DIENOS PJŪVIS. Kitų metų biudžeto dalybos: kam klius daugiau, o kam teks susiveržti diržus?

Pirmadienį Vyriausybėje pristatytas svarbiausias 2022 m. finansinis dokumentas – biudžetų rodiklių įstatymo projektas. Nuo to, koks galutinis įstatymas bus priimtas, priklausys, kiek sumokėsime mokesčių ir kiek, kokioms sritims pinigų bus skirta kitais metais. Tad kam klius daugiau, o kam teks susiveržti diržus?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininku Mykolu Majausku ir „Swedbank“ ekonomistu Vyteniu Šimkumi.

Primename, kad valstybės biudžeto pajamos – tai visi pinigai, kuriuos į bendrą Lietuvos sąskaitą per metus sumoka gyventojai ir verslas. Biudžeto asignavimai arba išlaidos – tai sumos, kurios bus išmokėtos mūsų socialinei, sveikatos apsaugai, švietimui, gynybai ir kt.

Jeigu pinigų išleidžiama daugiau nei surenkama, laikoma, kad biudžetas yra deficitinis. Jam padengti skolinamasi valstybės vardu. Per daugelį metų fiksuoti deficitai sumuojami ir laikomi bendra valstybės skola.

Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, kitų metų valstybės pajamos turėtų sudaryti 13,86 mlrd. eurų, o išlaidos – 16,481 mlrd. eurų.

„Valstybės biudžeto pajamos auga 11,4 proc., o išlaidos – 8,3 proc.“ – sakė G. Skaistė.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų