Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks

Bent dviem savaitėms mokinius sugrąžinti į mokyklas. Tokį pasiūlymą pristatė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Tačiau pasiūlymas abejonių sukėlė ir pedagogams, ir moksleivių tėvams. Jie tvirtina, kad vaikams sugrįžus į mokyklas šios taps virusų židiniais tad nebus įmanoma užtikrinti nei vaikų, nei mokytojų saugumo.

Šeštokas Nedas jau daugiau nei mėnesį mokosi nuotoliniu būdu. Jis sako, kad pirmąją savaitę per kompiuterio ekraną krimsti mokslus buvo sunkoka, tačiau dabar jis jau priprato ir tokios pamokos jam net ėmė patikti:

„Man, šiaip tai pasakius, yra lengviau, nes tiesiog patogu. Susiskambini „Zoomu“ ir mokytojas paaiškina, jeigu kas neaišku.“

Tačiau Nedo brolio Marko nuomonė kitokia. Nors prasidėjus karantinui į ketvirtą klasę einantis berniukas nesitikėjo, kad mokyklos pasiilgs, dabar, jei tik galėtų, į ją nueiti tikrai neatsisakytų. Akordeonu nuotoliniu būdu groti besimokantis Markas sako, kad labiausiai pasiilgo draugų:

„Labiau aš norėčiau į mokyklą… Taip, aš labiau norėčiau į mokyklą.“

Visiems mokyklos pasiilgusiems, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius turi naujieną. Jis bent dviem savaitėms siūlo mokiniams grįžti į mokyklas – pradinukams nuo gegužės 25 d., o vyresniems moksleiviams – nuo birželio 1 d.

„Dėl pradinukų tai yra svarbu dėl to, kad kai kuriems tėvams tikrai sudėtinga grįžti į darbą, kadangi jie turi vaikų, kurių vienų palikti negali. Tai būtų svarbu. Ne mažiau svarbu ir patiems vaikams gyvai pabendrauti“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Brolių Nedo ir Marko nuomonė šiuo klausimu išsiskiria:

„Labai. Nes susitikčiau su draugais, su mokytojais, su visais. Galėtume gyvai… Už tai…“

„Aš grįžti dviem savaitėms nelabai norėčiau, nes man gerai. Jei jau taip pradėjome, tai ir pabaigti viską taip geriau.“

REKLAMA

Ar tikrai verta mokinius į mokyklų suolus grąžinti vos dviem savaitėms, abejoja ir Tėvų forumo atstovai. Esą tas dvi savaites mokyklos tiesiog virstų virusų apsikeitimo vieta.

„Mokyklos klasėje padidinti atstumus nėra galimybių, o jeigu prisiminsime pertrauką, tai pertrauka labiau primena miesto autobusą per piko valandas, kai reikia praeiti. Rizikų gerokai padaugėtų, kontaktų socialinių nepavyktų išvengti. Reikia suprasti, kad visi vaikai pasikeis viskuo, ką turi“, – pasakoja tėvų forumo atstovas Kęstutis Mikolajūnas.

„Žinoma, kad su tais atstumų išlaikymais yra labai sudėtinga ir netgi išlaikius klasėse, juos vėliau išlaikyti bendrose erdvėse, kur vaikai išeina, na, nepavyks. Manau, kad tai bus nemažas iššūkis visoms ugdymo įstaigoms“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Griežtą „NE“ pamokų atnaujinimui klasėse sako ir sostinės Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Kaulius. Be to, anot jo, tikrai ne visi tėvai sutiks leisti vaikus į mokyklas.

„Jeigu klasėje yra 30 vaikų, tai tikrai kontaktas yra labai didelis ir mokytojai – praktiškai trečdalis mokytojų – yra, kaip dabar sakoma, rizikos grupėje, kaip ir aš pats“, – kalbėjo direktorius Stanislovas Kaulius.

Tiesa, ministras A. Monkevičius pabrėžia, kad tikrai nevers atverti mokyklų duris, jei jų vadovai nesugebės užtikrinti mokytojų ir mokinių saugumo. Ar galės mokiniai bent dviem savaitėms grįžti į mokyklas, Vyriausybė apsispręs jau kitą savaitę.

Ministrams dar teks spręsti ir kaip atrodys abiturientų brandos egzaminai. Dabar aišku jau tiek, kad jų egzaminų pradžia nesikeičia – jie prasidės birželio 22-ąją ir aiški laikymo tvarka: kai vienoje patalpoje brandos egzaminą laikys 9 abiturientai, tarp jų turi būti išlaikytas 2 metrų atstumas. Jei patalpa didesnė ir abiturientų joje daugiau, kiekvienam asmeniui turės būti užtikrintas 10 kvadratinių metrų plotas.

REKLAMA

„Kol kas tokio siūlymo, kad egzaminai vyktų lauke nesame svarstę, bet kaip ir ankstesniais metais išlieka galimybė vykdyti egzaminus tiek klasėse, tiek didesnėse patalpose – sporto ir aktų salėse, tik vienu ir kitu atveju reikalavimai dėl atstumų, dėl dezinfekavimo, dėl patalpų valymo yra sugriežtinti“, – sako švietimo agentūros atstovė Asta Ranonytė.

Beje, iki gegužės 18 d. abiturientai dar gali pakeisti savo pasirinkimą ir atsisakyti tų pernai pasirinktų brandos egzaminų, kurių renkantis būsimas studijas jiems jau tikrai nereikės.


Rašyti komentarą...
O
Onutė
2020-05-11 20:39:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbiamasis ministre, turbūt jums korona labai galvą perkaitino, kokios dar mokyklos? kai yra daug dar sergančiųjų...jau net nebeapsimoka grįžti mokiniams..dėl keliu dienų ir sėdėti karštyje, eikit jūs gal savo reikalais užsiiminėti ir gerinti švietimą labiau ir skirti dėmesio mokiniams kuriems yra sunkiau mokytis ir suteikti daug daugiau galimybių..užtad vaikai nieko ir neišmoksta...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų