Donaldas Trumpas apsižodžiavo su Megan Markle

Jungtinėse Valstijose per naujus masinius neramumus dėl rasinės nelygybės pašauti du pareigūnai. Protestai prieš policijos brutalumą šiąnakt drebino didžiuosius šalies miestus. Tuo metu Donaldui Trumpui jau skrieja kaltinimai, neva jis žada neatiduoti valdžios, net ir pralaimėjęs rinkimus. O pats prezidentas įsivėlė į apsižodžiavimą su Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos nare Megan Markle.

Kentukio Valstijoje esantis Luisvilis – naujas prieš rasinę nelygybę nukreiptų protestų epicentas. Vilniaus dydžio mieste paskelbta nepaprastoji padėtis, nakčiai įvesta komendanto valanda, tačiau išvaikyti demonstrantus, nirštančius dėl pastaruoju metu policijos pareigūnų rankose žuvusių juodaodžių, pavyksta tik panaudojus kurtinamąsias granatas.

Sužeisti ir du pareigūnai į kuriuos iš demonstrantų minios paleistos kulkos. Dėl šio incidento sulaikytas mažiausiai vienas įtariamasis.

Neramumus, kurie šiąnakt nuvilnijo ne tik Luisvilio gatvėse, bet ir Niujorke, Bostone, Vašingtone ir Los Andžele, išprovokavo Luisvilio teismo sprendimas – neskirti kaltinimų trims pareigūnams, kurie teisiami dėl incidento, kurio metu mirė vos 26-erių greitosios pagalbos skyriaus darbuotoja – Breonna Taylor.

Ji buvo nušauta savo namuose kovo mėnesį, kai reido metu į jos butą įsiveržė trys civiliniais drabužiais vilkintys policininkai, ieškoję narkotikų. B. Taylor vaikinas, kuris tuo metu buvo lovoje su ja, pačiupo ginklą ir susišaudė su pareigūnais. Vėliau jis sakė manęs, kad į namus įsiveržė nusikaltėlis. Pasak valstijos generalinio prokuroro, du pareigūnai paleido šūvius, kurie ir pataikė į merginą, tai darė gindamiesi, todėl jiems kaltinimai negresia, o trečiasis sulaukė trijų kaltinimų dėl „neatsakingo pavojaus sukėlimo“.

„Remiantis įrodymais negalima daryti išvados, kad detektyvo Hakisono paleistos kulkos pataikė į mis Taylor. Atrodo, kad šiandien, ir, manau, tai ir faktas, juodaodžių gyvybės išrinktiems Luisvilio pareigūnams ir matyt pareigūnams visoje šalyje – nerūpi. Tai nepaprastai traumuojantis ir sunkus laikas bendruomenei“, – sako Kentukio generalinis prokuroras Daniel Cameron.

REKLAMA

Neramumai dėl rasinės nelygybės šalį drebina jau ne pirmą mėnesį. Artėjant rinkimams dar didesnį demonstrantų pyktį kursto D.Trumpo retorika, kurioje jis griežtai palaiko teisėsaugos veiksmus. Be to, po paskutinės spaudos konferencijos D. Tumpras sulaukė ir kaltinimų neva jis nepatvirtino, kad jeigu pralaimės rinkimus, taikiai perduos valdžią laimėjusiam varžovui. Vietoj to ėmė skųstis rinkimų sąžiningumu, kritikuodamas balsavimo paštu patikimumą.

„Ar šiandien čia įsipareigojate taikiam valdžios perdavimui po rinkimų? Na, turėsime pažiūrėti, kaip bus. Jūs žinote, kad aš labai stipriai skundžiausi dėl balsavimo lapų, balsavimo lapai yra katastrofa“, – pasakoja JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Be to, prezidentas įsivėlė ir į žodžių karą su Didžiosios Britanijos princo Hario žmona, amerikiečių aktore Megan Markle, kuri ankščiau ne kartą kritikavo D. Tumpą, o dabar kartu su princu ragina amerikiečius registruotis rinkimams.

„Neesu jos gerbėjas. Ir norėčiau pasakyti tai ir greičiausiai ji tai jau girdėjo. Linkiu Hariui daug sėkmės, nes jam jos tikrai reikės“, – teigia D. Trumpas.

Pagal paskutines rinkėjų apklausas šiuo metu D. Trumpas 43 procentais prieš 50, atsilieka nuo savo varžovo Joe Bideno.


Rašyti komentarą...
k
kitas koldūnas
2020-09-24 22:00:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juodaodžiai šaudo į pareigūnus, o Trampas kaltinamas, kad juos užstoja? Neatsimenu kito tokio Amerikos prezidento, kuris taip dažnai būtų pasielgęs kaip klounas, bet čia aš UŽ Trampą!!!
Atsakyti
0

J
Joli
2020-09-25 11:29:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Deja, angijos aristokratu planai, prastumti megan i "prezidentus" nepavyko. Dabar bando laime, filmuodamasi politiniame trileryje ir bandys laime, kaip zelenskis. Megan - dar viena Jav demokratu viltis.
Atsakyti
-2

W
WC
2020-09-25 12:53:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
kur trumpas ,o kur nigere ?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų