Dulkys pasakė, kam dar gali tekti privalomai testuotis

Lietuvoje ketinama privalomai testuoti daugiau žmonių. Apie šiuos pokyčius išsamiau TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Ministrą kalbino žurnalistas Vladimiras Laučius. 

Ar Latvijos Vyriausybės pavyzdys jūsų nei kiek neįkvėpė? Ten planuojama netgi atleisti darbuotojus, kurie atsisako skiepytis?

Pagrindinė žinutė tikriausiai nėra gąsdinimas ar baudimas, grasinimas. Tie įrankiai, kurie mums gali padėti ilgalaike prasme. Aš labai noriu akcentuoti, kad mums svarbu ne tik pakviesti žmones pirmam skiepui, ne tik paskatinti neužmiršti antrojo skiepo, bet turėti ir ilgalaikį santykį – įtikinti gyventi sveikai. 

Per artimiausią savaitę Vyriausybė planuoja išplėsti profesines veiklas, kuriose būtų privalomas sveikatos patikrinimas. Kaip žinote, dabar mes turime asmens sveikatos priežiūros paslaugų srityje, socialinės paslaugos, švietime, vaikų stovyklose ir vaistininkai jau turi privalomąjį sveikatos tikrinimąsi, testavimą. 

Mes planuojame tas grupes išplėtoti ir dar daugiau grupių pakviesti privalomai tikrintis sveikatą.

Kokios grupės grupės tai būtų?

Mes turime žiūrėti ten, kur yra didžiausia galimybė plisti infekcijai, kur yra patogiausios viruso žvejybos teritorijos. Dėl deltos plitimo matome, kad tikrai tarptautinių krovinių pervežimo veikloje, viešojo transporto, keleivių pervežimo veiklos yra labai rizikingos.

Taip pat viešojo maitinimo, mažmeninės prekybos, profesinė karo tarnyba, viešojo administravimo visa sistema – ten, kur yra daug klientų, daug pacientų, daug žmonių bendravimo, kur daug veiklų, daug kontakto. Ten ir planuojame išplėsti. 

Kaip dažnai reikėtų testuotis? Kas dieną ar kas antrą dieną?

Pagal įstatymą ir pagal Vyriausybės su reguliavimą – kas 7–10 dienų. Maždaug kas savaitę reikėtų pasidaryti testą, tačiau tie, kurie yra pilnai vakcinuoti, jiems šito daryti nereikia.

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
N
Nera
2021-07-08 18:16:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsipiskite,dabilai jus
Atsakyti
-9

N
Nera
2021-07-08 18:16:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sau pasilikite tas vakcinaa
Atsakyti
-5

S
Sėkmės
2021-07-08 18:06:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sugriaukit kas liko. Skaldyk ir valdyk. Ate LT
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (48)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų