• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atskleista, kad dvi garsaus Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus atžalos įgijo, o galbūt ir tebeturi Lietuvos pilietybes. Ar tai Lietuvos tarnybų klaidų rezultatas? Ar oligarcho vaikai gali netekti lietuviškų pasų? 

Atskleista, kad dvi garsaus Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus atžalos įgijo, o galbūt ir tebeturi Lietuvos pilietybes. Ar tai Lietuvos tarnybų klaidų rezultatas? Ar oligarcho vaikai gali netekti lietuviškų pasų? 

REKLAMA

Apie šią situaciją naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ įkūrėjas Šarūnas Černiauskas, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narė Dalia Asanavičiūtė ir Mišrios Seimo narių grupės atstovė Agnė Širinskienė.

Pone Černiauskai, norėtųsi jūsų reakcijos į ministerijos planus keisti pilietybės įstatymą. Jūsų nuomone, kiek šis atvejis panašus į Margaritos Drobiazko ir Ilzės Liepos atvejus ir kiek būtų teisingas tas įstatymo pakeitimas atimti pilietybę?

Š. Černiauskas: Turim M. Drobiazko įstatymą, panašu, kad turėsim ir Abramovičiaus įstatymą. Tai yra įdomu ir netikėta. Nesileisiu į svarstymus, kiek tai yra teisėta ar teisinga. Reikia atsiminti vieną iš fundamentalių principų, kad įstatymas atgal negalioja.

REKLAMA
REKLAMA

Tai, jeigu mes tą įstatymą Abramovičiaus vaikas pritaikysime atgaline tvarka, galime turėti problemų, galbūt netgi Europos žmogaus teisių teisme, tai yra visiškai realus dalykas. Taip, kitoje Europos Sąjungos šalyje pilietybę galima nusipirkti. Susidaro keista situacija, kai Romanas Abramovičius staiga tapo ir Portugalijos piliečiu. 

REKLAMA

Tokie dalykai yra padaromi ir galiu tik paantrinti, kad su sankcijų taikymu stipriai pasitempti reikia ne tik Lietuvai, bet ir visai ES. Jungtinėse Amerikos Valstijose yra viena institucija ir būtent ji yra atsakinga už sankcijų taikymą ir koordinavimą visose valstijoje.

ES vis dar yra palaida bala, kai vienas asmuo yra sankcionuojamas, jo turtas įšaldomas vienoje ES valstybėje, o kitoje jis veikia laisvai. Tie patys kroviniai yra sankcionuojami Lietuvoje, bet jie laisvai važiuoja per Lenkiją. Taigi, nėra vieningos politikos, nėra vieningo reglamentavimo ir nėra vienos institucijos, kuri pasakytų, kad turi būti taip, o ne kitaip. Tai yra milžiniška problema.

REKLAMA
REKLAMA

Problema – nevieninga politika

Pone Černiauskai, kokia yra pagrindinė pamoka valstybės institucijoms iš šitos istorijos, kurią jūs paviešinote. Ar tai ir yra sugebėjimas sužiūrėti sankcijų taikymą, ar yra dar kažkokių?

Š. Černiauskas: Valstybės institucijos turi bendradarbiauti tarpusavyje ir turi keistis informacija. Manau, kad viso šito skandalo būtų išvengta, jeigu kelios valstybės institucijos būtų surėmusios galvas ir sustrategavusios, ką daryti, kai pasipila sankcijų banga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmonių, kuriuos reikia patikrinti yra šimtai ir, akivaizdu, kad patikrinta nebuvo. Turėjome pusantrų metų, kai institucijos šiuo klausimu nebendradarbiavo ir nepadarė prevencinio sprendimo. Džiugu, kad sprendimas yra daromas bent jau dabar.

Aš tikrai suprantu Migracijos departamentą su jo krūviais, prisiminkime ir pabėgėlių iš Ukrainos bangą, darbo tikrai netrūksta. Bet, vis dėlto, per pusantrų metų sankcijų sąrašų veikėjus ir jų artimus giminaičius tikrai buvo galima patikrinti.

Visą pokalbį, kuriame dalyvavo ir Dalia Asanvičiūtė bei Agnė Širinskienė, rasite straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Kodėl niekur nerašoma, ar Abramovičiaus vaikai turi tik Lietuvos pilietybę ar dar ir kitos šalies?
Čia jums ne eilinė šokėjėlė ant ledo ukrainietiška pavarde ir su vyru lietuviu ..
Kaip ten ilgas sakė - "gana yra gana" ?
Konservatoriu taisykle
Konservatoriu taisykle
Putino oligarchu turtas nelieciamas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų