DIENOS PJŪVIS. Kokių dar veiksmų imsis Lukašenka, kad išlaikytų valdžią?

Neramumai Baltarusijoje, prasidėję rugpjūčio 9-ąją po prezidento rinkimų, vis dar nesibaigia, o Aliaksandro Lukašenkos režimas imasi visų įmanomų būdų išlaikyti valdžią. Dar vakar pranešta, kad kaukėti asmenys nuo ryto bandė įsiveržti į paskutinės laisvėje vis dar esančios Koordinacinės Tarybos narės Sviatlanos Aleksijevič butą. Aliaksandro Lukašenkos režimas bando brutaliai užgniaužti šią opozicijos įkurtą tarybą, kuri siekia užtikrinti taikų valdžios perdavimą pagrindinei opozicijos kandidatei Sviatlanai Cichanouskajai. Bet tai dar – tikrai ne viskas. Kokių dar veiksmų imsis A. Lukašenka, kad išlaikytų valdžią?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su VDU profesoriumi Šarūnu Liekiu.

Portalas tv3.lt primena, kad A. Lukašenkai paskelbus, kad rugpjūčio 9-ąją vykusiuose rinkimuose jis įveikė politikos naujokę, opozicijos kandidatę Sviatlaną Cichanouskają, surinkęs 80 proc. balsų, šalyje prasidėjo beprecedentės protesto akcijos. Jau mėnesį dešimtys tūkstančių žmonių išeina į gatves reikalauti jo atsistatydinimo.  

Tiesa, Baltarusijos autoritariškas lyderis Aliaksandras Lukašenka, po ginčijamų prezidento rinkimų susidūręs su didžiausio masto protestais per 26 jo valdymo metus, trečiadienį pareiškė neatmetantis galimybės sušaukti pirmalaikius rinkimus, tačiau kalbėti apie jų datą dar anksti. 

Trečiadienį transliuotame interviu Rusijos valstybinei žiniasklaidai A. Lukašenka sakė: „Aš linkęs surengti pirmalaikius prezidento rinkimus. Neatmetu to.“  

„Sakau tai pirmąsyk“, – pridūrė jis. 

Opozicija ragino A. Lukašenką pripažinti pralaimėjimą ir atsistatydinti, kad būtų galima surengti naujus rinkimus, kurie atitiktų tarptautinius standartus. 

Režimo jėgos struktūros atsakė areštų bangomis, brutaliu smurtu prieš protestuotojus ir opozicijos lyderių bauginimo bei išvarymo kampanija.

Prezidentas sakė, jog kol kas anksti kalbėti apie tikslią pirmalaikių rinkimų datą, ir pridūrė, kad rinkimai turėtų įvykti įgyvendinus jo pasiūlytas konstitucines reformas. 

S. Cichanouskaja kritikavo A. Lukašenkos planą keisti Konstituciją ir sakė, jog tai tėra jo gudrybė, turinti padėti jam likti valdžioje.   

A. Lukašenka, planuojantis artimiausiu metu Maskvoje susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, interviu taip pat sakė, kad bet kokie būsimi žingsniai dėl tolesnės abiejų valstybių integracijos turi būti grindžiami lygiateisiškumo principu.   

Rusija ir Baltarusija yra sudariusios sąjunginę valstybę. Neseniai Maskva paragino stiprinti šalių integraciją, tačiau A. Lukašenka anksčiau nekart atmetė abiejų valstybių suvienijimo galimybę. 

„Esame suverenios nepriklausomos valstybės“, – sakė jis Rusijos valstybinės žiniasklaidos žurnalistams. 


Rašyti komentarą...
z
zosia
2020-09-10 17:32:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
o koks kieno reikalas ką jis darys,vot kai Lietuvoj banditai cukraus fabrikus atiminėja iš akcininku,tai vadinas DEMOKRATIJA,
Atsakyti
0

j
janina
2020-09-10 14:07:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką jis darys?Kadangi jau bulves nukasė tai nuveš tai pensijinio amžiaus Nobelio taikos lauretei,kartu su mūsų diplomatu kuris ten taip pat sėdi ,nuskus bulves o musiškis iškeps kugelį ,sės prie stalo gurkštels baltarusiško samagono ir bus tvarka.
Atsakyti
0

K
Keliautojas
2020-09-11 18:21:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka darys? Keistas klausimas. Issluos visa ta maidana ir vel bus tvarka.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų