DIENOS PJŪVIS. JAV Kapitolijaus užėmimas – ar Amerikoje prasideda chaosas?

Trečiadienį prie Kapitolijaus įvyko tai, ką viešojoje erdvėje ne vienas vadino „juoda diena Amerikos demokratijai“. Prezidento Donaldo Trumpo šalininkai įsiveržė į Kapitolijų prieštaraudami rinkimų rezultatams ir taip sukėlė smurto protrūkį, kuris pareikalavo ir aukų. Ar tai reiškia, kad Amerikoje prasideda chaosas?

Apie tai – portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su politologu Linu Kojala.

Portalas tv3.lt primena, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo šalininkai trečiadienį šturmavo Kapitolijaus kompleksą, kur įstatymų leidėjai buvo susirinkę patvirtinti išrinktojo prezidento Joe Bideno pergalės rinkimuose.

Valstybės vadovui paskutinę minutę mėginant įtikinti įstatymų leidėjus anuliuoti jo pralaimėjimą, D. Trumpas sulaukė kaltinimų mėginant surengti „perversmą“.

Praėjus kelioms valandoms po neįprasto mitingo, per kurį D. Trumpas pasakė kalbą ir kartojo savo nepagrįstus argumentus, kad lapkritį vykę rinkimai buvo suklastoti, vėliavomis mojuojantys jo šalininkai prasiveržė pro metalines užtvaras, juosiančias Kapitolijų, ir plūstelėjo kompleksą. Riaušininkams įsiveržus į pastatą įstatymų leidėjai skubiai paskelbė posėdžio pertrauką, taip pat buvo paskelbta, kad pastatas uždaromas.

Šie neramumai vyko tą pačią dieną, kai J. Bidenas užsitikrino naują laimėjimą – kaip rodo Senato rinkimų Džordžijos valstijoje antrojo turo Kapitolijuje naujausi duomenys, pergalę veikiausiai švęs du demokratų kandidatai, tad ši partija užsitikrins kontrolę ne vien žemuosiuose, bet ir aukštuosiuose Kongreso rūmuose.

Policininkai leido ašarines dujas, bet jiems nesisekė suvaldyti protestuotojų, D. Trumpo raginimu nusitaikiusių sutrikdyti procedūrą, kuri du šimtmečius tebūdavo formalus rinkimų pergalės patvirtinimas.

Vašingtono policijos vadovas trečiadienį pranešė, kad teisėsaugos pareigūnai konfiskavo mažiausiai penkis ginklus ir sulaikė mažiausiai 13 žmonių, vykstant susirėmimams su prezidentą Donaldą Trumpą palaikančiais protestuotojais.

REKLAMA

Didelė minia, kurioje dauguma žmonių nedėvėjo kaukių, anksčiau trečiadienį šturmavo Kapitolijų, kur kur įstatymų leidėjai buvo susirinkę į nepaprastąjį posėdį, siekdami patvirtinti Rinkikų kolegijos balsavimo rezultatus ir išrinktojo prezidento Joe Bideno pergalę.

Portalas BBC rašo, kad Vašingtono policija teigia, jog per Kapitolijaus pastato užėmimo metu žuvo keturi žmonės. Be policijos nušautos moters, dar trys žuvo nuo įvairių sužalojimų. Kol kas areštuota daugiau nei 52 žmonės – 47 iš jų už komendanto valandos pažeidimus.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-07 14:15:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAV zlugusi salis kuri laikosi ti ant zalio polieriaus spausdinimo.
Kinija yra salis Nr.1 ir su Rusijos Sibiro gamtiniais resursais.
Atsakyti
0

V
Valentina
2021-01-07 16:23:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jav visam pasauli dare haosa ,dabar jai viskas grizta bumerangu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų