Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisija priėmė taisykles, susijusias su ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu, kuriomis ES vidaus kelionių tikslais nustatomas privalomas 9 mėnesių (lygiai 270 dienų) skiepijimo pažymėjimų pripažinimo laikotarpis.

Europos Komisija priėmė taisykles, susijusias su ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu, kuriomis ES vidaus kelionių tikslais nustatomas privalomas 9 mėnesių (lygiai 270 dienų) skiepijimo pažymėjimų pripažinimo laikotarpis.

REKLAMA

Šiandien Europos Komisija priėmė taisykles, susijusias su ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu, kuriomis ES vidaus kelionių tikslais nustatomas privalomas 9 mėnesių (lygiai 270 dienų) skiepijimo pažymėjimų pripažinimo laikotarpis. Aiškus ir vienodas skiepijimo pažymėjimų pripažinimo laikotarpis užtikrins, kad kelionėms taikomos priemonės bus toliau koordinuojamos, kaip paragino Europos Vadovų Taryba po paskutinio 2021 m. gruodžio 16 d. įvykusio susitikimo. Naujomis taisyklėmis bus užtikrinta, kad apribojimai būtų grindžiami geriausiais turimais moksliniais įrodymais ir objektyviais kriterijais. Nuolatinis koordinavimas yra labai svarbus bendrosios rinkos veikimui ir suteiks aiškumo ES piliečiams, kurie naudojasi laisvo judėjimo teise.

ES skaitmeninis COVID pažymėjimas ir toliau padeda piliečiams saugiai keliauti po visą Europos Sąjungą šiais pandemijos laikais. Iki šiol ES išduota 807 mln. pažymėjimų. ES skaitmeninis COVID pažymėjimas tapo pasauliniu standartu: iki šiol prie sistemos prisijungė 60 šalių ir teritorijų iš penkių žemynų.

REKLAMA

Naujomis kelionių ES viduje taisyklėmis suderinamos skirtingos taisyklės visose valstybėse narėse. Šiuo galiojimo laikotarpiu atsižvelgiama į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas, pagal kurias ne vėliau kaip po šešių mėnesių nuo pirmojo skiepijimo ciklo pabaigos rekomenduojama naudoti stiprinamąsias dozes. Pažymėjimas galios dar tris mėnesius po tų šešių mėnesių, siekiant užtikrinti, kad nacionalinės skiepijimo kampanijos galėtų prisitaikyti, o piliečiai galėtų gauti stiprinamąsias dozes.

Naujos taisyklės dėl skiepijimo pažymėjimų pripažinimo laikotarpio taikomos kelionių tikslais. Nustatant skirtingas pažymėjimų naudojimo nacionaliniu lygmeniu taisykles, ES valstybės narės raginamos jas suderinti su šiomis naujomis taisyklėmis, kad keliautojams būtų suteikta tikrumo ir sumažinta sutrikimų.

Be to, šiandien Europos Komisija taip pat priėmė skiepijimo pažymėjimų kodavimo taisykles. Tai būtina siekiant užtikrinti, kad skiepijimo pažymėjimus, įrodančius pirminio skiepijimo kurso užbaigimą, visais atvejais būtų galima atskirti nuo skiepijimo pažymėjimų, išduotų gavus stiprinamąją dozę.

Stiprinamosios dozės bus registruojamos taip:

3/3 – stiprinamoji dozė po pirminės 2 dozių vakcinacijos.

2/1 – stiprinamoji dozė po vienos dozės vakcinacijos arba viena 2 dozių vakcinos dozė, skiriama persirgusiam asmeniui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų