DIENOS PJŪVIS. Masinė vakcinacija jau startavo: kada Lietuvoje bus skiepijami vaikai nuo 12 metų?

Lietuvoje prasidėjo masinė vakcinacija – gauti skiepą nuo COVID-19 gali visi 16-kos ir vyresni gyventojai. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad artimiausiu metu planuojama priimti sprendimą ir dėl vaikų nuo 12 metų amžiaus skiepijimo nuo koronaviruso. Tad kada Lietuvoje bus skiepijami vaikai nuo 12 metų?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nare Jurgita Sejoniene ir profesoriumi Sauliumi Čaplinsku.

Portalas tv3.lt primena, kad premjerė Ingrida Šimonytė minėjo, kad vaikų nuo 12 metų skiepijimas turėtų prasidėti jau birželio mėnesį.

„Aš manau, kad artimiausiu metu sprendimai, kurie suteiktų galimybę skiepyti tomis vakcinomis, dėl kurių Europos vaistų agentūra yra priėmusi sprendimą, bus priimti ir Lietuvoje. Europos vaistų agentūros sprendimas yra visiškai šviežias, jį priėmė tik penktadienį, mes tokio sprendimo tikėjomės“, – pirmadienį interviu Lietuvos radijui sakė premjerė.

Europos vaistų agentūra penktadienį paskelbė, kad pritaria 12–15 metų amžiaus vaikų skiepijimui „Pfizer“ vakcina nu koronaviruso. Vokietija 12 metų sulaukusius ir vyresnius vaikus pradeda skiepyti nuo birželio 7 dienos. Lietuvoje šiuo metu gali skiepytis visi vyresni nei 16 metų gyventojai.

Pasak I. Šimonytės, Lietuvoje vaikai nuo 12 metų bus pradėti skiepyti birželį, bet procesas užsitęs, nes galinčių pasiskiepyti vaikų yra apie 120 tūkst.

„Tas procesas šiek tiek užtruks, kadangi tai apie  120 tūkst. papildomų žmonių, kurie teoriškai galėtų būti paskiepijami, tai vertinant kiekius truputį laike išsitęs, bet sprendimas tikrai bus priimtas artimiausiu metu, nuo kada pradėsime realistiškai skiepyti, manau, kad birželio mėnesį“, – kalbėjo I. Šimonytė.

 „Kadangi  sprendimus dėl tokio amžiaus vaikų skiepijimo priima tėvai ir globėjai, mes labai tikimės, kad bent jau tie tėvai, kurie patys pasirinko pasiskiepyti, pasirinks paskiepyti ir vaikus. Tai labai svarbu ir žvelgiant į rudenį, į normalų mokyklų grįžimą į kontaktinį ugdymą, ko mes tikrai sieksim, kad visi vaikai grįžtų į mokyklas, ir kuo daugiau vaikų bus paskiepyta, tuo saugesnė bus mokyklos aplinka“, – kalbėjo premjerė.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
T
Tai
2021-06-01 12:08:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Parašysite tv3 kokie žodžiai yra draudžiami komentaruose ar ne?
Atsakyti
0

J
Juokas
2021-06-01 15:57:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu dar atsiras kas nori skiepytis??? :)))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų