Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau rytoj nepateikę duomenų, kad yra paskiepyti ar persirgę parlamentarai į Seimą nebus įleisti. Iki šiol tokius dokumentus pateikė tik du trečdaliai Seimo narių – kai kurie sako, kad duomenų nepateiks piktybiškai, kiti tik gūžčioja pečiais ir esą net nežino apie naujai įsigaliosiančią tvarką.

Jau rytoj nepateikę duomenų, kad yra paskiepyti ar persirgę parlamentarai į Seimą nebus įleisti. Iki šiol tokius dokumentus pateikė tik du trečdaliai Seimo narių – kai kurie sako, kad duomenų nepateiks piktybiškai, kiti tik gūžčioja pečiais ir esą net nežino apie naujai įsigaliosiančią tvarką.

REKLAMA

Parlamentaras Petras Gražulis žygiuoja Gedimino prospektu į Seimą. Šiandien jis dar įeis, tačiau rytoj jo gali ten ir nebeįleisti. Nuo rytojaus į Seimo rūmus pateks tik parlamentarai, kurie iki šiandienos pabaigos Seimo kanceliarijai pridavė dokumentus, kad yra pasiskiepiję, persirgę COVID ar turintys neigiamą koronaviruso testą.

Petras Gražulis sako, kad apie naują tvarką net nežinantis, o ir sužinojęs sako, jokių dokumentų pateikti nesiruošia.

REKLAMA

„Aš turiu telefone savo galimybių pasą ir jokių dokumentų čia niekam nepridavinėsiu. Einu į kavinę parodau. Nu negalėsiu eit, reiškia, neisiu į Seimą, per jėgą aš nesiveršiu“, – sako P. Gražulis.

Prieš naują tvarką piestu stoja ir garsusis skiepų priešininkas valstietis Dainius Kepenis. Esą jokių dokumentų pateikti jis nė neketina, o nauja tvarka, anot jo – valdančiųjų politinė strategija, kad išstumtų iš Seimo valdantiesiems nepalankius politikus.

„Aš matau valdančiųjų interesą išvaryti tuos Seimo narius, kurie nesutinka su narkotikų dekriminalizavimų, nesutinka su partnerystės įstatymu, su Stambulo konvencija. Jie varomi iš Seimo“, – tikina D. Kepenis.

O darbietis Aidas Gedvilas, panašu, į Seimą patekt galės, nors nesiskiepijo, ir testo jam artimiausiu metu nereikės. Politikas jau antrą kartą susirgo koronavirusu.

„Vėl susirgau, galima net pasakyti, kad praktiškai gripu, kurį šiuo metu populiaru vadinti COVID-19“, – aiškina A. Gedvilas.

REKLAMA
REKLAMA

Jo partietis Mindaugas Puidokas sako, kad dėl galimybių paso nesiskiepys, bet kas 10 dienų dėl viruso testuosis.

Galimybių pasas bendrai atnešė daug žalos Lietuvai, suskaldė visuomenę į dvi dalis ir neprisidėjo prie pandemijos suvaldymo“, – tikina Seimo narys Mindaugas Puidokas.

Tačiau konservatorius Laurynas Kaščiūnas sako, kad žaidimo taisyklės turi būti vienodos visiems.

„Jeigu mes iš tikrųjų taikom apribojimus visiems žmonėms, natūralu, kad Seimo nariams tai turi būt taikoma, neturi būt privilegijuotos kastos“, – sako L. Kasčiūnas.

Pasak Laisvės partijos atstovo Tomo Vytauto Raskevičiaus, prieš tvarką nusiteikę Seimo nariai piktybiškai sabotuoja pandemijos valdymą.

„Tokiu būdu siekdami krautis politinį kapitalą, man iš tiesų apmaudu dėl tokių kolegų veiksmų ir aš labai norėčiau, kad kai kurie iš jų dėvėtų tvarkingai kaukę plenarinio posėdžio metu“, – sako T. V. Raskevičius.

O taip apie sprendimą atsiliepia gyventojai:

„Turėtų būti taip kaip ir mums. Nemanau, kad kažkoks skirtumas mūsų ir jų šituo klausimu. Liga ima visus vienodai.“

REKLAMA
REKLAMA

„Aš visada galvojau, kad visi turi tuos pasus. Dar ne visi? Nu labai įdomu.“

„Aš manau, visi žmonės lygus yra, tai visiem turėtų būt taikoma.“

Šiuo metu dokumentus apie pasiskiepijimą ar persirgimą yra pateikę 100 parlamentarų iš 141. Aktyviausios šiuo klausimu frakcijos – konservatorių ir socialdemokratų, o mažiausiai aktyvi – Gražulio, Regionų frakcija.

„Žinoma nėra didelės bėdos, jei kažkoks Seimo narys ir nėra pateikęs, bet ateina ir turi reikiamą dokumentą, tai čia pat prie leidimo biuro prieis kanceliarijos darbuotojas, fiksuos ar jis turi reikiamą dokumentą ir Seimo narys galės įeiti“, – teigia Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.

Pagal naująją tvarką minėti reikalavimai bus taikomi ir Seimo narių į susitikimus kviečiamiems asmenims. Šiuo metu norint patekti į Seimo rūmus galimybių pasą privalo pateikti visi lankytojai ir žurnalistai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų