• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sukėlė šalyje milžinišką kalbų bangą, kuomet pareiškė, kad valdžios vakcinacijos strategija yra „užknisti“ žmones, kurie nepasiskiepijo nuo koronaviruso viruso ir „toliau jų gyvenimus versti vis sudėtingesniais“.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sukėlė šalyje milžinišką kalbų bangą, kuomet pareiškė, kad valdžios vakcinacijos strategija yra „užknisti“ žmones, kurie nepasiskiepijo nuo koronaviruso viruso ir „toliau jų gyvenimus versti vis sudėtingesniais“.

REKLAMA

„Aš nesiruošiu užknisti Prancūzijos žmonių, – aiškino jis interviu „Le Parisien“. – Tačiau, kalbant apie nevakcinuotus, aš iš tiesų noriu juos užknisti. Ir mes tęsime tai daryti, iki pat pabaigos. Tokia yra strategija“.

E. Macrono pasisakymo kontekstas: Prancūzijos parlamentas šiuo metu kaip tik svarsto įstatymų pataisas, kurias priėmus tik paskiepyti (jau be galimybės atlikti neigiamą COVID testą) galės nuo kito mėnesio pretenduoti į „žaliąjį pasą“.

Prancūzijoje be „žaliojo paso“ nenueisi į kavines, restoranus, kiną, muziejus, sporto klubus. Negalima ir keliauti tolimesnių maršrutų traukiniais ar skristi lėktuvais.

REKLAMA
REKLAMA

„Demokratijoje baisiausias priešas yra melai ir kvailumas, – pareiškė E. Macronas. – Mes tęsiame spaudimą nevakcinuotiems apribodami, kiek tai išvis įmanoma, jų socialinio gyvenimo prieigą“.

REKLAMA

Prancūzijos prezidento teigimu, nepasiskiepijo tik „labai menka mažuma“. Oficialiais duomenimis, šalyje pasiskiepiję apie 90 proc. gyventojų. „Kaip mes sumažinsime tą mažumą? Mes ją mažiname – atsiprašau už išsireiškimą – užknisdami juos dar labiau“.

Antrajai prezidentavimo kadencijai besiruošiantis E. Macronas pažymėjo, kad jis „nevakcinuotų žmonių nei sodins į kalėjimą, nei prievarta juos vakcinuos“.

„Mes turime jiems pasakyti: nuo sausio 15-osios jūs negalėsite nueiti į restoraną. Jūs negalėsite nueiti kavos, jūs negalėsite nueiti į teatrą. Jūs negalėsite nueiti į kiną. Kai mano laisvės kelia grėsmę kitų, aš tampu tuo neatsakinguoju. Tas neatsakingasis nėra pilietis“, – aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

E. Macronas sako norintis siekti antros kadencijos, bet sprendimo dar nepriėmęs

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sako norintis siekti antros kadencijos balandį vyksiančiuose valstybės vadovo rinkimuose, tačiau apie savo ketinimus žada paskelbti tik tada, kai bus dėl jų tikras.

Apie tai jis kalbėjo antradienį paskelbtame interviu laikraščiui „Le Parisien“.

„Nėra jokios netikros įtampos. Noriu to, – leidiniui sakė E. Macronas, paklaustas, ar planuoja kandidatuoti. – Kai sveikatos padėtis tai leis ir man viskas bus aišku – savo viduje ir politinės lygties atžvilgiu – pasakysiu, koks tai (sprendimas).“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pridūrė: „Šis sprendimas bręsta mano viduje. Turiu būti tikras, kad galiu eiti tiek, kiek noriu.“

Šie komentarai leidiniui „Le Parisien“ yra kol kas aiškiausi ženklai dėl E. Macrono planų rinkimų atžvilgiu, nors ir nenutraukia įtampos.

E. Macronas, kuris atėjo į valdžią 2017 metais, pažadėjęs reformuoti Prancūziją ir atkurti jos, kaip pasaulinės galios, statusą, laikomas didžiausiu favoritu laimėti šių metų balandį planuojamus rinkimus, tačiau analitikai perspėja, kad jo pergalė toli gražu nėra užtikrinta.

REKLAMA

Jis susidurtų su iššūkiu ne tik iš savo senos varžovės kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Marine Le Pen, kurią įveikė 2017 metų rinkimų antrajame ture, bet ir iš ultradešiniųjų veikėjo Erico Zemmouro, kuris jau sulaukė nemažo palaikymo.

Tačiau dauguma analitikų mano, kad įtikimiausia E. Macrono varžovė būtų dešiniosios Respublikonų partijos kandidatė Valerie Pecresse, jei jai pavyks patekti į antrąjį turą.

Kairiesiems kol kas nepavyko vieningai susitelkti už vieno kandidato.

Būtų sensacija, jei E. Macronas nuspręstų nekandidatuoti, bet atrodo, kad jis ketina išlaikyti įtampą ateinančias savaites, tvirtindamas, kad jo pareiga yra būti valstybės vadovu, o ne kandidatu.

REKLAMA

Naujausia apklausa, kurią antradienį savaitraščio „Marianne“ užsakymu paskelbė institutas „Cluster17“ , vėl parodė, kad E. Macronas pirmajame ture pirmautų, bet dalies kitų kandidatų galimybės vertinamos panašiai.

Apklausa rodo, kad E. Macronas surinktų 23 proc., V. Pecresse ir E. Zemmouras – po 15 proc., o M. Le Pen – 14,5 proc. balsų. Prognozuojama, kad kraštutinių kairiųjų kandidatas Jeanas-Lucas Melenchonas sulauktų 13 proc. rinkėjų palaikymo.

Įsibėgėjant kampanijai metų pradžioje Prancūzijoje išaugo politinė įtampa tarp E. Macrono sąjungininkų ir V. Pecresse frakcijos kilus ginčų dėl Europos vėliavos iškėlimo ant Triumfo arkos Paryžiuje, pažymint Prancūzijos pirmininkavimą Europos Sąjungai, ir dėl parlamente sulaikyto įstatymo projekto, griežtinančio dėl COVID-19 epidemiologinės padėties taikomus suvaržymus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų