Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos bankas siūlo penktadaliu didinti minimalią algą. Į rankas ji padidėtų apie 75-iais eurais ir siektų beveik 625-is eurus. Dirbantieji už minimalią algą piktinasi, kad tiek yra mažai, mat kainos padidėjo dar smarkiau. Tačiau darbdaviai gresiant recesijai didinti minimalios algos nesutinka.

Lietuvos bankas siūlo penktadaliu didinti minimalią algą. Į rankas ji padidėtų apie 75-iais eurais ir siektų beveik 625-is eurus. Dirbantieji už minimalią algą piktinasi, kad tiek yra mažai, mat kainos padidėjo dar smarkiau. Tačiau darbdaviai gresiant recesijai didinti minimalios algos nesutinka.

REKLAMA

O ir vyriausybė tokiam didinimui pritarti neskuba ir ruošiasi laukti rudens, kad aiškiau matytųsi, kur kitąmet risis šalies ekonomika.

Šiaulietis Alfonsas jau trečius metus dirba Jaunųjų gamtininkų centre. Anksčiau statybose dirbęs vyras dabar sako sumažinęs krūvį ir darbu nesiskundžia – tvarko aplinką, prižiūri gyvūnus, ką reikia padeda, remontuoja.  Tiesa, algos norėtų didesnės, dabar gauna 550 eurų į rankas, minimumą.

„Mažoka minimumas. Porą šimtų primestų, būtų ne pro šalį. Ant stogo kai dirbdavau, normaliai uždirbdavau – 1200 eurų ir daugiau“, – kalba darbininkas Arvydas.

REKLAMA

Beveik du tūkstančius eurų per mėnesį gaunantis centro direktorius pasakoja, kad norėtų mokėti daugiau ir tokiems darbininkams, kurių ten per dešimt, tačiau biudžetinėje įstaigoje mokėti daugiau negali už nekvalifikuotus pagalbinius darbus.

„Sunku rasti žmones, kurie už nedidelį atlyginimą galėtų dirbti atsakingai ir kokybiškai. Mažas atlyginimas minimalus, žmogus ieško išeičių, kitų darbų, sunku rasti gerų darbuotojų už tokį užmokestį“, – tikina Jaunųjų gamtininkų centro direktorius Gintaras Oliškevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Vidutiniam atlyginimui šiuo metu šalyje pakilus iki 1100 eurų į rankas ir didėjant toliau, o metinei infliacijai siekiant beveik 20 procentų, Lietuvos bankas siūlo kitais metais penktadaliu padidinti ir minimalią algą – iki 868 eurų, kas būtų beveik 625 eurai į rankas.

„Augimas kitiems metams remiasi ne tik tuo, kad augs 2023 m. vidutinis darbo užmokestis, bet ir tuo, kad sparčiau nei prognozuota augs šiemet. Todėl reikalinga papildoma korekcija siekiant grįžti prie tikslinio intervalo ir siektino MMA ir DVU santykio“, – teigė Lietuvos banko atstovė Kotryna Tamoševičienė.

Tam neprieštarauja ir valdančiųjų atstovas, Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

„Pagal sutartą formulę minimali mėnesinė alga galėtų didėti nuo 110 iki 130 eurų atsižvelgiant į augantį darbo užmokestį“, – kalba Seimo komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Tačiau dirbantieji už minimalią algą skundžiasi, kad nė šimto eurų į rankas nesiekiantis pridėjimas siaučiant didžiulei infliacijai – mažas:

REKLAMA
REKLAMA

„Ant šuns ir katės per mėnesį išeina panašiai tiek.“

„Eit vogt, sunkiai žmonės gyvena, kurie minimumą gauna.“

Kiek didinti minimalią algą, ginčijasi ir profesinės sąjungos su darbdaviais. Profsąjungos tokiam didinimui pritaria ir ragina didinti greičiau – nelaukti kitų metų.

„Vienareikšmiškai reikia, tas didinimas turi būti ženklus, nes matome situaciją – infliacija kyla, vidutinis darbo užmokestis irgi kyla“, – sako profsąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

„Reikėtų dažniau peržiūrėti minimalią algą, kai infliacija tokia didelė. Jei viršija 5 proc., jau vidury metų reikėtų minimalią algą peržiūrėti ir didinti“, – tvirtina profsąjungų atstovas Ričardas Garuolis.

Tačiau artėjant galimai recesijai darbdaviai apie privalomą algų kėlimą nenori girdėti.

„Mes apie MMA kėlimą net diskutuoti negalime tokioje geopolitinėje situacijoje. Atsižvelgiant į infliaciją, MMA kėlimas gali būti paskutinis veiksnys įmonių bankrotams“, – tikina pramonininkų konfederacijos viceprezidentė Evalda Šiškauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos banko pasiūlytam minimalios algos didinimui 75 eurais į rankas pritarti neskuba ir vyriausybės atstovai.

„Finansų ministerijos vertinimu, sprendimai dėl kitų  metų minimalios algos dydžio vyriausybės lygiu turi būti priimami vėliau, rudenį bent jau, kai bus atnaujintos makroekonominės raidos projekcijos“, – aiškino finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas,.

Valdantieji viliasi, kad spalį rengdami kitų metų valstybės biudžetą aiškiau matys, kokios bus verslo ir biudžeto galimybės mokėti didesnę minimalią algą, kokios bus žaliavų ir energijos  kainos ir kur dėl karo Ukrainoje ir įtampos su Rusija ritasi Lietuvos ekonomika.

Gauna 2000 o darbininkas 550. Tai kokia problema kelti alga? Direktoriui palikti 1500 o darbininkui gausis 1050. Ir problema išspręsta per minutę. Netikiu kad direktorius dirba 4 kartus daugiau už darbininką. Ir išvis biurokratams ir valdininkams palikti po 1000 o ne po 5000 -8000 kaip dabar ir tada bus pinigų ir bibliotekininkams ir policijai ir mokytojams ir galų gale tiems patiems darbininkams. Nes dabar tie kas sukuria BVP beveik visus pinigus atiduoda į biudžetą valdininkams ir biurokratams išlaikyti kurių yra dešimt kartų daugiau negu reikia valstybės funkcionavimui. Panaikinti reikia perteklinius etatus partijos kolegoms,giminėms, vaikams, žmonoms ir kitiems "švogeriams" iš švogeriu krašto. Nes jie tik žalą valstybei daro ir stabdo pažanga trindami fotelius už mūsų pinigus kurie gali būti panaudoti visos tautos o ne atskirų parazitų gerovei.
tris kartus vokieijoje didesnis mma kainos tos pacios kiek dar tyciosis
kurie nekenčia gyvūnų čiaupkit savo snukius ir nemokinkit kas ir kaip turi gyvent ir elgtis,o kad su algom valdžia tyčiojasi iš žmonių jau seniai visiems aišku,nes numeta vis po grūdą kelis eurus ir duoda suprast džiaukitės tipo turtingi esat...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų