REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasijutus prastai susimąstome, kaip turėtume elgtis – galbūt reikėtų visą dieną gulėti lovoje, o gal galima ir pasportuoti. Gydytojų teigimu, pasireiškus tam tikriems simptomams nuo sporto reikėtų susilaikyti. Kokie tai simptomai domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“. 

Pasijutus prastai susimąstome, kaip turėtume elgtis – galbūt reikėtų visą dieną gulėti lovoje, o gal galima ir pasportuoti. Gydytojų teigimu, pasireiškus tam tikriems simptomams nuo sporto reikėtų susilaikyti. Kokie tai simptomai domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“. 

REKLAMA

„Peršalimo metu dažniausiai jaučiami simptomai yra nosies užburkimas, slogavimas, gerklės perštėjimas. 

Jei infekcija, liaudiškai sakant, leidžiasi žemyn, į žemesnius kvėpavimo takus, atsiranda kosulys, karščiavimas. Tuo atveju jūsų peršalimas galimai komplikavosi į bakterinę infekciją“, – teigė sporto klinikos šeimos gydytoja Deimantė Rožėnaitė. 

Tokia infekcija yra daug rimtesnis susirgimas, todėl gydytojai tokiu atveju pataria fizine veikla ar pratimais neužsiimti. 

REKLAMA
REKLAMA

„Ligos metu sumažėja raumenų jėga ir ištvermė. Taip pat sutrinka, keičiasi audinių apykaita, metabolizmas, sutrinka koordinacija, termoreguliacija. 

REKLAMA

Taip pat netenkama daugiau skysčių, elektrolitų negu įprastai“, – TV3 laidai „Būk sveikas“ sakė D. Rožėnaitė. 

Šių nurodymų ignoruoti negalima, nes pasekmės gali būti labai rimtos. 

„Ligos metu, jei pacientas nusprendžia ignoruoti jaučiamus simptomus, tęsti savo fizinio krūvio treniruotes, tada yra tikimybė, kad ligos eiga prailgės, atsiras komplikacijos ar net gali išsivystyti mirties rizika“, – teigė šeimos gydytoja. 

Viena iš peršalimo ligų pavojingiausių komplikacijų – miokarditas. 

„Tai yra širdies raumens uždegimas. Ligą anksti diagnozuoti yra gana sudėtinga, o pasekmės gali būti gana liūdnos, kadangi miokarditas yra viena iš jaunų žmonių staigios mirties priežasčių sporto metu“, – pasakojo D. Rožėnaitė. 

REKLAMA
REKLAMA

Jei yra jaučiami tik lengvi simptomai, galima užsiimti mažesniu fiziniu krūviu. 

„Tokie kaip gerklės perštėjimas ar užburkusi nosies gleivinė, kai nėra karščiavimo ir kitų išreikštų stipresnių simptomų, tada galima užsiimti mažesniu fiziniu krūviu. 

Pavyzdžiui, puikiausiai tiktų lengvas pasivaikščiojimas parke, gryname ore. Tai, iš tikrųjų, šiek tiek išvalytų kvėpavimo takus, turėtų pagerinti bendrą savijautą ir padėtų pasveikti“, – sakė D. Rožėnaitė.

Nereikėtų susidaryti netinkamos prielaidos, kad dar aktyvesnis fizinis krūvis gali dar labiau palengvinti tam tikrus simptomus. 

„Šiek teik didesnis fizinis krūvis, kada kyla širdies susitraukimo dažnis, išsiskiria adrenalinas, kai kurios organizmo kraujagyslės išsiplečia, o kai kurios priešingai – susitraukia. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtent tai ir įvyksta nosies gleivinės kraujagyslėse, įvyksta vadinama vazokonstrikcija, tada sumažėja nosies gleivinės paburkimas ir palengvėja kvėpavimas pro nosį“, – teigė šeimos gydytoja. 

Gydytojos teigimu, šių simptomų lengvinimo būdų reikėtų atsisakyti sergant infekcinėmis ligomis.

„Tai nosies obstrukcija, sloga. (Sportą – aut. past.) rekomenduojama praktikuoti turint, pavyzdžiui, alerginį ar lėtinį rinitą“, – sakė šeimos gydytoja. 

Po ligos pradėti sportuoti taip pat reikia atsakingai ir įvertinus visas aplinkybes. 

„Jei liga buvo lengvos formos, užtenka 2-4 dienų nuo simptomų pabaigos, tačiau reikia vertinti, kiek laiko užtruko liga, kokie buvo jos simptomai ar nebuvo komplikacijų.

REKLAMA

Iš tikrųjų, svarbiausias momentas – kaip pats pacientas jaučiasi šiandien. Fizinį krūvį reikėtų pradėti nuo mažesnio krūvio, stebėti savo savijautą. Jei atsiranda nusiskundimų, pacientas jaučiasi komfortiškai, fizinį krūvį palaipsniui galima didinti“, – teigė D. Rožėnaitė. 

Tačiau jei pajuntate bendrą silpnumą, krūtinės skausmą, dusulį, tachikardiją ar širdies permušimus – fizinį krūvį reikėtų nutraukti arba sumažinti. 

Daugiau patarimų, kaip tinkamai elgtis peršalus, ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Būk sveikas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų