Geri darbai Panevėžyje: kapus prieš Vėlines tvarko nuteistosios

Artėjant mirusiųjų dienai – Vėlinėms, miestų kapinės sulaukia savanoriškų talkininkų. Daryti gerą darbą – grėbti ir rinkti lapų šiemet į kapines veržiasi ir nuteistosios. Kalėjime sėdinčios moterys sako, kad jau negalinčios tvarkyti savų kapų, tai bent jau patvarkančios svetimus.

Senosios Panevėžio kapinaitės esančios visai šalia Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios uždarytos jau beveik 6 dešimtmečius, tačiau prieš Vėlines jose netrūksta šurmulio. Su grėbliais rankose linksmai mosuoja moksleiviai, o greta jų tyliai darbuojasi 8 nuteistosios. Visiškai apleistus, svetimus apžėlusius kapus moterys tvarko jau visa savaitė:

„Patinka dirbti ir išvažiuoji vis vien grynas oras. Iš tikrųjų ne ir užsimiršta atrodo, kad normaliai dirbi.“

„Malonu kad gali pabūti, esi reikalingas visuomenei gali atlikti gerus darbus kaip bebūtų vis vien yra faina.“

Šiemet tvarkyti amžino poilsio vietos pasak pataisos namų administracijos veržiasi ne viena nuteistoji. Kapinaitės iš ties gražioje vietoje, prie Nevėžio upės, pačiame miesto centre.

Pačios nuteistosios prisipažįsta, kad lauke padirbėti jas gena geras oras, o ir namų ilgesys. Eina lapų grėbti net ir tos, kurios laisvėje niekada nedirbo:

„Pastebėjom, kad yra labai senų karinių pastebim ir prasideda liūdesys ilgesys savų artimųjų. Ir pyktis biški ima ant savęs, kad negalim dabar savų kapų apvalyti.“

„Pažiūrėkit ar mes blogai dirbam, mes čigonai labai gerai dirbam, bet kiti mūsų nesupranta.“

„Labai jaučiam didelį entuziazmą iš moterų pusės tiesiog jos pačios jau klausinėjo kada gi važiuosim tų lapų grėbti ir susirinko be galo didelė grupė moterų savaitgaliais šeštadieniais net apie 15 moterų važiuoja“, – pasakoja pataisos namų pavaduotoja Loreta Skrickienė.

Kapinėse sutikti panevėžiečiai nuoširdžiai triūsiančiomis pataisos namų gyventojomis džiaugiasi, tik pasigenda didesnio miesto savivaldybės dėmesio:

REKLAMA

„Savivaldybė galėtų skirti daugiau dėmesio. Pasižiūrėkim, kur valstybė gerbia savo praeitį tai pas visus yra senosios kapinės sutvarkytos tiesiog idealiai nėra ten gėlių pridėta, bet yra tvarka švara. Nėra toks vaizdas kad griūna kaip po Černobylio.“

„Ačiū mokiniams ir kalėjimo moterims kad ne jos gal ir neįstengtų niekas kiek gi čia tų bobučių bėra.“

Savanoriškai dirbti, tvarkyti aplinką be sargybinio leidžiama toms kurios įgyja pasitikėjimą ir laikosi taisyklių. Dar daugiau, pataisos namai tikina, kad mielai padėtų talkinti ne vienai bendruomenei ar miesto įstaigai.

„Nerealu, anksčiau iš kalėjimo niekas neišeidavo, kad duotų darbo. Aš noriu dirbti man labai gerai aišku kada priima mus į darbą kas už mus geriau dirba – niekas.“

„Gal dauguma dirba, kad nesėdėti vienoj vietoj kad būtų kažkoks judesys nu vis vien reikės ir išėjus dirbti tai reikia kažkaip pratintis prie to.“

„Kur įmanoma ten siūlomės irgi valom viską dabar kapines pasiūlė. o kur dar? Valėm ir garažus, po to valėm prie upės.“

„Tenka tvarkyti ir miesto visuomenines erdves, parkus, kapines prieš Vėlines ir ne tik būna, kad ir skareles siuva“, – teigia L. Skrickienė.

Laisvės atėmimo bausmes atliekančios moterys Panevėžyje kapines tvarkys iki Vėlinių.


Rašyti komentarą...
R
Rima
2019-10-25 11:25:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tvarko ir mokiniai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų