• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar jau išsirinkote Kalėdinę eglutę? Ar dar tik sprendžiate – šiemet pirkti natūralią ir kvapnią, ar dirbtinę, užtat ilgaamžę. Eglučių pardavėjai siūlo itin platų pasirinkimą: natūralią eglutę galima užsisakyti internetu – ją jums atveš, po švenčių pasiims.

Ar jau išsirinkote Kalėdinę eglutę? Ar dar tik sprendžiate – šiemet pirkti natūralią ir kvapnią, ar dirbtinę, užtat ilgaamžę. Eglučių pardavėjai siūlo itin platų pasirinkimą: natūralią eglutę galima užsisakyti internetu – ją jums atveš, po švenčių pasiims.

REKLAMA

Tiems, kurie vietoje patogumų norėtų pataupyti, augintojai siūlo puikias žaliaskares ir už 15 eurų, tik atvažiuoti ir išsirinkti reikėtų patiems, geriausia kartu su visa šeima. Na, o tiems, kurie vis tik norėtų dirbtinės – be šimto eurų net ir nedidukės eglės nenusipirksi, o už didesnę – gali tekti pakloti ir virš 600 eurų.

Gruodžio vidurys – pats metas išsirinkti tobulą Kalėdų eglutę, kuri dovanos grožį per šventes. Štai vienoje parduotuvėje nykštukai saugo išsirikiavusias žalias gražuoles. O saugoti yra ką – šių dirbtinų eglučių kainos svyruoja nuo 200 iki 600 eurų. Pardavėjas dar skelbia, kad dabar eglutėms esą taiko 30 procentų nuolaidą – tačiau ir su ja didesnės be 400 eurų nenusipirksi.

REKLAMA
REKLAMA

„Kainos, žinoma, normalios, didelės. Yra pasirinkimas tai tikrai didelis, ir pagal kainą, ir pagal išvaizdą. Galvojau iki 200“, – sako vilnietė Regina.

REKLAMA

Ne ką mažiau dirbtinės žaliaskarės kainuoja ir internetinėse parduotuvėse. Paprastesnės kainuoja pusantro šimto ir 200 eurų, o štai, pavyzdžiui, beveik pustrečio metro aukščio, internetinės parduotuvės įvardinta kaip premium klasės, kainuoja beveik 400.

Vieni vilniečiai pratę prie natūralių kvapnių eglučių, kiti – mėgsta dirbtines dėl jų ilgaamžiškumo:

„Natūralią.“

„Turiu dirbtines visokias.“

„Tikrą, dažniausiai tikrą. Dėl kvapo, jausmo.“

„Gyvą. – Kodėl? – Nesu turėjus dirbtinės gyvenime.“

Vieni už didesnę eglę pasiruošę pakloti pusšimtį, o kitiems šventinei nuotaikai sukurti pakanka ir mažos šakelės:

REKLAMA
REKLAMA

„Kiek galvojat išleisit eglutei? – 40 eurų.“

„Gal 20 eurų, gal 25.“

„Manau visą laiką apie 50 kainuoja plius minus.“

„Nežinau, kiek jos dabar kainuoja. Nu 20 kokių eurų.“

„Šakelę perku kėnio. – Užtenka? – Užtenka. Daug vietos nėra, o ji mažai užima, nebyra spygliai. – Kiek tikitės išleist? – Apie 3 eurai. O kas? Senelis jau, prosenelis.“

O norintiems gyvos žaliaskarės, daugybė įmonių siūlo eglučių nuomos paslaugą. Prieš šventes jums eglutę gali atvežti, o po jų – pasiimti. Tačiau tokia paslauga kainuoja brangiau – nuo pusšimčio iki 100 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kauno rajone, Neveronių kaime esančio medelyno savininkas sako, kad šiemet tarp jo pirkėjų populiarios pakankamai didelės eglės.

„Labai populiarios buvo didelės eglutės – 3,5 metrp, 4 metrai. Buvo toks mini deficitas. Sunku transportuoti, jei kėnį iš Danijos parsivežti, sunku“, – sako „Sodo rožės“ vadovas Justinas Verbickas.

Didesni kėniai ir čia kainuoja panašiai kaip ir visur – apie 100 eurų. Verslininkas sako, kad šiemet eglutės 10–15 procentų brangesnės nei pernai dėl to, kad yra pabrangę transportavimo kaštai.  

REKLAMA

Bet esą pasitaiko ir perkančių labai mažas eglutes, kurių kaina nesiekia ir 10 eurų. Esą viskas priklauso nuo žmonių būsto dydžio.

„Naujų butų savininkai, mažesnių, renkasi eglutes vazonuose, didelių namų turėtojai – dideles eglutes“, – kalba J. Verbickas.

Tą patvirtina ir čia eglutę pirkti atvažiavęs kaunietis Deividas.

„Kadangi namuose vietos nėra daug, tai rinkomės, kad nebūtų plati ir, kad nebūtų labai aukšta, žmogaus ūgio“, – kalba kaunietis Deividas.

REKLAMA

Panevėžio rajone jau kone 10 metų lietuviškas eglutes auginantis Eugenijus sako, kad tai ne tik jo verslas, bet ir hobis. Esą ypatinga džiaugsmą teikia tai, kad žmonės pas jį eglučių atvažiuoja pasiimti patys su šeimomis:

„Atvažiuoja žmogus su vaikais, jiems čia atrakcija, vaikšto, senelis nupurto va taip. Pažiūri, jei graži, nupjaunam. Nešasi į mašiną.“

Vidutinišką eglutę Eugenijus parduoda už 15 eurų.

„Jei ta eglutė šiek tiek žemesnė, parduodam už 10“, – sako eglių augintojas Eugenijus Galvanauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Eglių augintojas sako, kad jo lietuviškos eglės išskirtinės tuo, kad jis jas nukerta tik, kai žmogus išsirenka, ir dėl to eglės puikiausiai stovi iki Trijų Karalių, ir dar ilgiau.

„Aš duodu garantiją, kad ne iki Velykų, bet iki 3 karalių – puikiausia eglutė – ir kvapas lietuviškas, ir eglė“, – tikina E. Galvanauskas.

 Eugenijus turi ir patarimų, kaip elgtis su tik nusipirkta žaliaskare.

„Nusipirkus eglę, dabar snieguota, reikia nešt kažkur į šiltesnę patalpą, aišku, ne į kambarį, gal į garažą. Kai aptirpsta, gražiai pastačius išpurtyt. Tada statai į kambarį, apačion – indelį su vandeniu ir puikiausiai stovės eglė“, – aiškina E. Galvanauskas.

Kambaryje stovinčią eglutę reikia nepamiršti laistyti, jei reikia, ir spyglius nupurkšti vandeniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų