DIENOS PJŪVIS. Veryga apie koronaviruso išplitimą visuomenėje

Lietuvoje – ir vėl rekordinis Covid-19 atvejų skaičius per parą. Per parą nustatytas 281 naujas koronaviruso atvejis – tai didžiausias per dieną fiksuotų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios. Vakar skelbta apie 255 naujus Covid-19 atvejus per parą. Liga iš viso nustatyta 7041 asmenims, tebeserga 3862, pasveiko – 3035. Nuo COVID-19, penktadienio duomenimis, yra mirę 112 žmonių – dviem daugiau nei praėjusią parą. Mušant koronaviruso rekordus portalo tv3.lt studijoje apsilankė ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pokalbis apie Covid-19 situaciją Lietuvoje su ministru A. Veryga – straipsnio pradžioje esančioje „Dienos pjūvio“ transliacijoje.

Portalas tv3.lt primena, kad šalyje per parą nustačius 255 koronaviruso atvejus ministras A. Veryga neslėpė, kad užtenka kažkokio vieno židinio, didelės įmonės ar kelių vietų ir tas skaičius gali labai staigiai išaugti.

„Dar vienas dalykas, kai mūsų epidemiologais pagauna siūlo galą, mūsų strategija yra tokia, kad labai daug testuoti labai svarbu daug testuoti. Tada vėl tas skaičius šoka ir tokiu būdu rutuliojasi ir kyla į viršų. 

Bet infekcija šiaip tikrai gyvena visuomenėje ir galiu šimtą kartų pasikartoti, kad turime visi saugotis, nes nežinome, kas yra užsikrėtęs. Dalis atvejų yra neatsekamų. Ir, panašu, kad žmonės negirdi šios žinios ir nesisaugo“, – sakė A. Veryga.

Pasak A. Verygos, kol kas dėl augančio užsikrėtimų skaičiaus sistemos perkrovimo dar nėra.

„Ligoninės kol kas nėra perkrautos, išskyrus tokius atvejus, kai ne dėl perkrovimo, bet labiau dėl užsikrėtusio personalo kyla problemų. Kaune tik beveik infekcinė ligoninė yra užpildyta. Ir, kiek žinau, kalbama su kitomis įstaigomis ir organizuojami  procesai, kur būtų galima padėti daugiau pacientų. Bet Lietuvos masteliu, jei neklystu, turime apie 40 proc. vadinamųjų Covid‘o rezervo lovų užguldytų. Tai sistemos perkrovimo nėra“, – komentavo ministras.


Rašyti komentarą...
Z
Ziuriu tv
2020-10-17 10:17:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aurelijau veryga baikite tuos nesamone daryti kam rieke ignaruoti zmoniu su tais savo covid19 jus siekete antra gadencia buti valzio sedeti kur jus naudos nepadarete nieko zmoniems
Atsakyti
0

E
ERIKAS
2020-10-18 15:13:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
verygos DIENOS SPJŪVIS...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų