• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jeigu Lietuvos pilietybė įgyjama siekiant apeiti tarptautines sankcijas, dėl jos atėmimo galima spręsti ir keičiant šalies įstatymus, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA

„Tikrai nepuošia mūsų valstybės kai režimui artimi žmonės turi kokius nors buvimo legalius dokumentus ir gali tais dokumentais naudotis apeinant tarptautines sankcijas, tai tikrai manau, kad šitą klausimą reikia išspręsti ir jeigu bus reikalingos įstatymo pataisos, tai jos ir bus inicijuotos“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė I. Šimonytė.

Trečiadienį Migracijos departamentas patvirtino, kad Lietuvos pilietybė turi du Kremliui artimo Rusijos milijardieriaus Romano Abramovičiaus vaikai.

Neatimant pilietybės kilmės pagrindu, galima diskutuoti apie kitus galimus būdus ir tam būtinus teisės aktų pakeitimus, sako I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

„Matyt, kad reikia diskutuoti apie tai, ar įstatymai turėtų būti keičiami (...) Paprastai tokiais atvejais žmonės turi ne vieną pilietybę net ir kilmės pagrindu kada yra ją įgiję ir kalbėti apie netekimo pagrindus, matyt, kad taip pat galėtume Seime, bet aišku tam reikėtų įstatymų pakeitimų“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA

Kada gavo pilietybę?

Migracijos departamentas trečiadienį patvirtino disponuojantis informaciją apie du Rusijos milijardieriaus Romano Abramovičiaus vaikus, turinčius Lietuvos pilietybę, tačiau toliau aiškinasi, ar paso neturi daugiau verslininko atžalų. Esą jie ją gavo dar „prieš karus“.

Šią minutę informaciją turime apie du asmenis“, – žurnalistams sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

„Renkame, tikriname (ar nėra daugiau – BNS)“, – pridūrė ji.

Bilotaitė: pasas negali būti priemonė sankcijų apėjimui

Tuo metu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pranešė apie rengiamus teisės aktus, leisiančius naikinti Lietuvos pilietybę motyvuojant grėsme nacionaliniam saugumui ir tiems asmenims, kurie pasą įgijo kilmės pagrindu.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuviškas pasas negali būti priedanga sankcijų apėjimui“, – sakė ministrė.

Agnė Bilotaitė BNS Foto

Taip ji kalbėjo prie tarptautinio tyrimo prisidėjusiam tiriamosios žurnalistikos centrui „Siena“ trečiadienį paskelbus, kad Lietuvos pasą turi R. Abramovičiaus vaikai Anna ir Arkadijus, galimai prisidėję padedant tėvui apeiti tarptautines sankcijas.

Pasak jos, šiuo metu Lietuvos įstatymai nenumato galimybės atimti pilietybės tiems, „kuriems ji yra suteikta kilmės ar kitu pagrindu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teigia, kad pakeitimai yra parengti

A. Bilotaitė tvirtino, kad minėtą spragą užkamšantys teisės aktų pakeitimai baigti rengti, tačiau ji negalėjo atsakyti, kada jie bus svarstomi Vyriausybėje ir Seime.

„Jie (pakeitimai – BNS) yra parengti, dabar dar derinami ir galutinai suderinus jie turėtų būti pateikti“, – kalbėjo ministrė.

Ji taip pat teigė pavedusi Migracijos departamentui išsiaiškinti, kiek sankcionuotų asmenų ar jų giminaičių yra atkūrusių Lietuvos pilietybę.

REKLAMA

Savo ruožtu E. Gudzinskaitė sakė, kad pilietybė dviem R. Abramovičiaus vaikams suteikta dar prieš Rusijos invaziją į Ukrainą.

„Ji buvo įgyta dar iki karų pradžios, senesniais laikais“, – sakė ji.

Departamento vadovė taip pat teigė, kad pats R. Abramovičius Lietuvos pilietybės neturi.

Ji teigė, kad šiuo metu iš esmės neleisti atkurti Lietuvos pilietybės kilmės pagrindu galima tik tuomet, kai „pateikta tikrovės neatitinkanti informacija, jei nustatoma, kad asmuo padarė karo nusikaltimus“.

REKLAMA

Lietuviškos rusų oligarcho šaknys

Kaip praneša „Siena“ , 2018 metais į Vilnių savo privačiu lėktuvu atskridęs Romanas Abramovičius sukėlė spėliones, kad šio vizito tikslas galėjo būti susijęs su lietuviškos pilietybės siekiu. 

Rusijos oligarchui atskridus į Vilnių ir išpirkus visus prabangaus sostinės viešbučio „Pacai“ numerius, svarstymus apie lietuviško paso siekimą neabejotinai pakurstė ir ilgai užsitęsusi jo viešnagė.

Pranešimai, neva apie savaitę Lietuvoje viešėjęs R. Abramovičius užsiima mūsų šalies pilietybės gavimo reikalais, pirmiausiai pasirodė Rusijos naujienų kanaluose. Netrukus šią versiją ėmė nagrinėti ir Lietuvos žiniasklaida.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Romanas Abramovičius (nuotr. SCANPIX)

Peno kalboms apie pilietybę davė R. Abramovičiaus giminės istorija. Oligarcho seneliai kilę iš Tauragės apylinkių, tad pagal tuomet galiojusius įstatymus milijardierius ir net jo vaikai galėjo siekti Lietuvos pilietybės. 

Tuomet klausimas dėl paties R. Abramovičiaus pilietybės taip ir liko neatsakytas. Bet „Sienai“ pavyko nustatyti, kad Lietuvos pilietybe ir raktu į Europą gali pasigirti bent dvi R. Abramovičiaus atžalos. Tai patvirtinančius duomenis radome dirbant prie tarptautinio tiriamosios žurnalistikos centro ICIJ koordinuojamo tyrimo „Cyprus Confidential“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų