebetiki“, – teigia AB Suskystintos dujos vadovas Valdas Budukevičius.

Tačiau kupiškėnai dujininkus kaltina viso ūkio aplaidumu. Esą dėl to tik ir įvyko nelaimė, per kurią stipriai nukentėjo pirmo aukšto gyventojos: mama su 13-mete dukra, visiškai sudegė jų butas, ir liko suniokota dalis laiptinės. Karingai nusiteikę gyventojai nežada nuleisti rankų ir kreiptis į teismą.


Rašyti komentarą...
G
Genovaite
2020-05-06 20:33:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas pats ir švenčionyse socelineme name , smirda visa laiptinė , lauko duris laikome atydarytas , žiema ir vasara , o kaip iškviečiame dujininkus , tai sakokad nieko čia nėra , tai ir jus į teisma paduoti , nes kitaip nesupranta
Atsakyti
0

G
Greta
2020-05-06 20:56:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų