Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaišiadoryse gyvenančio Mato Gudauskio istorija sujaudino ne tik Lietuvos gyventojus, bet ir užsienio lietuvius. Daugybė žmonių neliko abejingi 31-erių vyro svajonei turėti nors vieną bioninę ranką ir tam jau paaukojo net 220 tūkstančių eurų.

Kaišiadoryse gyvenančio Mato Gudauskio istorija sujaudino ne tik Lietuvos gyventojus, bet ir užsienio lietuvius. Daugybė žmonių neliko abejingi 31-erių vyro svajonei turėti nors vieną bioninę ranką ir tam jau paaukojo net 220 tūkstančių eurų.

REKLAMA

Ypač daug paramos Matas sulaukė po to, kai pavasarį pasirodė TV3 laidoje „TV Pagalba“. O kaip Matas gyvena dabar? Kokių turi naujausių žinių ir gal jau ruošiasi sudėtingai operacijai, kuri būtų atliekama Austrijoje?

„Šiuo metu vis dar gyvenu laukimu. Iki reikiamos sumos trūksta 40 tūsktančių eurų, mat visa operacija kainuoja 260 tūkstančių eurų. Kol kas laukiu tikslių žinių ir iš austrų gydytojų, bet labai tikiuosi, kad iki jų atsakymo jau būsime surinkę visą sumą.

Aš iki šiol negaliu patikėti, kad tiek daug geros valios žmonių atsiliepė į mano pagalbos prašymą... Aukojo ir įmonės, ir pavieniai asmenys tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio, bet daugiausia pinigėlių skyrė visgi paprasti žmonės. Esu sujaudintas iki širdies gelmių ir visą likusį gyvenimą dėkosiu jiems už tą sukurtą stebuklą“, – sako Matas.

REKLAMA

Kaišiadorietis neslepia, kad kiekviena laukimo diena prilygsta amžinybei, bet stengiasi likusį laiką išnaudoti fiziškai save stiprindamas. Matas daug sportuoja, o jam kompaniją dažnai palaiko ir draugai. Vyras pripažįsta bijojęs, kad po nelaimės jie gali nusigręžti, kaip nutiko su mylima mergina. Visgi šiandien Matas džiaugiasi ne tik išsaugojęs senas draugystes, bet ir užmezgęs naujų pažinčių.

„Pasirodo, mano baimės buvo nepagrįstos. Tikrai esu laimingas, jog turiu tiek artimų žmonių, kurie nori su manim bendrauti, kartu leist laiką. Maža to, atsirado ir daug naujų draugų,  kurie įkvepia, neleidžia užsistovėti vietoje. Man labai svarbu bendrauti, nes tai vienas geriausių būdų nepradėti savęs gailėti, nepulti į kažkokias liūdnas emocijas“, – šypsodamasis sako Matas.

Paklaustas, ką pirmiausia padarys, kai turės bioninę ranką, vyras ilgai nedvejodamas atsakė, jog pirmiausia apkabins mamą. Pasak Mato, daugelis net nesusimąsto, koks šis veiksmas yra svarbus gyvenime ir kaip jo pasiilgsti, kai neturi su kuo apkabinti mylimo žmogaus.

REKLAMA
REKLAMA

Bioninės rankos leistų Matui vėl gyventi pilnavertišką gyvenimą. Jeigu norite prisidėti prie vaikino svajonės išsipildymo, tai padaryti galite skirdami 1,2 procento nuo pajamų mokesčio Mato Gudauskio labdaros ir paramos fondui, įmonės kodas 305715171 arba pervesti norimą sumą į fondo sąskaitą Luminor bank, AB, sąskaitos Nr. LT414010051005531665. Taip pat PAYPAL: [email protected] Daugiau informacijos www.matasgudauskis.lt

Naujienų portalas tv3.lt primena Mato istoriją:

2019 m. rugpjūtį Matas dirbo įmonėje, kuri teikė elektronines-inžinerines paslaugas. Vieną vakarą Matas su kitu kolega Lentvario geležinkelio stotyje turėjo atlikti elektros linijos montavimo darbus. Tai nebuvo pirmas kartas, kai jie atliko šitą darbą. Pats Matas įmonėje dirbo jau ne vienerius metus.

Šiuos darbus tekdavo daryti naktį, kad nereikėtų stabdyti traukinių eismo. Tąkart praleidę paskutinį traukinį, Matas su kolega bokšteliu pakilo iki laidų ir darbai prasidėjo – vyresnysis kolega rankomis laikė vielą, o Matas viena ranka dar valdė ir bokštelį. Staiga – blyksnis, po kurio vaikino kolega žuvo iškart, o Mato gyvenimas kardinaliai pasikeitė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaišiadorietis patyrė itin sunkius sužalojimus, o labiausiai nukentėjo rankos, tačiau gydytojai iš pradžių manė, kad jas dar bus įmanoma išgelbėti. Po savaitės ligoninėje kairę ranką visgi teko amputuoti, o dar po daugiau nei savaitės medikai pranešė, kad ir dėl dešinės rankos nebegalima nieko padaryti.

Po kurio laiko Matas sužinojo apie bionines, vadinamas, roboto rankas. Jam pavyko susisiekti su ligonine Vienoje, kuri gamina šiuos smegenų impulsais valdomus protezus. Lietuvis išgirdo, kad dešinės rankos bioninis protezas ir papildoma operacija jam pritvirtinti kainuoja apie 260 tūkst. eur. Kairysis protezas dar brangesnis, nes ši Mato ranka neturi alkūnės sąnario ir dėl to yra daug trumpesnė. Bendra bioninių protezų kaina siekia apie 600 tūkst. eurų.

Visą interviu su M. Gudauskiu žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

Atviri, nuoširdūs, talentingi ir kartais priverčiantys nubraukti skausmo, o kartais juoko ašarą. Būtent tokie yra naujienų portalo tv3.lt laidos „Žmonės kalba“ pašnekovai. Naujausių kūrinių pristatymai, neeilinės istorijos, kelionės ir meilės ryšiai – žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės drąsiai kalba apie viską.

Laidą „Žmonės kalba“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 15 val. portale tv3.lt, platformoje TV3 Play ir TV3 televizijos „Facebook“ paskyroje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų