FNTT skyriaus viršininkas per nuotolinę konferenciją buvo tiek girtas, kad vos prakalbėjo

Nacionaliniai darbo iš namų ypatumai. Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos skyriaus viršininkas Vilius Pečkaitis, dirbdamas namuose, taip atsipalaidavo, kad nuotolinės konferencijos metu pradėjo sunkiai beapversti liežiuvį. Į jo namus atvykę pareigūnai nustatė, kad viršininkas – girtas kaip pėdas, patikrinimo metu vyrui nustatytas 3 promilių girtumas.

Vilius Pečkaitis – Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pinigų plovimo prevencijos valdybos viršininkas. Pasitikintis savimi, pasiekęs karjeros aukštumų, turintis žinių ir patirties, reikalingų ir valstybei, ir verslui.

Tiesa, kaip TV3 žinioms pasakoja buvę vyro kolegos, kartais jis elgdavosi keistai ir, šaltinių teigimu, nevengdavo stikliuko. Pinigų plovimo prevencijos žinovas pokštavo tarptautinės konferencijos metu:

„Jis turėjo kažkokių antgamtinių galių skaityti mano mintis. Taip, skaitykite šią Andriaus prezentaciją porą kartų per savaitę.“

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. FNTT skyriaus viršininkas per nuotolinę konferenciją buvo tiek girtas, kad vos prakalbėjo

Šių metų vasario gale Vilius Pečkaitis verslininkams pristatinėjo rizikas, susijusias su „Fintech“ sektoriumi Lietuvoje tokiais žodžiais:

„Aš noriu įspėti, kad po to nebūtų sakoma, kad FNTT neįspėjo ar panašiai, ar skalijo ten kaip šuniukas.“

Liepos 1-ąją įvyko nuotolinė vaizdo konferencija, kuri tapo paskutinė, kurioje vyras sudalyvavo kaip FNTT pinigų plovimo valdybos viršininkas.

Nacionaliniai darbo iš namų ypatumai – net 18 metų savo srityje dirbančiam specialistui, vadovaujančiam 20-ies žmonių komandai, nuotolinės konferencijos metu nustatytas sunkus, šaltinių duomenimis, net 3 promilių girtumas.

„Buvo gauta informacija, kad galbūt gali būti pažeidimas tarnybinės drausmės, tai FNTT pareigūnai nuvyko pas jį namo, patikrino, patikrinimas alkotesteriu davė teigiamus rezultatus, tuo pagrindu jis buvo iš karto nušalintas nuo tarnybos, pradėtas tarnybinis patikrinimas“, – sako FNTT direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Petrauskas.

Šaltiniai pasakoja, kad, dalyvaudamas minėtoje nuolatinėje konferencijoje, pinigų plovimo tarnybos viršininkas atrodė ir elgėsi ypač keistai – ilgai galvodavo, ką pasakyti, balso tembras buvo žemas, žodžius tarė itin lėtai, juos gromuliavo. Tai, pasak TV3 šaltinių, aptarinėjant rimtas problemas, atrodė labai įtartinai.

REKLAMA

„Vilius Pečkaitis dirbo nuotolinį darbą, jis dirbo iš namų, o buvo nemažai ir tą dieną, ir anksčiau video konfererencijų, tai yra vaizdo konferencijų, tuo metu ir turbūt, apie ką jus kalbate, tai buvo video konferencija su partneriais iš bankų, Lietuvos banko, privačių bankų, Lietuvos bankų asociacijos, FNTT ir panašiai“, – pasakoja M. Petrauskas.

Nelegalių pinigų srautus sekęs pareigūnas šį antradienį pateikė prašymą išeiti iš darbo, kurį jo vadovybė patyliukais ir iš karto patenkino. Už girtavimą darbo metu atleistas jis nebus. Vilius Pečkaitis nuslėptų pinigų medžioklę FNTT pradėjo 2002 metais, 2003 metais jam suteiktas teisės magistro laipsnis Mykolo Riomerio universitete, pinigų plovimo skyriaus vadovu vyras tapo prieš porą metų.

„Žinomas tiek Lietuvoj, tiek tarptautiniu lygiu, ir tai, kad įvyko sistema, mes patys nustebę ir šiokiam tokiam šoke, nes jis kaip ir vadovo pozicijose buvo, turėjo rodyti pavyzdį savo elgesiu ir būti to skaidrumo pavyzdžiu“, – teigia M. Petrauskas.

TV3 šaltiniai sako, kad vyras tarnyboje buvo žinomas, kaip mėgėjas išgerti. Esą problemų būta ir anksčiau.

Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto nariai vieningi – šiam asmeniui greičiausiai reikia gydymo, ir, deja, palaidoti svajones kada nors grįžti į valstybinę tarnybą.

„Visuomenėj alkoholizmo problema yra pakankamai didelė ir šiuo atveju, matyt, reiktų ne tiek smerkti, bet kalbėti apie tai, kad tokiems žmonėms, kurie yra tokioje būklėje, na, girtauja ir dienos metu, ir darbe, reikia sudaryti ir pagalbos sąlygas, nes dažnai tokiais atvejais tas jau rodo ir sistemines problemas“, – kalbėjo Seimo narė Agnė Širinskienė.

„Juk darbas valstybei yra valstybės tarnyboj, yra tam tikra tarnystė, už kurią valstybė atlygina. O valstybė esame mes, mokesčių mokėtojai. Ar mokesčių mokėtojai norėtų tokį žmogų samdyti, kuris darbo metu atliktų savo funkciją, pinigų prevenciją prižiūrėtų, ar teroristai, ar nusikalstamos grupuotės tų pinigų neplauna. Niekas tokiu asmeniu nepasitikėtų,  nesvarbu, kokį darbą jis dirbtų“, – sako Seimo narys Stasys Šedbaras.

FNTT vykdomo tarnybinio tyrimo rezultatai paaiškės 30 darbo dienų bėgyje. Kadangi pareigūnas iš darbo išėjo pats, didžiausia nuobauda – atleidimas – jam jau nebegresia.


Rašyti komentarą...
A
Audrius
2020-07-09 19:01:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eilini pareiguna atleistu iskarto nemaste. O cia gi vadovas. Jis gali iseit savo noru su visom privilegijom. Ar po to pasitikejimas auga sia tarnyba?
Atsakyti
-6

K
Kolega
2020-07-09 18:40:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek pamenu jama kaip tankas jis daugeli metu, bet mldc padedavo, gaila kad sues ji
Atsakyti
-4

V
Vardas
2020-07-09 23:32:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Medikai (specialistai, toksikologai) pataria žmonėms NEGERTI alkoholio NĖ LAŠO. Juk žinote, kad - KIEK išgersite alkoholio, TIEK išsiusiosite savo smegenų (neuronų jungčių). Nesuprantu: ar tie žmonės, kurie geria alkoholį, tikrai NEŽINO apie alkoholio žalą, kad elgiasi savižudiškai.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų