• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs amerikiečių pajėgų Europoje vadas Benas Hodgesas pažėrė kritikos dėl Lietuvos pasirengimo gintis. Ar mes pakankamai gerai atlikome savo namų darbus ir kur dar reikėtų pasitempti?

Buvęs amerikiečių pajėgų Europoje vadas Benas Hodgesas pažėrė kritikos dėl Lietuvos pasirengimo gintis. Ar mes pakankamai gerai atlikome savo namų darbus ir kur dar reikėtų pasitempti?

REKLAMA

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo atsargos pulkininkas Gintaras Bagdonas.

Pone Bagdonai, tiek dėl vokiečių brigados, tiek dėl divizijos viešoje erdvėje tarp Krašto apsaugos ministro, Užsienio reikalų ministro, prezidento, premjerės patarėjo verda diskusijos. Jūsų nuomone, ar tokios diskusijos viešojoje erdvėje apie mums fundamentaliai svarbius saugumo dalykus mums nekenkia?

Pastebėjote teisingai, kad daugelį dalykų būtų galima diskutuoti ne viešai, kai kurie jų galėtų būti aptariami uždaruose kabinetuose. Suprantama, kad gyvename laisvoje visuomenėje, kurioje vyksta informacijos sklaida, bet kartais, kai visuomenė nėra pakankamai informuota, nežino įvairių detalių, ji gali susidaryti blogą įspūdį, o tai kartais nepadeda, bet kenkia.

REKLAMA
REKLAMA

<...> Kalbant apie Ukrainos karo pradžią, tai norėčiau atkreipti dėmesį į žvalgybos vaidmenį ir prisiminti, kiek laiko mes galime turėti, kol priartės kažkas grėsmingo. Tai prieš prasidedant karui Ukrainoje daugiau nei mėnesį ar net keletą mėnesių žvalgyba pateikė ir viešai publikavo aiškius duomenis, kurie rodė, kad Rusija prie Ukrainos sienos telkia savo pajėgas.

REKLAMA

Tai kalbant apie mus ir prisimenant, kad Lietuva yra NATO narė, neabejokime, kad įspėjamoji žvalgyba tikrai dirbs, ir tą galiu garantuoti. Yra ir dar vienas aspektas – labai svarbus ir aljanse, tarp sąjungininkų vykdomas žvalgybinės situacijos grėsmių vertinimas. Grėsmių vertinimas – tiek mūsų saugumui, tiek visos Europos saugumui, jos ateičiai. 

Aiškinimasis, kokia bus Rusija (čia kalbama ir apie Ukrainos pergalę), nes, man atrodo, kad Vakarai nėra iki galo supratę, kodėl Ukrainos pergalė yra būtina pragmatiškai žiūrint į mūsų saugumą ir jau nekalbant apie moralinius ir kitus aspektus dėl pačios Ukrainos. Kaip kariai turime įvertinti blogiausią galimą scenarijų, kad Rusija kels dar didesnę grėsmę ir po maždaug 3 ar 5 metų Rusija gali kelti dar ir dar didesnę grėsmę.

Bus revanšistinės nuotaikos?

Absoliučiai. Tai čia vienas iš svarbiausių vaidmenų yra aljanso žvalgybų tarnybų, kurios vis tiek dirba kartu. Jų vienas iš vaidmenų yra žinutės mūsų politikams ir tam tikra prasme visuomenei.

Daugiau apie tai išgirskite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų