Dizainerė patarė, kaip skoningai derinti sienų spalvas ir kas madinga

Parinkti spalvą sienų dažymui – vienas svarbiausių sprendimų remontų metu. Kiekviena spalva gali turėti keliasdešimt atspalvių, o sumaniai suderinus atspalvius galima padidinti kambario erdvę, o priešingu atveju – sumažinti. TV3 laida „Penkių žvaigždučių būstas“ dizainerės Vaidos Žemaitytės klausė, kaip teisingai pasirinkti būsto sienų spalvas ir kokios tendencijos populiarios šiandien.

„Siūlome visada orientuotis į ramius, taurius tonus, nes tai būtų lengviausias ir saugiausias variantas. Žemės tonai gali būti arba šilti, arba šalti, pilkšvos spalvos arba rusvos spalvos. Su jomis tada puikiai skamba pasirinktos akcentinės spalvos: jei pasirenkame šaltą chromatinį interjerą su pilkais tonais, tai tada galima įvesti mėlynų arba žalių akcentų ir priešingai – jei pasirenkame rudus tonus, rudas spalvas sienoms, tada akcentai gali būti burgundo, bordo spalva ir panašiai“, – patirtimi dalijosi V. Žemaitytė.

Dizainerė pastebi, kad daugelis žmonių nežino, jog balta spalva turi daugybę atspalvių, o grynai baltą spalvą geriausia naudoti tik dažyti luboms.

„Baltų spalvų yra begalės, tai kaip išsirinkti tą teisingiausią vieną bazinę spalvą yra tik vienintelis kelias ir mes visada rekomenduojame daryti didelius pavyzdžius toje erdvėje, kurią planuojate dažyti. Svarbiausia sienoje išdažyti 50x50 kvadratus ir tada matysite realų vaizdą, kas tinka, kas patinka ir galėsite išsirinkti teisingą spalvą“, – teigė laidos pašnekovė.

Ji pastebi, kad sienų dažymo ir dekoro tendencijos skiriasi skirtingose šalyse, o dirbdama su klientais Londone pastebėjo, kad jų ir lietuvių norai labai skiriasi.

„Lietuvoje labai madinga ombre sienų dažymas, kai iš vienos spalvos pereinama į kitą. Pavyzdžiui, iš rusvų tonų į baltą toną, lubas, kas didina erdvę ir suteikia netikėtumo. Lietuviai taip pat mėgsta didelio formato akmens masės plyteles arba natūralų akmenį ir jį taip pat kombinuoja su dažytomis sienomis, kas atrodo visiškai netradiciškai ir šokiruojančiai“, – teigė dizainerė.

Daugiau patarimų, kaip perdažyti namų sienas rasite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Penkių žvaigždučių būstas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 11 val. per TV3.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų