REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Energetikai skaičiuoja, kad tokių žemų elektros kainų kaip kovo mėnesį nebuvo beveik dvejus metus. O rekordiškai nukritus elektros kainoms, nepriklausomi elektros tiekėjai vilioja skubiai keisti sutartis ir mokėti mažiau. Tiesa, apie pusė lietuvių galimybėmis pasikeiti sutartis net nesidomi.

Energetikai skaičiuoja, kad tokių žemų elektros kainų kaip kovo mėnesį nebuvo beveik dvejus metus. O rekordiškai nukritus elektros kainoms, nepriklausomi elektros tiekėjai vilioja skubiai keisti sutartis ir mokėti mažiau. Tiesa, apie pusė lietuvių galimybėmis pasikeiti sutartis net nesidomi.

REKLAMA

Tad energetikai ragina pasinaudoti palankia proga ir perspėja, kad tokios žemos kainos ilgai nebus, vasarą elektra esą vėl gali brangti.

Nepatenkintas savo elektros pirkimo sutartimi, pagal kurią už elektrą turi mokėti 43 centus už kilovatvalandę, šiaulietis Sigitas atskubėjo į „Ignitis“ padalinį. Pritaikius valstybės kompensaciją, vyras moka 28 centus, tačiau nori dar pigesnės elektros.

„Netenkina, mokėjome 10 centų, 13, o dabar 43 centus. Kol valstybė kompensuoja iki liepos, tik klausimas, ką galime padaryti?“, – kalba Sigitas.

REKLAMA
REKLAMA

Elektrai biržoje atpigus, itin patrauklūs tapo su biržos kainomis susieti planai, tačiau Sigitas jų rinktis nesiryžta.

„Į biržos kainą nenoriu lįst, nežinau, kas bus rytoj. 26 centai yra daug, bet nieko negalim padaryti“, – sako Sigitas.

REKLAMA

Ir tokių elektros vartotojų, negalinčių apsispręsti, kokį elektros planą pasirinkti, daugybė. „Elektrum“ užsakyta apklausa rodo, kad naujas sutartis pasirašė vos 17 proc., o pusė elektros vartotojų tuo net nesidomi, tad elektros tiekėjai kaip įmanydami vilioja klientus ir po truputį vis mažina savo pasiūlymų kainas.

„Praeitą savaitę fiksuotas kainas pamažinome trumpesnio ir ilgesnio laikotarpio. Sukuriam teigiamą tendenciją persižiūrėti sutartis, susimažinti kainas, kol dar galime“, – teigia „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

REKLAMA
REKLAMA

„Balandis, gegužė bus aukštesniame vėjo lygy, didesniuose hidro tiekimo rezervuose. Kuomet dar nedaromi remontai jungčių tarp šalių, ateinantys mėnesiai keli dar žada žemą kainą“, – kalba „Enefit“ vadovas Vytenis Koryzna.

Lietuvos banko vadovas tvirtina, kad po Rusijos pernai sukelto energetinio šoko energijos kainos grįžta į prieškarinį lygį. Tad ir elektros kainos krito į pusantrų metų žemumas.

„Tokios situacijos nebuvo nuo 2021 metų rugpjūčio, kai dvi savaites iš eilės kainos mažėjo. Šiaip jos didėja, mažėja. Šiemet matome teigiamas tendencijas, praėjusią savaitę vidutinė kaina siekė 6 centus“, – tvirtina Energetikos agentūros patarėja Agnė Bagočiutė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Energetikos kainų šokas buvo skausmingas dalykas, bet greičiausiai tai praeitis, kainos pamažu grįžta, nors ir ne visos žaliavų ir energijos grįžo į prieškarinį lygį, bet situacija normalizuojasi“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.

Atšilus orams ir sumažėjus elektros vartojimui, didmeninė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos zonoje per savaitę sumažėjo ketvirtadaliu ir praėjusią savaitę nesiekė net 6 centų už kilovatvalandę. Energetikai jau prognozuoja, kad viso kovo vidurkis gali būti apie 9 centus už kilovatvalandę, tad su biržos planais susieta galutinė  kaina vartotojui gali siekti apie 20 centų. „Ignitis“ ir „Elektrum“ tvirtina, kad pastaruoju metu dauguma jų klientų, pasirašančių naujas sutartis, renkasi planus, susietus su birža.

REKLAMA

„Renkasi aktyviai biržos planus mėnesinių ir valandinių kainų. Ten klientai gali turėti mažiausią kainą, kai biržoje jos žemos“, – tikina „Ignitis“ valdybos narys Andrius Kavaliauskas.

„Matome susidomėjimą biržos planais. 75 proc. nuo metų pradžios naujų klientų rinkosi biržos planą. Tai rekordinis skaičius nuo liberalizacijos pradžios. Biržoje matome sumažėjusias smarkiai kainas, savaitgalis buvo rekordiniame žemų kainų lygyje“, – teigia V. Koryzna.

Pasirinkę biržos planus, turite garantiją, kad mokėsite mažiausią kainą, o jei elektra vėl pabrangtų valstybei tebetaikant kompensacijas, iki birželio pabaigos vis tiek nemokėsite brangiau nei 28 centus. Visgi energetikai perspėja, esą tokių mažų kainų laikotarpis nesitęs visus metus, neva vasarą kainos gali vėl pradėti kilti. Tad siūlo nenumoti ranka ir į fiksuotos kainos planus, kurių šiuo metu yra ir pigesnių už visuomeninį tiekimą.

baikite rasineti nesamones reikia rasyti konkrerciai kokios kainos dabar yra pas kiekviena perpardavinetoja (anksciau vadindavo spekuliantu) dabar staipsis didziulis o naudos jokios
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų