DIENOS PJŪVIS. Mokslo metai prasideda nerimaujant dėl COVID-19: kas mūsų laukia šiemet?

Naujieji mokslo metai prasidėjo, tačiau jie yra kupini nerimo ir nežinios dėl COVID-19. Ekspertai neslepia, kad būtų naivu tikėtis rudenį nesulaukti naujo atvejų protrūkio, o jo augimui įtakos neišvengiamai turės pasikeitusi žmonių elgsena ir moksleivių grįžimas į ugdymo įstaigas. Tai kas vis tik laukia mūsų šiemet?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su ŠMSM kancleriu Juliumi Lukošiumi ir užkrečiamųjų ligų specialistų Sauliumi Čaplinsku.

Primename, kad savo nerimą dėl vaikų grįžimo į mokyklas pareiškė ir premjerė Ingrida Šimonytė, nes vaikams suplūdus į mokymo įstaigas COVID-19 ligos plitimo rizika didėja.

Ministrė pirmininkė pasisakė už privalomą kaukių dėvėjimą mokyklos patalpose ir pridūrė, kad saugumą užtikrina ir tinkama oro apykaita patalpose. 

„Problema yra ta, kad labai reta Lietuvos mokykla iš viso turi įrengtas vėdinimo sistemas tokias, kurios leistų keisti ir nuolat palaikyti kokybišką orą. Oro blogėjimo rizika yra labai didelė. Yra vėdinimas, bet vien tik jo nepakanka, nes vaikai būriuojasi ir koridoriuose, tarkime, ir tualetuose ir kažkokiose kitose mokyklos vietose. Ir ekspertų rekomendacija, ir tyrimai, kurie tą parodo – prevencija geriausiai veikia tuomet, kai yra ir kaukės, ir oro palaikymo priemonės“, – antradienį LRT radijui sakė Ingrida Šimonytė.

Ministrė pirmininkė pridūrė, kad apskritai vaikų grįžimas į kontaktinį mokymą kelia nerimą dėl galimai prastėsiančios COVID-19 padėties šalyje.

„Didžiausias rūpestis yra kuo labiau apsaugoti mūsų sveikatos sistemą prasidedant mokslo metams. Puikiai žinome, kad mokiniai yra grąžinami į kontaktinį ugdymą ir mes siekiame juos išlaikyti mokyklose taip ilgai, kiek tai objektyviai bus įmanoma“, – minėjo I. Šimonytė.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
J
Jovitas
2021-09-01 13:04:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš įsitikinusi bus viskas labai gerai.Visi mokinsis normaliai.
Atsakyti
0

B
Birute
2021-09-01 19:06:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norvegijoje mano anūkas eina į penktą klasę ir jokios kaukės nereikia niekur nei mokykloj ,nei autobuse,nei parduotuvėje.Tik lietuviai iš proto kraustosi
Atsakyti
0

K
K
2021-09-01 20:17:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
M
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų